Tento víkend mali hokejbalisti o zábavu postarané. Hrali sa totiž ďalšie dve kolá nadstavbovej časti 1. slovenskej hokejbalovej ligy – stred. V sobotu pútal najväčšiu pozornosť súboj medzi tabuľkovo najlepšími celkami po základnej časti – Cocrou Radvaň a Damixom Brezno. Papierové predpoklady sa naplnili. Prvý tím, Cocra, porazil svojho súpera v pomere 3.2. V sobotu sme boli svedkami aj dvoch kontumácií, a to v zápasoch Eagles – Sport Trend Žiar nad Hronom a Plej Bojs Banská Bystrica – Lavíny Žiar nad Hronom. V oboch prípadoch bolo víťazstvo pripísané hosťujúcim tímom.

V nedeľu bolo na programe opäť 6 stretnutí, odohralo sa však iba 5. Ako prví sa proti sebe postavili Sport Trend Žiar nad Hronom a Cocra Radvaň. Radvaň dnes nastúpila po vyrovnanom zápase z predchádzajúceho dňa v oklieštenej zostave. Úvodnú šancu mali hráči Sport Trendu, Miroslav Vallo prenikol pred brankára po ľavom krídle, ten si z jeho strelou poradil. Na druhej strane sa dostal do samostatného nájazdu Berko, nezakončil úspešne. Žiarčania boli na začiatku stretnutia lepší, dobre bránili a vpredu si vytvárali sľubnejšie šance ako ich rival. Za prílišnú aktivitu si však vyslúžili oslabenie. Cocra si v presilovke nevypracovala žiadnu poriadnu príležitosť, mohla dokonca dvakrát inkasovať, no Uhrovič ani v jednom prípade nepochodil úspešne. Favorit bol určite zaskočený kvalitnou hrou súpera. V druhej tretine už mali navrch hráči Cocry. Podarilo sa im vsietiť gól, a to krásnou strelou do vinkľa od modrej čiary. Po góle ale nasledovali dve vylúčenia v rade, takže Žiar mal veľkú príležitosť na otočenie zápasu. Po vyhratom buly v útočnom pásme nasledovala krížna prihrávka na ľavý roh, odtiaľ putovala lopta pred bránku na Šuleka a ten strelou do odkrytej časti vyrovnal na 1:1. Onedlho prišla ďalšia využitá presilová hra, no na opačnom konci ihriska. Po druhej tretine tak Radvaň vyhrávala o jeden gól.

Sport Trend mohol potrestať vylúčenie protihráča hneď na začiatku záverečnej tretiny. Po prudkej strela Babica sa loptička pomaly kotúľala na bránkovej čiare, strážcovi svätyne sa včas podarilo dostať ju do bezpečia. Onedlho sa na ihrisku strhla menšia šarvátka. Že sa nehralo príliš „v rukavičkách“, dokazuje množstvo vylúčených na obidvoch stranách. Záver bol poriadne nervózny, ale dočkali sme sa aj pekných momentov v podobe dvoch gólov. Najprv zvýšila Cocra na 3:1, neskôr sa presadil aj ich súper a znížil na rozdiel jediného gólu. Na záverečnú minútu odvolali Žiarčania brankára, žiadna zo striel sa ale neujala, a tak si Cocra udržala tesné a vydreté víťazstvo v pomere 3:2.

Zápas medzi N-Sport Lions a Eagles mal už jednoznačnejší priebeh, aj keď prvá tretina tomu veľmi nenasvedčovala. Lions hrozili najmä spoza bránky, kde peknú robotu odvádzal Matuška a servíroval spoluhráčom lopty ako na podnose. Eagles stavili na skúsenosť svojich hráčov. Často mali vpredu vysunutého jedného z nich, ktorý čakal na prihrávky za obranu. Prvý gól padol 10 sekúnd pred koncom prvej tretiny, keď sa po individuálnej akcii presadil Gáborík z tímu Lions. Úvody a závery tretín patrili práve im. Na začiatku tej druhej to už bolo dokonca 2:0. Eagles ukážkovo hrali presilové hry, na brankára Lions poslali množstvo striel, ten však bol dnes nepriestrelný. Chytal výborne a čisté konto si udržal až do konca zápasu. Jeho spoluhráčom sa podarilo streliť ešte dva góly, v obidvoch prípadoch išlo o dorazené strely. Konečný výsledok tohto zápasu: 4:0 pre N-Sport Lions.

Poriadnu nádielku gólov si odniesli hráči Berserkera, ktorých prevalcovali Lavíny Žiar nad Hronom v pomere 15:1.

HbK Plej Bojs Banská Bystrica – Lavíny Žiar nad Hronom 2:3

Eagles – HbK Sport Trend Žiar nad Hronom 0:5 kont.

Nedeľa 8.5. 2011

HbK Sport Trend Žiar nad Hronom – HbK Cocra Radvaň 2:3

Lavíny Žiar nad Hronom – Berserker 15:1

HbK Monkeys – HbK Top-Point Banská Bystrica 2:4

HbK Damix Brezno – HbK Zubři Banská Bystrica 2:1

N-Sport Lions – Eagles 4:0

HbK KG System Knights Banská Bystrica – HbK Plej Bojs Banská Bystrica nehralo sa

Tabuľku nájdete tu…

Cez víkend sa hrali aj ďalšie zápasy II. SHbL – BB, v ktorých sa zrodili takéto výsledky:

Weber Tornádo – Kremnica Wolves 3:5

Power of Desert – HbK Barani 3:2

Oskar – Wanderers 3:1

Eagle Sásová – Radvaň Stars 4:3

Staré Hory – Horná Ves Sharks 4:2

One taxi – HbK Krupina 5:2

Foresters BB – Rangers 2:1 s.n.