Hokejisti UMB Hockey team odštartovali počas uplynulých dní svoju semifinálovú púť v rámci bojov o trofej pre víťaza univerzitnej EUHL. Ich súpermi je tím SAPIENTIA U23, ktorých v rámci základnej časti dokázali v oboch prípadoch zdolať. To sa však v úvodnom dvojzápase, ktorý sa odohral na banskobystrickom ľade, nepotvrdilo.

Zverenci trénerov Opátha a Janíka vstúpili do semifinálovej série hladkým a pohodovým víťazstvom, keď v úvodnom vystúpení zdolali svojich súperov rozdielom triedy – 5:0. Hokejisti reprezentujúci Univerzitu Mateja Bela mali prakticky počas celého stretnutia výraznú prevahu, čo sa prejavilo aj na počte striel, keď táto štatistika vyznela v prospech UMB v pomere 58:21.

Všetko naštartoval už po pol minúte Jozef Vlk, ktorému hokej v aktuálnom ročníku EUHL skutočne chutí a svoj tím poslal do vedenia vďaka vydarenej kontre – 1:0. Na ďalšie zásahy sa čakalo až do prostrednej časti, v ktorej však hráči UMB udreli hneď trikrát v priebehu 69 sekúnd, čím definitívne zlomili odpor súpera. Postupne sa do streleckej listiny zapísali Kadlečík a po ňom aj Svitek s Krempaským. Hosťom nevychádzali ani presilové hry, a tak prišla v 55. minúte definitíva zo strany banskobystrického celku, keď na konečných 5:0 zvyšoval Slivka.

EUHL – semifinále play-off – 1. zápas – štvrtok 16.03.2023 – Tipsport Aréna Banská Bystrica

UMB Hockey Team – Sapientia U23 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)

Góly: 1. Vlk (Novodomec, Chamula), 28. Kadlečík (Pokrievka, Gavura), 28. Svitek (Bukovina, Kamzík), 29. Krempaský, 55. Slivka (Šoltés, Chamula). Rozhodovali: Kollár – Mišek, Jakubec.

Zostava UMB Hockey team: Guštafík (Niko) – Kadlečík, Vlk, Bukovina, Petrik, Šoltés, Štec – Krempaský, Janáček, Pokrievka, Chamula, Rybár, Kamzík, Gavura, Gonda, Tenkel, Slivka, Svitek, Forgáč, Sapár, Novodomec

Zostava SAPIENTIA U23: Levente (Nandor) – Istvan, Galusnyak, Nagy-Galaczi, Adorjan, György, Mathe – M. Lazar, S. Lazar, Salamon, Barabas, G. Benedek, T. Benedek, Solokhin, Kosza, Banceanu, Szocs, T. Kedves, Marton, Kernaszt, T.J. Kedves

Odveta v prospech súpera

Druhý zápas semifinálovej série patril jednému mužovi a tým bol hosťujúci brankár Ambrus Levente, ktorý odchytal s najväčšou pravdepodobnosťou zápas svojej kariéry. Hokejisti UMB Hockey team ho síce zasypali neuveriteľnými 64 strelami, no za chrbát 21-ročného prešiel iba jediný puk z hokejky Slivku. Zásah domáceho hokejistu z 8. minúty bol odpoveďou na vedúci gól hostí, o ktorý sa postaral v 4. minúte Kedves.

O všetkom napokon rozhodlo už prvé dejstvo, keď hostí poslal do vedenia na začiatku 15. minúty Salamon. Odvetný zápas ešte „spestrila“ hromadná šarvátka z 38. minúty, ktorú rozpútal nešetrný zákrok na jedného z domácich hráčov.

EUHL – semifinále play-off – 2. zápas – piatok 17.03.2023 – Tipsport Aréna Banská Bystrica

UMB Hockey Team – Sapientia U23 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)

Góly: 4. Kedves (Mate), 8. Slivka (Vlk, Novodomec), 15. Salamon (Solokhin) Rozhodovali: Rojík – Puškár, Trnka.

Zostava SAPIENTIA U23: Levente (Nandor) – Istvan, Galusnyak, Nagy-Galaczi, Adorjan, György, Mate – M. Lazar, S. Lazar, Salamon, Barabas, G. Benedek, T. Benedek, Solokhin, Kosza, Banceanu, Szocs, T. Kedves, Marton, Kernaszt, T.J. Kedves

Séria sa presúva do ďalekého Rumunska

Semifinále EUHL pokračuje ďalšími stretnutiami už v utorok 21. marca a keďže stav série je 1:1, už teraz je jasné, že ku konfrontácii príde aj v stredu 22. marca, kedy je na programe zápas číslo 4.

Hokejistov UMB Hockey team, spolu s ich realizačným tímom, však čaká náročná a dlhá cesta, keďže ich súper nevyhovel požiadavke Banskobystričanom, aby sa duely odohrali v Maďarsku. „Je to veľmi náročné, keďže cesta autobusom trvá 16 až 18 hodín. Sapientia vstupovala do ligy s tým, respektíve väčšinou to bolo tak, že boli na tripe alebo mali hrať v Maďarsku, niekde tu v blízkosti,“ prezradil ešte pred štartom celej série hlavný tréner „UMB-čky“, Lukáš Opáth.

Už teraz je však jasné, kto bude finálovým súperom jedného z dvojice tímov UMB Hockey team a SAPIENTIA U23. V závere víkendu si zaistili účasť v boji o trofej Ľubomíra Sekeráša hokejisti Gladiators Trenčín, ktorí uspeli v sérii proti UHT Sabers Oświęcim. Poľského účastníka zdolali 3:1 na zápasy a budú mať tak príležitosť obhájiť vlaňajšie prvenstvo, ktoré ukoristili vo finálovej sérii proti tímu UK Praha.