Fašizmus tu nechceme, či „Kotle bye-bye“. Aj to znelo v sobotu popoludní v uliciach mesta pri Pochode proti fašizmu, ktorý zorganizovala iniciatíva  Nie v našom meste. Tá vznikla po posledných župných voľbách v reakcii na zvolenie Mariana Kotlebu (Kotleba – ĽSNS) do funkcie predsedu BBSK, ako aj celkovú radikalizáciu v spoločnosti.

Nie v našom meste, iniciatíva a platforma spájajúca viaceré organizácie a združenia, počas uplynulých viac než troch rokov pripravovala viaceré projekty, ktorých cieľom bolo postaviť sa voči extrémizmu, podporovať a rozvíjať toleranciu inakosti, ale aj pozerať na prsty vedeniu kraja a informovať verejnosť o plnení sľubov banskobystrického župana. Sobotňajší pochod pod názvom Spolu je nás viac, bol akýmsi vyvrcholením aktivít iniciatívy pred novembrovými krajskými voľbami.

V sobotu popoludní sa na banskobystrickom Huštáku stretlo približne tristo ľudí, ktorí sa následne so zástavami a transparentmi zapojili do pochodu ulicami mesta. Účastníci aj skandovaním vyjadrovali svoj nesúhlas s nárastom fašistických a extrémistických metód. Ten vyvrcholil následne pred Úradom BBSK a neskôr priamo programom na pódiu na Námestí SNP. Pochod už skôr na sociálnych sieťach podporilo množstvo známych osobností, ďalší prišli priamo do Banskej Bystrice. Prítomným sa prihovoril napríklad teológ Ondrej Prostredník, riaditeľka Divadla Štúdio tanca Zuzana Ďuricová Hájková či Michal Karako z iniciatívy Zabudnuté Slovensko, ale aj ďalší zástupcovia cirkví a kultúrnej obce.