Aj keď nie na Turíce, Turíčny jarmok v Slovenskej Ľupči aj tento rok prilákal návštevníkov zo široka ďaleka a so svojou už povestne príjemnou atmosférou ponúkol zábavu, nákupy i poznanie.

Organizátori síce porušili termínovú tradíciu naviazania Turíčneho jarmoku k svätodušnému sviatku Turíc kvôli prispôsobeniu sa kalendáru akcií ďalších podujatí v regióne, ale na atmosfére to ľupčianskemu jarmoku nič neubralo.

V sobotu, 11. mája sa uskutočnil už 19. ročník obnoveného jarmoku v Slovenskej Ľupči, ktorého korene siahajú až do roku 1546. A že sú miestni na svoje tradície hrdí dokázali opäť aj originálnym sprievodom obcou, do ktorého sa okrem tamojších obyvateľov a pochopiteľne i členov miestnej Strany umierneného politického hyenizmu, zapojili aj hostia podujatia. Na tradície nadviazali aj jarmočné stánky remeselníkov či prezentácie ľudových remesiel v miestnom gazdovskom dvore a dome remesiel.

K dispozícii však boli aj desiatky stánkov predajcov s rozličným tovarom, zábavné atrakcie a samozrejme, nechýbal ani kultúrny sprievodný program. Vystúpili rozličné folklórne súbory, ale aj známe hudobné zoskupenia. Popoludnie patrilo napríklad koncertu tria muzikálových speváčok Lady Colors a podvečer vystúpila aj známa skupina Hex.

Počas celého dňa boli k dispozícii aj prehliadky Hradu Slovenská Ľupča, s ktorého návštevou si nejeden návštevník zaujímavého dňa v tejto obci spojil práve jarmočenie.