Rekonštrukčné práce na Štiavničkách idú podľa plánu a areál sa postupne blíži k finálnej podobe. Pred nedávnom sme sa boli na rekonštrukciu Štiavničiek pozrieť prostredníctvom objektívu fotoaparátu.

Na hlavnom štadióne už môžeme vidieť trávnik. Okolité tribúny prechádzajú rekonštrukciou. Športovci budú môcť už čoskoro vybehnúť na plochy tréningového ihriska, ktoré je aktuálne dokončené.

„V súčasnosti prebiehajú rekonštrukčné práce na hlavnom štadióne podľa harmonogramu. Tréningové ihrisko s umelou trávou, tréningová atletická dráha, naklonená rovinka a multifunkčné ihrisko v priestoroch malého štadióna sú hotové. V týchto dňoch prebieha kolaudačné konanie. Po jeho ukončení bude povolené tieto objekty užívať,“ priblížila postup rekonštrukčných prác hovorkyňa MO SR, Mgr. Martina Kovaľ Kakaščíková.

Oproti pôvodnému projektu sa po zmene vedenia na Ministerstve obrany plány zmenili. Minister obrany, Jaroslav Naď v lete avizoval, že kapacita miest na sedenie na hlavnom štadióne by sa mala oproti pôvodným plánom navýšiť. Taktiež dodal, že Štiavničky by mali byť moderným štadiónom hodným najvyšších súťaží.

„Pôvodne plánovaná kapacita veľkého štadióna – 4 000 miest na sedenie sa navýši na 7 700 miest, pričom prestrešených bude 1 800 miest. Oproti pôvodnému plánu pribudnú aj ďalšie sociálne zariadenia, bufety, turnikety a kamerový systém na kontrolu divákov,“ prezradila ohľadom úpravy projektu hovorkyňa MO SR, ktorá zároveň dodala, že MO SR zatiaľ nedisponuje novou vizualizáciou športového areálu.

Tréningové plochy sa mali byť skolaudované 1. novembra, no kolaudačné konanie prebieha v týchto dňoch. Medzi prvými by na umelý trávnik tréningového areálu mali vybehnúť futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica, ktorí by sa na zimné mesiace mali presťahovať z Kremničky práve na Štiavničky.

Ako to na Štiavničkách vyzerá, si môžete pozrieť v priloženej fotogalérii.