Úvodné domáce predstavenie pod taktovkou trénera Hrnčára vyšlo futbalistom Banskej Bystrice na výbornú. Najmä vďaka útočnému trojlístku si Dukla pripisuje ďalšie tri body. O víťazstve nad Trenčínom rozhodla už v prvom polčase a to aj napriek tomu, že v uplynulom kole Trenčín rozstrieľal Nitru 5:0.

FK Dukla Banská Bystrica – AS Trenčín 2:0 (2:0)

Góly: 22. Slančík, 33. Ferenčík; ŽK: 71. Poljovka – 19. Kleščík, 85. Holúbek; ČK: 88. Klečšík (po 2. ŽK). Stretnutie sledovalo 1 710 divákov.

Zostava FK Dukla: Boroš – Hučko, Poljovka, Gyömber, Považanec (92. Vajda), Ferenčík (70. Matúš), Turňa, Brašeň, Slančík (79. Rejdovian), Hlinka, Savič

Zostava AS Trenčín: Volešák – Baéz, Depetris, Holúbek, Mazan (67. Morong), Mondek, Kleščík, Díaz, da Silva, Štefánik (67. Lobotka), Mazáň (81. Malec)

V zostave Dukly sa po prvý raz predstavila aj letná posila z Ostravy Milan Ferenčík. Už v 8. minúte mohol domácich dostať do vedenia jeho kolega z útoku Slančík, no gólovú tutovku poslal z otočky nad súperovu bránu. Nepremenenú šancu si však onedlho vynahradil, keď využil Považancov priamy kop a vsietil úvodný gól Dukly na domácom ihrisku v tomto ročníku. Hučko s Ferenčíkom predviedli v 33. minúte krásnu akciu. Po narážačke poslal prvý menovaný center z ľavej strany na banskobystrického nováčika, ktorý pohotovo zvýšil na 2:0 a zároveň si otvoril strelecký účet v červeno-bielom drese. Trenčín ohrozoval Boroša iba strelami z veľkej diaľky, s ktorými nemal domáci kapitán žiadne problémy.

V úvode druhého polčasu sa však brankár Boroš poriadne zapotil, a to pri šanci obávaného Depetrisa, no jeho strelu pekným zákrokom vyrazil. Na opačnej strane mohol skórovať Hučko, efektný pokus z voleja však skončil iba na pravej trenčianskej žrdi. Potom sa tempo hry spomalilo, Dukla vystriedala obidvoch svojich strelcov a udržiavala dvojgólové vedenie. Hralo sa väčšinou v strede ihriska a hoci mali loptu na kopačkách častejšie hostia, nedokázali si vypracovať žiadnu vyloženú príležitosť na skorigovanie skóre. Záver zápasu dohrávali Trenčania desiati, keď po druhej žltej karte musel ihrisko opustiť kapitán Kleščík. Na výsledku sa už nič nezmenilo. Dukla porazila Trenčín 2:0.