Uplynulý víkend priniesol v našich dvoch hokejbalových súťažiach množstvo gólov. Prinášame Vám kompletný sumár aj s fotogalériou.

I. BBHbL – 13. kolo

Hbk Cocra Radvaň vs. Hbk Spartans 8:6 (3:3, 1:2, 4:1)

G: Gašpar R. 4, Puškár, Gašpar N., Berko Z., Výdúrek – Magurský 3, Bíreš, Drozdík, Franko

Strely na bránu: 40:37. Vylúčenia: 2:1. Hviezdy zápasu: Gašpar R. – Magurský

V úvodnom zápase 13. kola Cocra hostila Spartans. Vedenia sa ujala Cocra dvoma rýchlymi gólmi Berka a Gašpara. Spartaňom sa podarilo vyrovnať hru aj skóre zásluhou presných zásahov Bíreša a Magurského. V druhej tretine sa dokonca ujali vedenia po góloch Drozdíka a Franka. Nádej na víťazstvo Spartans dlho držal skvelými zákrokmi v bráne Scholz. Následne zvýšil Magurský náskok na rozdiel dvoch gólov, no po chybách v obrane Spartans Cocra vyrovnala. Po zásahu Gašpara v 9. minúte tretej časti sa ujala vedenia. Spartans vsadili všetko na vyrovnanie, ale proti bol Vydúrek, keď 44 sekúnd pred koncom zápasu poistil vedenie Cocry. Spartans opäť prehrali zápas v tretej tretine a Cocra si tak udržala prvé miesto v tabuľke.

Hbk One Taxi BB vs. Hbk Worms BB 8:5 (3:3, 2:0, 3:2)

G: Babic 4, Srnka B. 2, Laubert, Moravec – Čupka 3, Primus 2

Strely na bránu: 26:19. Vylúčenia: 0:0. Hviezdy zápasu: Babic – Kukučka Pe.

Taxikári v druhom zápase dňa narazili na Worms. Tí sa pustili do zápasu bez rešpektu z favorita a gólom Primusa sa ujali vedenia v zápase. Po prvej tretine svietilo na tabuli skóre 3:3, čo vôbec nebolo zlé pre Worms. V ďalšom priebehu však taxikári zabrali na plno a pustili svojho súpera iba k jedenej strele na Martincovu svätyňu. Posledné dejstvo bolo vyrovnané aspoň čo sa týka početnosti streľby. Úspešnejší v nej boli hráči One Taxi a celkovo porazili Worms 8:5.

I. BBHbL – dohrávka 3. kola

Hbk Paluba Žiar nad Hronom vs. Hbk Demons Hliník nad Hronom 11:4 (3:1, 3:1, 5:2)

G: Strohner D. 4, Vallo 2, Lunter 2, Heckl, Miškovský, Milčík – Sondík 2, Kršiak, Kopčan

Strely na bránu: 30:28. Vylúčenia: 1:0. Hviezdy zápasu: Lunter – Sondík

V pohronskom derby sa ujal vedenia Žiar, no o necelých 10 sekúnd vyrovnával Hliník gólom Sondíka. Demons boli síce prvé dve tretiny aktívnejší v streľbe, góly však padali za Pivarčiho chrbát a to hlavne zásluhou Strohnera. Paluba sa tak po víťaznej dohrávke dostala na druhé miesto v tabuľke.

II. BBHbL – 14. kolo

ŠK Medveď Motyčky vs. Hbk Stars BB 0:15 (0:4, 0:4, 0:7)

G: Leško 7, Holinec 3, Murňák 2, Mirilovič, Makovický, Gašpar

Strely na bránu: 8:47. Vylúčenia: 2:1. Hviezdy zápasu: Holbus – Leško

Stars opäť zvíťazili. Tentokrát sa im do cesty postavili Medvede z Motyčiek, ktoré však rozbehnutým Stars nemali šancu vzdorovať. Najlepší hráč Stars Leško ukázal svoju formu a vsietil za Holbusov chrbát sedem kúskov. Na Holbusa vyslal súper neskutočných 47 striel. Stars sa týmto povinným víťazstvom predrali na druhé miesto v tabuľke.

Hbk Tigers 4:5 Hbk Autos BB (2:2, 2:0, 0:3)

G: Hudec 2, Floch, Krajči K. – Pilný, Slávik, Gondáš, Žiak, Kubica

Strely na bránu: 14:20. Vylúčenia: 0:4. Hviezdy zápasu: Hudec – Pilný

Líder druhej ligy Autos takmer zakopol v zápase s Tigers. Tí po dvoch tretinách viedli o dva góly a schyľovalo sa k prekvapeniu. Líder znižoval až v tretej čast. Víťazný gól vsietil za Janicovej chrbát v 12. minúte Kubica po Pilného nahrávke. Tigre tak utrpeli tesnú prehru, naproti tomu Autos BB si upevnili svoju vedúcu pozíciu.

Hbk Foresters vs. Hbk Viking Wariors 6:1 (1:0, 1:1, 4:0)

G: Chudý 2, Surový, Koštál, Marcinek, Žabka – Kálus

Strely na bránu: 27:19. vylúčenia: 1-4. Hviezdy zápasu: Surový – Kálus

V treťom zápase dňa Foresters porazili Vikingov. Dve tretiny bola hra vyrovnaná, zlom prišiel až v poslednej pätnásťminútovke. Drevorubači zvýšili početnosť streľby na súperovu bránu a podarilo sa im prekonať Daxnera štyrikrát. Veľkú zásluhu mal na tom Surový, ktorý nahrával na tri presné zásahy. Foresteri sa tak priblížili Stars na rozdiel jediného bodu a navyše majú zápas k dobru.

Hbk Kremnica Wolves vs. Hbk Serafins Eagles Liptovská Lužná 2:3 (0:0, 2:2, 0:1)

G: Reichman, Koreň – Jaraba, Sila, Huba P. st.

Strely na bránu: 13:19. Vylúčenia: 3:1. Hviezdy zápasu: Koreň – Sila

Zápas Panterov a Jastrabov z Liptova priniesol napätie až do konca. Po bezgólovej prvej tretine prišla na rad druhá, v ktorej sa vedenia ujali Liptáci. Následne Koreň vyrovnával 10 sekúnd pred koncom tejto časti na 2:2. Do tretej tretiny tak išli tímy za vyrovnaného stavu a začínalo sa odznova. V nej Liptáci využili ponúknutú presilovú hru, keď Peter Huba st. efektne trafil loptu vo vzduchu a zabezpečil víťazstvo pre Serafins.