Quantcast

img_1098Slovenská rocková kapela The Paranoid, pochádzajúca z nitrianskeho regiónu, predstavuje svoj nový album Tu a teraz. V rámci česko-slovenského turné k nemu zavítali v piatok aj do Banskej Bystrice.

Po ôsmej večer najskôr na pódiu sály Evanjelického spolku na Hornej ulici pred divákov vystúpila žilinská kapela Bod omylu. Po deviatej už potom pódium patrilo skupine The Paranoid, ktorá svoje tohtoročné turné odštartovala práve v Banskej Bystrici.

Dlhoočakávaný štvrtý album k s názvom Tu a teraz vyšiel koncom októbra 2016 a hneď po vypočutí je jasné, že sa oplatilo čakať.  Pre svojich fanúšikov pripravili jedinečný koncertný program oživený kvalitnou svetelnou show a pyroefektmi.

„Začiatok je vždy dôležitý, lebo sme si to dlho nacvičovali. Mali sme za sebou veľa svetelných aj zvukových skúšok. Nezdá sa to, ale s prípravami sme strávili veľa času. Donahrávali sme album a mesiac a pol sme riešili šnúru aby to vyzeralo tak ako to teraz vyzeralo,“ ozrejmil spevák Igor Belaj.

V programe sa objavili piesne z nového albumu, ale i najznámejšie hity z predchádzajúcich CD. “Boli sme zvedaví, ako to vypáli. Bolo to super. Ľudia priniesli takú atmosféru, že sme z toho boli naozaj potešení. Ak bude na celom turné aspoň taká atmosféra, ako v Bystrici, budem rád,” dodal po koncerte Belaj.