Vo štvrtok 24. novembra poctil Banskú Bystricu svojou návštevou reprezentačný tréner seniorskej hokejovej reprezentácie, Craig Ramsay. Stalo sa tak vďaka autogramiáde ku knihe s názvom Šťastný chlapec, ktorú o kanadskom trénerovi napísali Tomáš Kyselica a Peter Jánošík.

Exkluzívna autobiografia oficiálne vyšla 15. novembra. Na vyše 200 stranách dokumentuje cestu trénera slovenskej hokejovej reprezentácie od jeho príchodu v lete roku 2017 až po súčasnosť. Craig Ramsay poodhaľuje verejnosti tajomstvo úspechu so slovenským hokejom, ponúka nevypovedané príbehy, vtipné historky aj know-how, ako dokráčať na vrchol v športovom a osobnom živote.

Ešte než príde k jej oficiálnemu pokrsteniu v hlavnom meste Slovenska, mali fanúšikovia možnosť stretnúť sa s kormidelníkom Slovenska aj v Banskej Bystrici. Stalo sa tak počas besedy, ktorá sa uskutočnila v priestoroch nákupného strediska Europa Shopping Center. Po krátkom vstupe nasledovala diskusia s kanadským trénerom, po ktorej Craig Ramsay ochotne rozdal množstvo podpisov a neodmietol ani fotografie so samotnými fanúšikmi.

Potvrdilo sa tak, že popularita zahraničného trénera aj naďalej narastá. V aktuálnom roku doviedol Slovensko k historickému bronzu zo Zimných olympijských hier, ktoré sa uskutočnili počas februára v čínskom Pekingu. Autori knihy pracujú na hokejovom zväze ako mediálni manažéri a dielom s názvom Šťastný chlapec chceli zvečniť myšlienky, či historky kanadského kormidelníka.

Kniha pútavo priblíži systém, ktorým zmenil herný prejav slovenského národného tímu, porozpráva príbehy zo zákulisia reprezentačného diania a prezradí viac o sebe, svojej rodine i záujmoch. V neposlednom rade prináša vysvetlenie, prečo nesie názov Šťastný chlapec.