Počas prvého novembrového víkendu sa v Jakube odohralo posledné jesenné kolo súťaží Banskobystrického zväzu malého futbalu.

Šestnásťgólová prestrelka

Posledné jesenné kolo 1. ligy odštartovalo v stredu 1. novembra prvými dvomi duelmi. Skackavá viedla v úvode druhého polčasu už 3-gólovým rozdielom, ale 1. FC DAN manko zmazal a dotiahol zápas do remízy.

V súboji dvoch mužstiev zo spodných priečok si Simacek poradil s Aquaduxom najmä vďaka hetrikom Dáriusa Ruska a Tomáša Handzuša.

Piatkový program 1. ligy otvoril duel, ktorý sa stal zápasom kola, zároveň priniesol najviac gólov v rámci víkendu. Hráči FC Nemce odpovedali na úvodný zásah Gunners a dostali sa do vedenia 4:1, ale kanonieri do prestávky znížili na kontakt. Po zmene strán si Nemčania prinavrátili 2-gólové vedenie, ale Gunners následne manko zmazali. Po góle nemčianskeho mužstva na 6:5 skóroval trikrát po sebe Simon Bálint, ktorý dal v stretnutí 5 gólov. Gunners ale 2-gólový náskok neubránili a hráči FC Nemce v záverečných minútach vyrovnali na konečných 8:8.

O comeback kola sa postarali Nemce 2012, ktoré prehrávali s MIBA Bianconeri v závere prvého polčasu 3:5 zo svojho pohľadu, ale vo zvyšnom priebehu otočili na 7:6. Nemce 2012 tak ťahajú 5-zápasovú sériu bez prehry, zatiaľ čo MIBA Bianconeri na svoje prvé víťazstvo v sezóne stále čaká.

Na záver piatkového programu v Jakube si Hančurka Team poľahky poradil s Enzom, pričom 4-krát sa strelecky presadil Andrej Glemba.

Posledné jesenné kolo 1. ligy zakončil v sobotu 4. novembra ráno duel, v ktorom Dream Team uštedril debakel kola tímu IQ. O polovicu gólov Dream Teamu, ktorý ťahá 4-zápasovú šnúru bez prehry, sa postaral 6-gólový strelec kola Ján Štubian.

1. liga – 9. kolo

1. FC DAN – Skackavá 4:4 (1:3)

Góly: M. Demčo, M. Demjan, M. Kukolík, D. Kaňuk – I. Brozman 2, M. Konder, P. Vajda.

Aquadux – Simacek 5:8 (3:4)

Góly: D. Mihalíček 2, T. Lasheen 2, K. Chaban – D. Rusko 3, T. Handzuš 3, P. Mútňan, R. Zima.

FC Nemce – Gunners 8:8 (4:3)

Góly: I. Varga 3, V. Túry 3, M. Sitarčík, E. Ivanič – S. Bálint 5, P. Reptiš 2, J. Medveď ml..

MIBA Bianconeri – Nemce 2012 6:7 (5:4)

Góly: P. Zehnal 2, E. Hudec 2, T. Pažout, O. Ďurta – S. Spišiak 2, T. Kostiviar, E. Filipko, V. Švantner, S. Václavík, M. Blaško.

Enzo – Hančurka Team 2:8 (0:3)

Góly: T. Černík, T. Hlavatý – A. Glemba 4, M. Chamaj 2, L. Kajda, M. Kurpaš. ŽK: I. Šteiniger – M. Kurpaš, M. Kovalčík. ČK: I. Šteiniger.

Dream Team – IQ 12:3 (4:2)

Góly: J. Štubian 6, M. Kmeť 2, O. Zeleňanský, M. Kopic, T. Meiszlinger, M. Švantner – P. Kvaltíny, M. Tučnák, V. Kosec ml.. ŽK: M. Švantner.

Lazio stále bez prehry

Na úvod posledného jesenného kola 2. ligy si Lazio v piatok 3. novembra v Jakube poradilo s predposlednou Riečkou, ktorá posledných päť zápasov prehrala. Lazio je naopak ešte stále nezdolané, hoci má ešte dva zápasy k dobru. Na víťazstve Lazia sa štyrmi gólmi podieľal Michal Čief.

Starí páni si v sobotu na obed poľahky poradili s Partizánom BB, a tak sú nezdolaní už päť kôl po sebe. Polovicu z ôsmich gólov mužstva v zeleno-čiernych dresoch strelil Viktor Čaniga.

Hráčom Tripe sa podarilo ukončiť sériu prehier, keď trikrát odpovedali na vedúce góly posledného Helliusu, a potom strhli víťazstvo na svoju stranu. Tímu odetému v modro-bielom pomohol hetrikom Matúš Tuček. Hellius tak v jesennej časti nezískal ani bod, hoci jedno stretnutie má odložené.

2. liga – 9. kolo

Lazio – Riečka 9:5 (5:3)

Góly: M. Čief 4, A. Szarowski 3, R. Žlkovan 2 – M. Sanitra 2, D. Sekerka 2, S. Srnka 1. ŽK: D. Sekerka.

Erima „98“ – FC Vlkanová 6:4 (2:3)

Góly: J. Abrahám 3, V. Ďuroň, R. Olejník, R. Sliacky – M. Benko, A. Strelec.

Starí páni – Partizán BB 8:1 (4:1)

Góly: V. Čaniga 4, O. Zeleňanský 2, M. Švantner, J. Strelec – S. Pepinović. ŽK: Mil. Lakomčík (Partizán BB).

Tripe – Hellius 5:3 (1:1)

Góly: M. Tuček 3, L. Jeziorski, M. Repčín – D. Eperješi 2, R. Urda. ŽK: M. Murgaš – K. Drahoň, M. Ďurica.

Malonas – ŠKP B200 2:5 (0:2)

Góly: Mar. Dušička, M. Pira – P. Spodniak 3, P. Ondrejka 2.

Joga Bonito – Pingoši 8:6 (4:2)

Góly: S. Bálint 5, O. Longauer 2, T. Garaj – J. Škurla 5, L. Piršč.

EFCE Brocak – FK Plus 5:4 (1:0)

Góly: M. Babic 4, P. Vrbjar – Ľ. Šišmiš 2, R. Prašovský, D. Kiedžuch.