Sezóna v súťažiach Banskobystrického zväzu malého futbalu pokračovala počas posledného októbrového víkendu nekompletným, predposledným jesenným kolom.

Výhru FC Nemce režíroval osemgólový strelec

Úvodné dve stretnutia 8. kola 1. ligy sa odohrali už v stredu 25. októbra. Gunners sa oklepali z prvej prehry v sezóne, keď v druhom dejstve otočili nepriaznivý stav proti 1. FC DAN, ktorý tak prehral po piatich výhrach v rade.

Galacticos vyhrali aj svoj ôsmy zápas v sezóne, keď Aquaduxu uštedrili 10-gólový debakel. Štyrmi gólmi sa zaskvel Filip Rafanides.

Program 8. kola 1. ligy pokračoval v Jakube v sobotu 28. októbra. Hráči FC Nemce a MIBA Bianconeri zviedli parádnu, 20-gólovú prestrelku, v ktorej bol najmä vďaka výkonu v prvom polčase úspešnejší prvý menovaný celok. FC Nemce potiahol 8-gólový Ivan Varga, ktorý má na konte už 33 presných zásahov, a vedia tak tabuľku strelcov.

V súboji dvoch tímov zo spodných priečok si IQ aj vďaka hetriku Michala Roháča poradilo so Simacekom.

Druhým najlepším strelcom 1. ligy je Ján Štubian, ktorý zaťažil konto Enza 6-krát a pomohol tak svojmu Dream Teamu k presvedčivému víťazstvu. Dream Team získal v posledných troch kolách 7 bodov.

1. liga – 8. kolo – Jakub

Hančurka Team – Skackavá – odložené

Gunners – 1. FC DAN 5:4 (2:3)

Góly: P. Reptiš 2, A. Lukáč 2, D. Matis – M. Demčo 2, P. Vozár, A. Schütz. ŽK: D. Matis – P. Vozár.

Galacticos – Aquadux 10:0 (10:0)

Góly: F. Rafanides 4, L. Riša 2, M. Považanec, M. Greško, F. Kaľavský, N. Pollák.

FC Nemce – MIBA Bianconeri 12:8 (5:1)

Góly: I. Varga 8, D. Kiedžuch 3, Mir. Janovec – M. Sanitra 4, L. Berec, D. Slivka, P. Zehnal, E. Hudec. ŽK: I. Varga – D. Slivka, L. Löbb.

IQ – Simacek 6:3 (3:0)

Góly: M. Roháč 3, M. Kurjan, A. Ursíny – P. Mesík 2, R. Zima. ŽK: M. Haring – R. Zima, J. Merva. ČK: M. Haring.

Enzo – Dream Team 4:11 (1:3)

Góly: F. Slabecius, M. Benko, T. Černík, R. Môcik – J. Štubian 6, O. Zeleňanský 2, M. Švantner 2, T. Meiszlinger. ŽK: P. Krutý (Dream Team).

Arsenal naďalej prvý

Piatkové zápasy 8. kola 2. ligy boli kvôli nepriaznivému počasiu a nevyhovujúcemu stavu hracej plochy odložené.

V sobotu bol v akcii líder tabuľky, ktorý je zároveň nováčikom. Arsenal FC sa na čele udržal, keď štyrmi gólmi v rozmedzí piatich minút zlomil duel s Erimou „98“.

Starí páni prehrávali s ŠKP B200 po polčase o dva góly, ale v druhej 25-minútovke manko zmazali, a po remíze 3:3 tak natiahli svoju sériu bez prehry na štyri zápasy.

2. liga – 8. kolo – Jakub

Partizán BB – Joga Bonito – odložené

FC Vlkanová – EFCE Brocak – odložené

Riečka – Malonas – odložené

Hellius – Lazio – odložené

Arsenal FC – Erima „98“ 6:3 (2:1)

Góly: M. Fortiak 2, M. Mesík, T. Bartošík, M. Kubacký, P. Vikarský – J. Abrahám 3. ŽK: M. Mesík, R. Latta – K. Dekrét. ČK: M. Kubacký.

ŠKP B200 – Starí páni 3:3 (3:1)

Góly: P. Uhliarik, M. Ondrejka, R. Čipčala – O. Zeleňanský, P. Matúška, V. Čaniga. ŽK: P. Uhliarik, P. Ondrejka (ŠKP B200).

15 Hellius 7 0 0 7 14:46 -32 0

Kvôli nízkemu počtu doteraz odohratých zápasov 8. kola sme ocenenia ako „strelec kola“, „zápas kola“ či „debakel kola“ nevyhodnotili. V 2. lige sa hrali len dva zápasy a posledné dve jesenné kolá 3. ligy sú preložené na jarnú časť.