Nižšie futbalové súťaže pokračovali uplynulý víkend 11. kolom. Slovenská Ľupča je naďalej bez prehry, Jakub vyhral piaty zápas v rade a Rakytovce uspeli v treťoligovom šlágri. V II. triede sa odohrali derby zápasy Horné Pršany – Malachov a Staré Hory – Harmanec. Z posledného spomínaného duelu vám prinášame aj fotogalériu.

Dukla po siedmej výhre v rade naďalej na čele

Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica vycestovali počas soboty až do Bardejova, kde si v 12. kole druhej ligy zmerali sily s domácim Partizánom. Zápas napokon skončil najtesnejším výsledkom v prospech Dukly, o všetkom rozhodol opäť David Depetris. Aj jeho zásluhou sa tak Banská Bystrica drží na čele tabuľky. Viac o samotnom priebehu stretnutia sa dozviete v samostatnom článku.

Rakytovce s cennou výhrou vonku, Podkonice deklasovali Liptovský Hrádok

Spomedzi troch treťoligových mužstiev z Banskej Bystrice a okolia hrali cez víkend v rámci 11. kola TIPOS III. ligy Stred len Rakytovce a Podkonice. Kováčová mala totiž veľmi príjemné pohárové povinnosti, keďže v sobotu pricestoval na jej pôdu bratislavský Slovan. Mužstvo Kováčovej potešilo takmer 1 500 prítomných fanúšikov pomerne priaznivým výsledkom. Viac o sobotnom futbalovom sviatku v Kováčovej sa dočítate v samostatnom článku, v ktorom nájdete aj bohatú fotogalériu a vyjadrenia aktérov stretnutia.

Rakytovce vycestovali na súboj tabuľkových susedov do Kalinova, kde vybojovali veľmi cenné víťazstvo najtesnejším rozdielom. Jediný gól stretnutia padol v 21. minúte, kedy sa Marchuk pretlačil cez brániacich hráčov, prihral do šance Jaroslavovi Vavákovi, a ten strelou od tyče rozvlnil sieť. Rakytovce tak vyhrali už štvrtý zápas v rade. Darilo sa aj Podkoniciam, ktoré vyhrali na ihrisku Liptovského Hrádku vysoko 0:5. Skóre otváral z priameho kopu Dávid Selecký, po dva presné zásahy si pripísali Adam Kostúr a Martin Sedliak.

Badín aj Šalková v sobotu doma s plným bodovým ziskom

Badín hostil v sobotu v stretnutí 11. kola IV. ligy skupiny JUH Detvu. Domáci sa dostali do vedenia v 22. minúte po rohovom kope Jána Viciana a gólovej hlavičke Lukáša Laksíka. O sedem minút neskôr pridal Laksík aj svoj druhý gól v zápase, keď sa rútil sám na brankára hostí, ktorého prekonal presnou strelou k pravej tyči. Detva hrala od 40. minúty s desiatimi hráčmi, keďže Ján Kluka nedovolene stiahol Erika Hudeca, ktorý už smeroval sám na hosťujúcu bránu. V druhom polčase ešte Badínčania prikrášlili výsledok. V 55. minúte síce Filip Rafanides nepremenil penaltu, no v 62. minúte sa parádnym gólom od autovej čiary z ľavej strany prezentoval Henrich Kollár.

Taktiež v sobotu od 14:30 h hrala na domácej pôde aj Šalková, ktorá privítala tabuľkovo nižšie postavené Pliešovce. Na prvý gól sa čakalo až do 70. minúty, kedy po centri Jozefa Mesíka z pravej strany poslal loptu za bránkovú čiaru Tomáš Tuček. Autor gólu o osem minút neskôr zvýšil na 2:0 pre Šalkovú, keď po výbornej prihrávke vzduchom za obranu súpera v podaní Denisa Štubniaka preloboval brankára Pliešoviec. Hosťom sa v 82. minúte podarilo znížiť na 2:1 zásahom Vronského. Šalková si však v 90. minúte poistila tri body, keď na konečných 3:1 spečatil po samostatnom úniku Šimon Bútora.

Medzibrod sa predstavil v Slovenských Ďarmotách, kde prehral 2:1. Partizán Čierny Balog doma podľahol Málincu 0:4. V súboji prvého s posledným síce Zvolenčania po premenenom pokutovom kope v podaní kapitána Gabriela Snitku vyrovnali na 1:1, no Banská Štiavnica potvrdila rolu favorita a zvíťazila dvojgólovým rozdielom. Dva góly lídra pritom zaznamenal bývalý reprezentant Lukáš Tesák. Viac o stretnutí Banská Štiavnica – Zvolen sa dozviete a fotogalériu nájdete v článku na ZVonline.sk.

Jakub porazil silné Brezno, Selce podľahli Ladomerskej Vieske

Jakub prehral úvodné štyri zápasy sezóny, no momentálne ťahá 7-zápasovú sériu bez prehry a 5-zápasovú sériu výhier. V nedeľu sa Sokolu na domácej pôde podarilo zdolať dovtedy druhé Brezno. Do vedenia však išli ako prví hostia, keďže už v 14. minúte sa strelecky presadil Szczepaniak. Jakub odpovedal v 37. minúte gólom Pavla Poljovku. Po zmene strán zavŕšil obrat domácich Peter Vajda.

Jasný líder tabuľky V. ligy skupiny C a zároveň nováčik súťaže zo Slovenskej Ľupče v nedeľu porazil poslednú Hrochoť jednoznačne 6:0. Čistým hetrikom v rozmedzí 17 minút sa zaskvel Tomáš Klinec, po góle si pripísali Róbert Hermánek, Ivan Pipich a Marek Vaňo. Už v sobotu vycestovalo mužstvo Sásovej do Hontianskych Nemiec, kde v 18. minúte poslal domácich do vedenia Rerich. Hostia odpovedali po vyše hodine hry gólom Sašu Savića. Výsledkom 1:1 sa zápas aj skončil.

V súboji štvrtého s tretím celkom tabuľky dokázali Selce odpovedať dvakrát na vedúce góly Ladomerskej Viesky. Oba zásahy domácich strelil kapitán Filip Koctúr, pričom druhý gól zaznamenal z bieleho bodu. Hostia z Ladomerskej Viesky napokon ukoristili všetky tri body, keď v 89. minúte rozhodol o ich výhre Čierťaský.

11 1 0 10 9:35 3

Lučatín a Priechod si body rozdelili, Strelníky porazili rozdielom triedy Brusno

Program 11. kola I. triedy priniesol aj súboj medzi Lučatínom a Priechodom. Domáci sa ujali vedenia už v 4. minúte po zásahu Michala Sedliaka. Priechod vyrovnal na 1:1 po hodine hry gólom Erika Ivaniča. V samom závere mohol dokonať obrat hostí Martin Štulajter, ktorý ale nepremenil pokutový kop.

Brusno viedlo nad Strelníkmi na ich pôde 0:1 od 19. minúty po gólovej koncovke Ľubomíra Šišmiša. Tesne pred prestávkou vyrovnal na 1:1 Ivan Majer. Krátko po zmene strán prinavrátil Brusnu vedenie z bieleho bodu Matej Parobek, no už v 50. minúte vyrovnal opäť a taktiež z penalty svojím druhým gólom Ivan Majer. Strelníky hrali po vylúčení Mateja Parobka od 53. minúty v početnej prevahe. Tú využili v 74. minúte po góle Jakuba Tajboša. V 84. minúte zavŕšil hetrik svojou druhou premenenou penaltou Ivan Majer, ktorý ešte v samom závere spečatil stav na konečných 5:2 svojím štvrtým gólom v zápase.

Staré Hory si poradili s Harmancom, v ďalšom derby deľba bodov

Najnižšia súťaž – II. trieda priniesla cez víkend dva derby zápasy. Staré Hory hostili neďaleký Harmanec. V tomto dueli padali góly až v druhej polovici zápasu. V 54. minúte sa Staré Hory ujali vedenia po zásahu Miroslava Janovca. V závere zápasu zas zdvojnásobil vedenie domácich Samuel Ježík. Z derby Staré Hory – Harmanec vám prinášame aj fotogalériu.

V nedeľu si v derby zmerali sily aj hráči Horných Pršian a Malachova. Úvodný gól stretnutia padol tesne po zmene strán, kedy sa hostia ujali vedenia gólom v podaní Michala Boška. Za Horné Pršany vyrovnával po vyše hodine hry Richard Böhmer. Po remíze 1:1 si tak Horné Pršany a Malachov body rozdelili. V šlágri 11. kola II. triedy nedala prvá rezerva Tatrana Čierny Balog šancu tretej Riečke.