Futbalisti Dukly Banskej Bystrice vycestovali počas soboty až do Bardejova, kde si v 12. kole druhej ligy zmerali sily s domácim Partizánom. Zápas napokon skončil najtesnejším výsledkom v prospech Dukly, o všetkom rozhodol opäť David Depetris. Aj jeho zásluhou sa tak Banská Bystrica drží na čele tabuľky.

Úvod zápasu patril hosťujúcej Dukle. Už v 3. minúte prišla prvá aktivita dvojice Polievka – Jurčišin. Aj v 12. minúte bol v dobrej šanci Polievka, jeho strela bola napokon zblokovaná na roh. Po ňom domáca obrana odhlavičkovala loptu, tá sa dostala k Ľuptákovi, ktorý prudkou ranou spoza šestnástky tesne minul bránu. Podobná situácia sa zopakovala v 19. minúte, tentokrát však Ľupták mieril iba do nôh jedného z brániacich hráčov. O tri minúty na to sa dobre na ľavej strane uvoľnil Jurčišin, jeho zakončenie však nemalo potrebnú razanciu. Na prvý gólový moment sa čakalo do 25. minúty. Na pravej strane sa individuálne presadil Polievka, ktorého jemný oblúčik vypadol brankárovi Bardejova z rúk, lopta pristála presne pri Depetrisovi, ktorý sa nemýlil – 0:1.

Domáci sa len sporadicky ocitali na polovici Dukly, po zhruba polhodine však prišla obrovská príležitosť Veličkoviča. Ten sa ocitol sám zoči-voči brankárovi Hruškovi, ktorý však včas vybehol mimo pokutového územia a celú šancu zmaril. V 38. minúte sa dobre predieral obranou Dukly Csano, v pokutovom území mu však v kľúčovom okamihu odskočila lopta a navyše sa dopustil útočného faulu. Vo zvyšku prvého polčasu sa Bardejovčania osmeľovali, napokon však z toho nebola výraznejšia príležitosť a do kabín sa tak odchádzalo za stavu 0:1.

Futbalisti Dukly si preniesli záver prvej polovice aj do začiatku tej druhej, a tak patrila úvodná desaťminútovka hráčom Bardejova. S pribúdajúcim časom sa však Banská Bystrica vrátila k svojej hre, v 63. minúte opečiatkoval tyč bardejovskej brány kapitán Dukly, Róbert Polievka. Obrovskú príležitosť navýšiť náskok mali hosťujúci futbalisti koncom 66. minúty. Opäť v tom mala prsty dvojica Jurčišin – Polievka, druhý menovaný to najprv zobral na seba, z následnej dorážky Jurčišinov pokus vytlačil Čikoš-Pavličko na rohový kop.

Zhruba štvrťhodinu pred koncom sa do dobrej príležitosti dostával Polievka, napokon však bol vytlačený a z uhla už nenašiel spôsob akým ohroziť bránu Bardejova. Ten istý hráč ohrozil Čikoša-Pavlička aj v 82. minúte po strele z priameho kopu, brankár domácich si s touto situáciou dokázal poradiť. V samotnom závere zverenci trénera Vargu umne zbierali cenné sekundy, vďaka čomu dokráčali za dôležitým víťazstvom. Z Bardejova tak  pocestujú s tromi bodmi, ktoré im garantujú zotrvanie na čele druholigovej tabuľky.

II. liga – 12. kolo – 09.10.2021 – Bardejov

Partizán Bardejov BŠK – MFK Dukla Banská Bystrica 0:1 (0:1)

Góly: 25. Depetris. ŽK: 31. Fracarolli Pacheco, 81. Petko, 90. Maník – 93. Polievka. Stretnutie sledovalo 326 divákov.

Zostava Partizán Bardejov BŠK: Čikoš-Pavličko – Csano, Fracarolli Pacheco (84. Lelic), Horvath, Ikedi, Junior (60. Filipiak), Kerestes, Krela, Petko, Stachura (60. Maník), Velickovic

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška – Prikryl, Kupčík, Pišoja – Slaninka, B. Ľupták, Richtárech, L. Kojnok (56. Migaľa) – Polievka, Depetris (87. Willwéber), Jurčišin (81. Šulc)