V súťažiach sa už kryštalizujú umiestnenia jednotlivých mužstiev. Bližší pohľad na všetky víkendové súboje ponúkame v kompletnom sumári nižších súťaží aj s fotogalériou.

Fortuna liga – nadstavbová časť o udržanie sa – 9. kolo

V predposlednom kole Fortuna ligy železiari zavítali do Michaloviec. V prípade výhry sa mohli bodovo dotiahnuť na východniarov, no nestalo sa tak. Na radosť vyše osem stoviek divákov sa trepotala len sieť brány gólmana Drobnjaka, ktorú napol tesne pred polčasovou prestávkou Nishi Tsubasa. Podbrezová tak podľahla svojmu súperovi najtesnejšie 0:1, avšak podstatné je, že už dávnejšie si vybojovala príslušnosť v najvyššej súťaži aj pre nasledujúcu sezónu. To sa nedá povedať o Prešove, ktorý po bezgólovej remíze v Senici priamo zostupuje do druhej ligy.

II. liga – 29. kolo

Posledná Podbrezová B a predposledný Zvolen už nemajú veľa času na záchranu a tak v predposlednom kole potrebovali bodovať naplno. To sa však nepodarilo ani jednému z nich, dokonca ani neskórovali. Lokomotíva prišla o bod v posledných sekundách duelu so Žilinou B. Šošoni udreli v závere a rovno dvakrát. Autormi gólov boli Klec a Balaj. Aj železiari siahali na potrebný bod v Komárne, o ten ich ale obral v 73. minúte Samir Nurković. Darilo sa Pohroniu, ktoré si pripísalo cenný skalp, keď porazilo košickú Lokomotívu. Strojcami úspechu boli strelci Jakub Kosorin a Ján Nosko.

Dukla si poradila aj s Rimavskou Sobotou a upevnila si prvé miesto

V tretej lige sa pozornosť sústredila na duel prvého tímu s druhým, v ktorom Dukla hostila Rimavskú Sobotu. Tá pred nedeľňajším derby kola strácala na Banskobystričanov šesť bodov a ak chcela pomýšľať na titul musela bodovať. Našliapnuté k tomu mala, keď vedenie hostí v 31. minúte zariadil Dávid Kalmár. Pomerne rýchla odpoveď ale prišla z kopačky Gabriela Snitku, ktorý gólom do šatne vyrovnal. V druhom polčase už brankár Krejčí neinkasoval, na druhej strane ale lovil loptu zo siete Prošovský po rozhodujúcom góle Lukáša Laksika zo 67. minúty. Po otočení nepriaznivého stavu si Dukla na čele tabuľky vybudovala deväťbodový náskok. Detva chcela prekvapiť favorizované Kalinovo a do 68. minúty sa jej to aj darilo. Vtedy ale poslal domácich do vedenia Pešić. Detve neostávalo veľa času ale napokon sa jej podarilo vyrovnať zásluhou Danijela Čeprnju a remízu 1:1 udržať až do konca.

IV. liga JUH – 21. kolo

Dvadsiate prvé kolo IV. ligy JUH odštartoval v sobotu súboj Šalkovej s Vinicou. Šalkovčania stále môžu pomýšľať na vedúcu pozíciu, len nesmela zaváhať ani teraz proti predposlednému celku tabuľky. Túto úlohu poľahky splnila, keď svojho protivníka zdolala hokejovo 6:0. Najviac sa predviedol strelec Miroslav Debnár, ktorý zaznamenal hetrik. Sériu dvoch prehier sa podarilo prerušiť Rakytovciam vo Veľkom Krtíši. A to vo veľkom štýle pomerom 0:6. Za raky sa presadila vyše polovica hráčov v poli, postupne Rafanides, Matis, Pavlík, Kohút, Malatinec a Bútora. Ešte väčší debakel uštedrilo Jupie v nedeľu Revúcej. Tam potešil necelú stovku divákov piatimi zásahmi Richard Hanák. Medzibrod si chcel udržať líderské postavenie, v nedeľu podvečer sa predstavil na trávniku Tisovca. Ten sa chcel pomstiť za jesennú prehru 3:2. Krok k tomu urobil v 23. minúte Rubint, keď dal Tisovcu náskok 1:0. Medzibrod sa ale otriasol a gólmi Haviara a Sedliaka otočil výsledok. Keby líder ,,len“ remizoval, Poltár ho mohol vystriedať na ligovom tróne.

V. liga skupina C – 21. kolo

Selčania v rámci 21. kola privítali aktuálneho ligového kráľa Hrochoť, s ktorou dlho držali bezgólový stav. Dve stovky divákov uvidelo gól až v 86. minúte. Dvadsať minút predtým sa dostal na ihrisko Mário Maruniak a práve on sa postaral o veľké prekvapenie, keď prekonaním gólmana Polónyho zabezpečil Selciam tri body. V šlágri kola druhá Kováčová narazila na tretiu Lovču. O všetkom sa rozhodlo v prvom polčase, keď v ňom domáci urobili s Lovčou krátky proces. Zásahy Hradňanského, Borduna, Kalutskyiho a Kudlíka znamenajú nielen jasné víťazstvo nad silným súperom, ale aj to, že Kováčová sa dostala na prvé miesto. Sásovčania potvrdili výborné domáce výsledky a zdolali Ladomerskú Viesku. Jej hrdinom sa stal René Turčan, ktorý sa presadil až v 88. minúte. Prekvapenie sa zrodilo nielen v Selciach, ale aj v Krupine. Tam za Priechod úradoval trojgólový Martin Štulajter a s gólom Peter Penov, ktorí dostali svoje mužstvo z posledného miesta tabuľky.

I. Trieda – 21. kolo

Prvej triede vládnu Podkonice. Predposlednej Šalkovej B sa podarilo v Podkoniciach streliť dva góly, do 33-tej minúty dokonca vyhrávala zásluhou Jozefa Mesíka. Favorit sa ale v nasledujúcich minútach trafil do siete Ursínyho päťkrát a nepripustil zaváhanie. Druhým strelcom Šalkovej bol Milan Hrnčiar. Braväcovo zdolalo Nemeckú na nulu a taktiež Slovenská Ľupča Pohorelú, avšak tri body si pripísala takpovediac zadarmo, keďže zápas sa kontumoval. Piate Brezno preskočilo Čierny Balog a dostalo sa na štvrtú priečku, keď si s ním poradilo tesne 2:1. Mužom zápasu sa stal dvojgólový Oliver Trajteľ. Nedarilo sa trápiacim sa Strelníkom, ktorým gól Ivana Majera nestačil na bodový zisk v stretnutí s Brusnom.

Horné Pršany doma prekvapili Tajov

Hráči Dúbravice naposledy podľahli Riečke, vtedy sa prerušila ich päťzápasová šnúra bez prehry. Azda začali ďalšiu po výsledku 3:0 s Králikmi, aj keď ho vyhrali kontumačne. Hiadeľ nepoznal chuť výhry počas piatich posledných súbojov a nemenilo sa to ani po dueli so Starými Horami. Tie si schuti zastrieľali a to najmä štvorgólový strelec Marek Meňuš a Marek Šveda, ktorý zaznamenal hetrik. Druhý menovaný prišil na ihrisko v 62. minúte a za 21 minút stihol následne skórovať trikrát. Horné Pršany si pripísali štvrtú výhru v tomto ročníku zásluhou dvoch gólov Tomáša Tótha, ktorými zdolali Tajov. Okrem A-tímu Seliec, ktorý zdolal v piatej lige vedúcu Hrochoť sa darilo aj hráčom B-čka. Po prestrelke s Malachovom sa napokon mohli radovať. Malachov vyhrával do 42. minúty 2:3 po bleskovom hetriku Romana Sečkára, to ale jeho tímu napokon nestačilo na zisk bodu. Neohrozený vodca súťaže Lučatín má po výhre nad Harmancom náskok pred Riečkou priepastných štrnásť bodov.

II. trieda skupina B – 15. kolo

V druhej triede skupine B oddychovalo Jasenie s veľkým náskokom na špici tabuľky. Dolná Lehota si podľa predpokladov poradila s Polomkou zásahmi Kamenského, Hudíka a Šuhajdu. Beňuš podobne na nulu zdolal Tatran Čierny Balog B gólmi z úvodných dvadsiatich minút, ktorých autormi boli Šperka a Floch. Vďaka zaváhaniu Heľpy s Braväcovom B sa Beňuš dostal na druhé miesto.

Banskobystrické Sport Ladies ťahali s lídrom z Bardejova za kratší koniec

Sport Ladies v rámci 16. kola hostili lídra súťaže Bardejov. Partizánky nestratili v predchádzajúcich 15-tich zápasoch ako jediné ani bod a túto štatistiku si udržali aj po dueli s Bystričankami. Rozhodnuté bolo už po prvom polčase, v ňom skórovali Lemešová, Semanová a Havranová a bolo to 0:3. V 58. minúte mohla vykresať iskru nádeje pre domáce hráčky Briššová, ale z penalty sa nepresadila. Na druhej strane si druhý presný zásah o päť minút neskôr pripísala Havranová a upravila na konečných 0:4. Vo východniarskom súboji tímov zo spodku tabuľky sa zrodila tesná výhra Michaloviec v Prešove. Všetky góly padli v druhom polčase. Na jeho začiatku naklonila misky váh na stranu domácich futbalistiek Žemberyová, ale v 75. minúte z penalty vyrovnala Lukčíková a obrat o päť minút neskôr dokonala Brezová. Michalovce sa dostali z dna tabuľky práve na úkor Prešova, ktorý sa ocitol na chvoste ligového pelotónu. Slovanistky si udržali po výhre nad Myjavou šancu na to, že dobehnú vedúci Bardejov. Naň dve kolá pred koncom strácajú tri body.

Sport Ladies Club Banská Bystrica vs. Partizán Bardejov 0:4
Prešov vs. Michalovce 1:2
ŠKF VIX Žilina vs. NMŠK 1922 Bratislava 2:0
Nitra vs. Ružomberok 3:2
Slovan Bratislava vs. Myjava 3:1

1. Partizán Bardejov 16 16 0 0 65:9 48
2. ŠK Slovan Bratislava futbal 16 15 0 1 66:9 45
3. Spartak Myjava 16 10 1 5 48:28 31