Banskobystrické Námestie SNP bolo v podvečerných hodinách na Mikuláša naozaj plné. Ľudí tentokrát nepritiahol len krásne vysvietený stromček, tradičná zvonička prianí a vianočné nápoje na terasách podnikov, ale aj špeciálny mikulášsky sprievod jeepov.

Sprievod odštartoval už 5. decembra v Slovenskej Ľupči. Na Námestie SNP sa dostavil presne na Mikuláša o 16.30 h. Z tadiaľ pokračoval do Kremničky, Rakytoviec, Badína, Vlkanovej, Hronseku a Sliača.

Druhý ročník mikulášskej jazdy na jeepoch zorganizoval starosta Slovenskej Ľupče, Roland Lamper, v spolupráci s občianskym združením Jeep Wrangler club Slovakia. Cieľom akcie bolo pripraviť pre ľudí nezvyčajné divadlo a spríjemniť im tak obdobie pandemických opatrení.

Atmosféra bola po príchode wrangleristov veľmi príjemná. Členovia klubu nezabudli vystúpiť z áut a so širokými úsmevmi privítať všetky deti. Jedna wrangelistka pre ne mala prichystané aj cukríky a iné dobroty. Z akcie sa netešili len deti, ale aj dospelí. Mnohých okrem netradičnej predvianočnej akcie zaujali aj samotné automobily.