Mikulášska rozprávková JEEP WRANGLER jazda aj tento rok prinesie vianočnú atmosféru do Slovenskej Ľupče a ďalších obcí. Tentoraz rozsvietený konvoj poteší malých aj veľkých obyvateľov obcí a miest smerom hore i dolu Hronom.    

Vianočne vysvietený konvoj členov združenia JEEP WRANGLER club Slovakia, ktorí prídu urobiť radosť deťom dokonca až z Michaloviec, štartuje v sobotu 5. decembra o 16.15 h v Slovenskej Ľupči a prejde Lučatínom, Medzibrodom, Ľubietovou a Hiadľom.

V nedeľu 6. decembra v čase okolo 16.30 h bude konvoj prechádzať Banskou Bystricou, Kremničkou, Rakytovcami, Badínom, Vlkanovou, Hronsekom a Sliačom.

„Potešiť srdcia ľudí v adventnom čase je prejavom ľudskosti. A ľudskosť sa tisícnásobne vracia. Aj preto sme sa ja, ako starosta obce Slovenská Ľupča, spolu s občianskym združení Jeep Wrangler club Slovakia, rozhodli v týchto časoch pandemických opatrení opäť dopriať ľuďom pohľad na nezvyčajné divadlo, ktoré môžu sledovať aj priamo z okien,“ hovorí starosta Slovenskej Ľupče Roland Lamper.

„Druhý ročník Mikulášskej rozprávkovej Jeep Wrangler jazdy štartuje v sobotu piateho decembra z Námestia SNP v Slovenskej Ľupči. Postupne prejde ulicami Za Daňacou, Ľupčianskou, Dolnou, Czambelovou, Ulicou 1. Mája, Oslobodenia, Za nožiarňou, Mierovou, Krížnou, Hronskou, časťou Lesníckej, J. Majera, Železničnou, Fr. Mazúra, Lichardovou, Záhradnou a ulicou Pod Zámkom. Účastníci jazdy budú, samozrejme, dodržiavať bezpečnostné opatrenia, v súlade s odporúčaniami kompetentných odborníkov,“ dodáva starosta.

Mikulášsku rozprávkovú jazdu pre potešenie a radosť najmä detí, organizujú JEEP WRANGLER club Slovakia a Mníchov dvor Slovenská Ľupča, v spolupráci a s finančnou podporou starostu obce Rolanda Lampera, starostu obce Hiadeľ Ondreja Snopka a Oblastnej organizácie cestovného ruchu v Banskej Bystrici.

A čo odkazujú wrangleristi deťom?

,,Milý náš drobizg, milé deti, vedeli by ste si predstaviť, že Mikulášovi rozprávkoví pomocníci môžu ešte pred prípravou darčekov nazerať do vašich izbičiek, dvorov a zapisovať si, či ste boli dobrí, či ste pomáhali rodičom alebo starkým? Nuž verte či nie, je to tak! Ak sa v sobotu podvečer pôjdete poprechádzať s rodičmi,  je dosť možné, že niektorých z nich naozaj stretnete. Škriatkovia nám poslali správu, že v plnej paráde pocestujú k Mikulášovi, ktorý vás už čoskoro doma navštívi.“