Debakel Demons, gólové preteky Paluby s Worms a dve čisté kontá. Aj toto prinieslo druhé kolo našej hokejbalovej súťaže. Prinášame vám kompletný sumár aj s fotogalériou.

Zápasy 2. kola 1. BBHbL 2017/18

Hbk Demons Hliník nad Hronom vs. Spartans 0:9 (0:3, 0:4, 0:2)

Góly: Zahoran 3, Babic 3, Gutmann, Franko, Bešina

Strely na bránu: 8:23. Vylúčenia: 2:1. Hviezdy zápasu: Sámel – Bešina

Spartans potvrdili úlohu favorita v zápase s Demons. Od začiatku stretnutia zatlačili Démonov do defenzívnej hry, tí sa len sporadicky dostávali k ohrozeniu Žilkovej brány. Za to Sámel v bráne Hlinikárov mal čo robiť a len vďaka nemu prehrali Demons o deväť gólov. Za Spartans vyčnievali dvaja trojgoloví útočníci Zahoran a Babic.

Hbk Worms vs. Hbk Paluba Žiar nad Hronom 6:12 (3:2, 1:4, 2:6)

Góly: Václavík 3, Kukučka Pe., Pitter, Náčin – Miškovský 3, Heckl 2, Valo 2, Strohner 2, Hanus, Pukač, Milčík

Strely na bránu: 29:34. Vylúčenia: 3:3. Hviezdy zápasu: Kukučka Pa. – Miškovský

Úvod  na góly bohatého zápasu patril Worms. Tí viedli už 3:1, keď dve sekundy pred koncom prvej tretiny strelou od červenej Miškovský prekvapil Daxnera a znížil na 2:3. Druhá a tretia tretina už patrila Palube, pričom Miškovský zavŕšil hetrik. Na strely bol zápas vyrovnaný, Žiarčanov však podržal skúsený gólman Michaleje.

Hbk Autos BB vs. Hbk Viking Wariors 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)

Góly: Moravčík 2, Danko, Valúch, Gondáš

Strely na bránu: 36:14. Vylúčenia: 3:3. Hviezdy zápasu: Moravčík – Lacko

Vikingovia sa ocitli od začiatku pod tlakom Autos, ktorí sa však presadili až v 5. minúte gólom harcovníka Danka. V druhej tretine sa Vikingovia prebrali, Autos však podržal skvelými zákrokmi Kočvara. Posledné dejstvo bolo v réžii Autos, keď za Lackov chrbát prešli tri strely. Autos si tak pripísali druhú výhru v rade.

Hbk Stars vs. Hbk Panthers 2:7 (2:2, 0:4, 0:1)

Góly: Holinec, Solivajs – Šebeň 3, Melicherčík 2, Škropek, Slančík,

Strely na bránu: 10:30. Vylúčenia: 1:1. Hviezdy zápasu: Makovický – Šebeň

Po vyrovnanej prvej tretine došiel Stars dych a zbytok zápasu bol v réžii Panthers. Stars sa ujali vedenia gólom Holinca, za 20 sekúnd bolo vyrovnané zásluhou Šebeňa. Škropek zvýšil na rozdiel gólu a pantery išli do vedenia. Stars dokázali ešte vyrovnať, to bolo však z ich strany všetko. Panthers v druhej tretine vsietili štyri góly a o zápase bolo rozhodnuté. Panterom zatiaľ úvod sezóny vychádza.

Hbk Tigers vs. Hbk Foresters 2:6 (0:0, 1:2, 1:4)

Góly: Floch, Benčat – Surový 2, Kováč, Chudý, Dubovský, Kicko

Strely na bránu: 20:29. Vylúčenia: 2:1. Hviezdy zápasu: Floch – Málus

Po bezgólovej prvej časti sa vedenia ujali drevorubači gólom Kováča počas presilovky. Odpoveď prišla takmer vzápätí z hokejky Flocha, do minúty po Málusovej nahrávke zvyšoval Surový. Ako sa ukázalo, bol to víťazný gól, keďže Tigre už nedokázali prekonať Prochazku. Foresters tak potvrdili úlohu favorita a zvíťazili 6:2.