Rockscape_2015_4328Tretí ročník festivalu Rockscape pokračoval aj svojim druhým hracím dňom v sobotu, 20. júna. Na dvoch pódiách sa v tento deň predstavili hlavne rockové formácie a najväčšia pozornosť sa sústreďovala na hlavné hviezdy sobotňajšieho programu, norských The Carburetors a slovenské stálice Horkýže Slíže.

Program sa začal už o 15.45 hod. vystúpením Hudobno tanečného štúdia Zvolen. Ďalej pokračoval vystúpeniami kapiel Shadow of Television, banskobystrických Hard To Say či kapely Millhouse. Po nich sa na hlavnom pódiu predstavil Marián Greksa so svojou kapelou Grexabat a ďalší skvelý koncert odohrali aj bratislavskí mladíci From Our Hands.

Prvou zahraničnou kapelou festivalu bolo rakúske zoskupenie Freiraum 5, pre ktorých to však na tomto festivale premiéra vôbec nebola, keďže sa na amfiteátri predstavili aj pred rokom. Po nich sa návštevníci mohli presunúť už do zaplneného šapitó, kde svoj koncert odštartovala slovenská punková legenda Zóna A, ktorá bola nepriamym predskokanom nórskych headlinerov festivalu.

Rockscape_2015_4792Nóri svoj koncert odštartovali s miernym meškaním na hlavnom pódiu, avšak to vôbec nikomu nevadilo, keďže ich pódiová šou bola poriadne rocková a hlavne ohnivá. The Carburetors ukázali, že na pódiu sú ako doma a ich skvelá komunikácia s publikom si musela získať každého návštevníka. Od začiatku koncertu na pódiu šľahali ohne a koncert odštartoval dokonca aj ohňostroj, ktorý Nóri počas svojej show ešte párkrát zopakovali. Gitarista nórskej kapely predvádzal počas vystúpenia naozaj šialené kúsky, keď si najprv spravil výlet medzi divákov na amfiteátri a neskôr si bez väčších problémov vyliezol na stožiar pódia, odkiaľ odohral jednu skladbu. Po hodinovom koncerte sa Nóri s publikom rozlúčili a program pokračoval kapelou Vaudeville na vedľajšom stage-i. Po nich nastúpili na hlavnom pódiu Horkýže Slíže, ktorí dostali do varu celý amfiteáter svojimi nestarnúcimi hitmi. tretí ročník festivalu ukončilo bystrické zoskupenie JB.