Na 355. Radvanskom jarmoku ľudia na krízu neprizerajú. Každoročnú radosť Banskobystričanom nič nevezme, a tak nám viacerí predajcovia priznali, že zostali až zaskočení veľkým záujmom o svoje výrobky. A tak to predsa na jarmoku byť.

Nákupné ciele jarmočníkov sa pritom za celé tie roky prekvapivo nemenia až tak výrazne, ako by mnohí očakávali. Suverénne vedú výrobky z dreva a medovníky. A pravdou je, že spojitosť Radvanského jarmoku s vareškami má svoje opodstatnenie. Mladí chlapci varešky kupujú na dievčatá, gazdinky do svojich kuchýň. Veď priznajme si, že kúpiť drevenú varešku od majstrov rezbárov len tak v obchode veru nie je jednoduché, ale za to na jarmoku je z čoho vyberať.

Popri nákupoch, jedle a zábave na kolotočoch pripravilo aj na sobotu banskobystrické PKO zaujímavý kultúrny program. Pod Pamätníkom SNP prebiehali Folklórne hry, v areáli mestského hradu čakali na deti i dospelých divadelné predstavenia a na hlavnom pódiu napríklad Vrbovskí víťazi či formácia Balkansambel.

Aj keď sobotňajší večerný program už diváckym záujmom na ten piatkový nenadviazal, najväčšiu zábavu rozprúdila tunajšia ethno – world music kapela Družina, ktorá s novou speváčkou Petrou Humeňanskou nabrala akoby druhý dych. Od publika si za svoj koncert vyslúžili patričnú odmenu v podobe neutíchajúceho potlesku. Gypsy music Alexandra Daška priniesla už overenú hudobnú kvalitu a ich program spestril svojím vystúpením aj mladý saxofonista Patrik Žiga, na ktorého si možno spomínate i z televíznej talentovej šou. Večer zakončilo predstavenie toho najlepšieho z repertoáru Vysokoškolského umeleckého súboru Technik z Bratislavy.

Kultúrny program 355. Radvanského jarmoku vyvrcholí v nedeľu o 13.30 h slávnostným programom folklórneho súboru Urpín pri príležitosti ich 55. výročia a oficiálne ukončenie jarmoku je naplánované na 15-tu hodinu.

Tip: Pozrite si reportáže zo všetkých jarmočných dní…