Na mítingu tretej ligy atletických Majstrovstiev Európy družstiev, ktoré prebiehali na banskobystrickom Štadióne SNP na Štiavničkách, slovenskí atléti splnili svoj cieľ.

BBO_1066Slováci v sobotu vyhrali obe bežecké štafety po 4 krát 100 metrov. Mužská štafeta v zložení Viliam Papšo, Roman Turčáni, Tomáš Benko, Adam Závacký s časom 40,78 sekundy a ženská s časom 46,13 v zložení Alexandra Bezeková, Lenka Kršáková, Denisa Bučková, Jana Velďáková. V individuálnych pretekoch bežcov na 100 metrov sa z času 10,52 a zároveň víťazstva radoval Adam Závacký. Hodom 74,98 metra získal zlato aj kladivár Marcel Lomnický. V behu žien na 400 metrov cez prekážky zvíťazila Lucia Slančíková, v trojskoku zas atlétka Dukly Dana Velďáková. Slovenská reprezentácia sa tešila aj v súťaži žien v žrdi, kde zvíťazila Slavomíra Sľúková.

V nedeľu sa zásluhou Romana Turčániho a Lenky Kršákovej radovali Štiavničky z víťazstiev našich bežcov na dvestometrovej trati. Bežkyne Štuková, Holleyová, Šalgovičová, Putalová dokázali tiež vybojovať zlaté medaily v štafete štyrikrát na štyristo metrov. Individuálne očakávania dokázala naplniť výhrou aj diaľkárka Dana Velďáková a na radosť divákov aj kladivárka Martina Hrašnová.  Aj  vďaka týmto výhram naši reprezentanti splnili svoj cieľ a konkurenciu z ostatných trinástich členských krajín Atletickej asociácie malých štátov v celkovom súčte bodov predčili. Slovenské atletické družstvo tak postúpilo aj za zvukov ohňostroja do druhej ligy, kam smeruje aj druhé umiestnené Lotyšsko.

V našej fotogalérii sme zachytili priebeh sobotňajšieho programu atletického mítingu.