Futbalová Corgoň liga mala v sobotu na programe zápasy piateho kola. Dukla na svojom trávniku privítala bratislavský Slovan. Zverenci trénera Zaťka odohrali v celku dobrý zápas, na víťazstvo to však nestačilo.

FK Dukla Banská Bystrica – ŠK Slovan Bratislava 1:2 (0:1)

Góly: 90.+ Pančík (11 m) – 19. Halenár, 80. Šebo

Zostavy:

FK Dukla Banská Bystrica: Belic – Hučko, Uškovič, Považanec, Bažík, M. Pančík, Turňa, Jakubko, Prekop, Kupčík, Hlinka

ŠK Slovan Bratislava: Putnocký – Čikoš, Dobrotka, Grendel, Halenár, Milinkovič, Bagayoko, Guédé, Dosoudil, Lačný, Šebo

Dukla zahrávala dve penalty, nanešťastie, gólom skončila len tá v nadstavenom čase

Lepší úvod do stretnutia mali Banskobystričania. Viaceré strelecké pokusy mieriace na Putnockého bránu, či mimo nej, sa však neujali. Divákov zodvihol zo sedadiel hlavne Bažíkov pokus z priameho kopu v 7. minúte. Lopta z približne 20 metrov však skončila len na Putnockom. Rovnaký hráč zahrával loptu z podobnej situácie aj o pár minút neskôr, hostí zachránil opäť bankár. Do tretice sme mali možnosť vidieť súboj Bažík-Putnocký v 17. minúte, rovnako bol na konci spokojnejší Bratislavčan. Urazená šťastena si následne vybrala svoju daň. O dve minúty neskôr sa dostal k lopte Guédé, poslal ju na Halenára, a ten presne mierenou strelou spoza šestnástky otvoril skóre. Zvýšiť mohol Milinkovič, ktorý však tesne minul. Vojaci boli aj naďalej aktívnejší a vypracovali si dostatok šanci, no 4 170 divákov na Štiavničkách gól Banskobystričanov nevidelo.

Po prestávke a následnej výmene strán začali pre zmenu lepšie hostia. Najskôr sme mohli sledovať náznaky šancí Bagayoka a Guédeho, o pár minút neskôr prudkú strelu Helanára, ktorú zneškodnil mladý brankár Belic. Najväčšia možnosť vyrovnať prišla v 57. minúte po faule na Jakubka a následnej penalte. Realizátor Bažík však nechal vyniknúť Putnockého. V sľubnej šanci na hranici šestnástky sa na druhej strane ocitol Žofčák, mieril však nad. Následne pohrozili z rohového kopu Duklisti, Hlinka však hlavičkoval mimo. Náznak slušnej šance prišiel aj v 64. minúte po chybe Bagayoka, všetko však skončilo na nepresnej nahrávke Jakubka.  Podobne ako v prvom polčase, aj tentokrát po tlaku Dukly prišiel gól Slovanistov. Na 2:0 pre svoj tím zvýšil hlavou Šebo. Domácim sa podarilo skórovať až v nadstavenom čase. Po druhom faule na Jakubka už gól z penalty padol, Pančíková strela do ľavej strany dala výsledku finálnu podobu.