Už po trinásty raz otvoril Banskobystrický pivovar brány verejnosti, ktorá tak mohla spoznať proces výroby piva Urpiner zblízka. Podujatie v pivovare na Sládkovičovej ulici je však každoročne aj veľkým festivalom samotného piva a dobrej nálady.

Nebolo tomu inak ani uplynulú sobotu, kedy počas dňa opäť do areálu pivovaru zavítali tisícky návštevníkov. Podujatiu tentokrát, na rozdiel od viacerých minulých ročníkov, prialo aj počasie. Návštevníci si tak naplno mohli vychutnať aj množstvo pripravených sprievodných podujatí, ktoré do areálu pivovaru lákali.

Na pódiu nechýbali pivné súťaže a k tomu v programe moderovanom Andrejom Wallnerom zahrali a zaspievali napríklad Adam Ďurica, skupina Gladiátor,  folklórny súbor Urpín či country skupina Vodopád.

Pripravené boli tiež ukážky práce hasičov a polície či vystúpenie sokoliarov a ďalšie zábavné atrakcie zamerané na deti. A aj keď tie mohli tiež ochutnať z produkcie nealkoholických nápojov pivovaru, najmä ich rodičia a skôr narodení návštevníci ocenili možnosť vychutnať si rozličné druhy pív čapovaných priamo z pivovaru. Navyše, len v tento deň za mimoriadne priaznivé ceny.

Mimochodom o jeden zo špeciálov Banskobystrického pivovaru uvarenému k 30. výročiu Nežnej revolúcie – pivo Urpín 89! môžete až do utorka, 17. septembra hrať v našej súťaži.