Po dvoch prehrách z Prievidze chceli basketbalisti ŠKP na domácej palubovke stav série vyrovnať. V ceste im však stál súper, ktorý bol v tejto konfrontácii jednoznačným favoritom.

ŠKP Banská Bystrica – BC Prievidza 56:78 (17:15, 16:16, 9:24, 14:23) – stav série: 0:3

Najviac bodov: Lowe 11, Koczkáš 10, Dorazil 9 – Guede 18, Batina 15, Harris 13. TH: 19/10 – 22/14, fauly: 20 – 23, trojky: 5 – 4. Rozhodovali: Zubák, Brziak a Bohucký. Zápas sledovalo 650 divákov.

Basketbal - SKP Banska Bystrica - BC Prievidza, 14.03.2014Hostia vstúpili do zápasu aktívnejšie a za niekoľko minút si vypracovali sedembodový náskok. Potom sa konečne dostali na rad aj domáci, ktorí postupom času duel vyrovnali. Diváci v tejto časti hry mohli vidieť atraktívny basketbal, vedenie sa striedalo zo strany na stranu. Po prvej štvrtine sa mohlo o niečo lepšie dýchať policajtom, ktorí viedli 17:15.

Domáci basketbalisti v úvode druhého dejstva skvalitnili hru a súperovi odskočili dokonca na rozdiel ôsmych bodov. To síce neskôr stratili, ale do kabín aj tak odchádzali s dvojbodovým predstihom.

Poctivo vypracovaný náskok sa však zrútil ako domček z karát v nasledujúcich dvoch štvrtinách. V nich ukázali Prievidžania svoju veľkosť a potvrdili, prečo im patrila celková druhá priečka po základnej časti súťaže. Policajti súperovi vôbec nestíhali, kopili sa straty a nedôsledná obrana zabezpečila hosťom 13 bodový náskok. Ten ešte v poslednej desaťminútovke zveľadili a pohodlne dokráčali k výhre 78:56. Hráči ŠKP tak majú nôž na krku. Ak sa nechcú rozlúčiť so sezónou už v sobotu, budú musieť nasledujúci duel jednoznačne vyhrať.

Štvrté stretnutie je naplánované na sobotu, 15. marca v Banskej Bystrici. Začiatok zápasu je stanovený na 18.00 hod.