Uplynulý víkend bol tým posledným v sezóne 2015/16. Na programe boli finálové zápasy a súboje o tretie miesto v obidvoch súťažiach.

1. BBHbL – finále

HbK COCRA RADVAŇ (2.) – HbK ŽIAR NAD HRONOM (4.) 2:0 na zápasy

1. zápas

HbK COCRA RADVAŇ – HbK ŽIAR NAD HRONOM 6:2

Hokejbal - 27.09.2015 - Banska BystricaPrvý finálový súboj zvládla lepšie mierne favorizovaná Cocra, ktorej dopomohol k pomerne jednoznačnej výhre 6:2 hetrikom Rastislav Gašpar ml. O ďalšie tri góly sa postarali Igor Országh, Peter Bača a Erik Chudý. Za Žiar sa presadil Jančiar so Strohnerom. Gólmani nemali až tak veľa práce, na strely to bolo 15:12, Radvaň bola mimoriadne efektívna v koncovke.

2. zápas

HbK ŽIAR NAD HRONOM – HbK COCRA RADVAŇ 2:4

Aj v druhom súboji Radvančania prestrieľali súpera a to pomerom 19:15. Opäť hviezdil Rastislav Gašpar ml., ktorý sa najviac pričinil o titul HbK COCRA RADVAŇ v sezóne 2015/2016, keď strelil znovu tri góly. Aj v druhom finálovom dueli dokázal skórovať Erik Chudý a aj on nemalou mierou prispel k majstrovskému titulu. Posledné góly Žiaru nad Hronom v tejto sezóne strelili Peter Krupka a Martin Danko.

1. BBHbL – o 3. miesto

HbK ONE TAXI BANSKÁ BYSTRICA (1.) – HbK KRUPINA (3.)

HbK ONE TAXI BANSKÁ BYSTRICA – HbK KRUPINA 4:0

Hokejbal - 27.09.2015 - Banska BystricaBronzové medaily získali po nedeľňajšej výhre 4:0 hráči HbK ONE TAXI BANSKÁ BYSTRICA, ktorí zrejme pomýšľali po víťazstve v základnej časti na zlato, no musia sa uspokojiť s tretím miestom. Absolútnym hráčom zápasu sa stal Ján Babic, ktorý zaznamenal všetky štyri góly v sieti brankára Michala Bindera. Na druhej strane môže tešiť čisté konto gólmana Adama Kubíka, ktorý pokryl všetkých 22 striel mieriacich na jeho svätyňu. One Taxi vyslalo na súperovu bránu len šestnásť striel, no efektivita v koncovke rozhodla.

Celkové poradie a individuálne ocenenia pre 1. Shbl-Stred

1.miesto: Hbk Cocra Radvaň
2.miesto: Hbk Žiar nad Hronom
3.miesto: Hbk One Taxi

Najlepší brankár: Lukáš Donoval – Hbk Eagle Sásová
Najužitočnejší hráč: Matej Mitter – Hbk Krupina
Najlepší strelec: Rasťo Gašpar – Hbk Cocra
Najlepší nahrávač: Ján Babic – Hbk One taxi
Najproduktívnejši hráč: Rasťo Gašpar – Hbk Cocra
Najlepší útočník: Rasťo Gašpar – Hbk Cocra
Najlepší hráč do 20 rokov: Nico Gašpar – Hbk Cocra
Najlepší obranca: Tomáš Guttmann – Hbk One Taxi

2. BBHbL – finále

HbK WORMS (1.) – SERAFINS EAGLES (2.) – 2:1 na zápasy

1. zápas

HbK WORMS – SERAFINS EAGLES 3:4

Hokejbal - 27.09.2015 - Banska BystricaV prvom zápolení sa stal hrdinom Serafins Eagles Peter Sila, ktorý zaťažil konto Martina Moravčíka tromi gólmi a ešte sa pridal gólovo aj Milan Dudáš. Za víťaza základnej časti sa presadil Pavol Kukučka a dokonca dvakrát Peter Kukučka, no ani to nestačilo na úspech. Na strely to bolo 13:17, takže vyhral strelecky produktívnejší tím.

2. zápas

SERAFINS EAGLES – HbK WORMS 1:4

Druhý súboj patril Worms. Súperovi dovolili vystreliť na bránu len 11-krát, oni to vyskúšali 16-krát. Opäť sa presadil Peter Kukučka a spolu s ním Ľubomír Náčin, Denis Čupka a Rastislav Čierny a tí sa postarali o to, že sa o víťazovi druhej ligy sa rozhodne až v treťom súboji. Jediný gól Serafínov zaznamenal Matej Kadnar.

3. zápas

HbK WORMS – SERAFINS EAGLES 2:0

Z ligového titulu sa napokon tešia hráči HbK Worms, ktorý nedovolili za pätnásť minút skórovať svojmu súperovi, pričom za nich sa presadil Ľubomír Náčin a Tomáš Sojak. Druhý menovaný prišiel ku gólu veľmi lacno, pri signalizovanom faule odvolali hostia brankára, nezachytili nahrávku a dali si vlastenca. Tretí súboj sa odohral hneď po tom druhom (nedeľa o 12:30) a hralo sa len pätnásť minút, hráči pochopiteľne už nemali toľko síl.

2. BBHbL – o 3. miesto

HORNÁ VES SHARKS (3.) – HbK RADVAŇ STARS (4.) 5:3

Hokejbal - 27.09.2015 - Banska BystricaZ tretieho miesta sa radujú hokejbalisti Hornej Vsi, ktorí zopakovali umiestnenie po základnej časti. Horná Ves prestrieľala súpera a to poriadne 28:13. O bronz sa pričinili Lukáš Rozinaj, Jakub Mičinec, Ľubomír Pluhár a dvomi presnými zásahmi Ľubomír Schwarz. Posledné góly Radvaň Stars v tejto sezóne dali Michal Leško (2) a Miroslav Holinec.

Celkové poradie a individuálne ocenenia pre 2. Shbl-BB

1.miesto: Hbk Worms
2.miesto: Hbk Serafins Eagles
3.miesto: Hbk Horná Ves Sharks

Najlepší brankár: Vladimír Scholz – Hbk Horná Ves
Najužitočnejší hráč: Pavol Kukučka – Hbk Worms
Najlepší strelec: Michal Leško – Hbk Radvaň Stars
Najlepší nahrávač: Peter Kukučka – Hbk Worms
Najproduktívnejší hráč: Peter Kukučka – Hbk Worms
Najlepší útočník: Michal Leško – Hbk Radvaň Stars
Najlepší obranca: Pavol Kukučka – Hbk Worms
Najlepší hráč do 20 rokov: Lukáš Rozinaj – Hbk Horná Ves

Najlepší rozhodca (pre obidve ligy): Andrej Nemček