Po základnej časti tabuľkovo druhá Prievidza bola v prvom kole play off nad sily banskobystrických basketbalistov ŠKP. Tí síce počas sezóny podávali sympatické výkony, no do vyraďovacej fázy vstupovali až zo siedmeho miesta. Favorit série napokon cez policajtov postúpil bez jediného zaváhania.

ŠKP Banská Bystrica – BC Prievidza 79:92 (14:29, 23:30, 21:20, 21:13)
Konečný stav série 0:4, do semifinále postupuje Prievidza.

Najviac bodov: Rendla 19, Koczkas 11, Lowe a Dorazil 10 – Jefferson 19, Harris 16, Batina 13. TH: 20/14 – 20/15, fauly: 21 – 24, trojky: 5 – 11. Zápas sledovalo 500 divákov.

SKP Banska Bystrica - Prievidza, basketbal, 16.3.2014Úvodné dva body zápasu patrili domácim, potom ale Prievidza získala osem bodov v rade a po celý ďalší priebeh zápasu sa už Bystričania len doťahovali na svojho favorizovaného súpera. Ten prvú štvrtinu zápasu vyhral dokonca o viac než dvojnásobok bodov, keď na tabuli svietil stav 14:29.

A práve úvod zápasu rozhodol, pretože potom už boli zverenci Miroslava Grznára svojmu súperovi viac než vyrovnaným partnerom. Tretiu i štvrtú štvrtinu zápasu dokonca vyhrali, no to už hostia len kontrolovali svoj náskok z prvej polovice. Ten im s prehľadom stačil na potvrdenie postupu do semifinále play off SlovakSport.TV Basket extraligy.