Dohrávané ôsme kolo urobilo bodku za jesennou časťou 1. hokejbalovej ligy. Až v ňom sa rozhodlo o tom, kto pred niekoľkomesačnou prestávkou zasadne na trón a prezimuje na najvyššom mieste tabuľky.

Foto: Peter Klokočík

Lavíny Žiar nad Hronom stratili vedúcu pozíciu v minulom kole a v prípade zaváhania aktuálneho lídra zo Zvolena sa na ňu mohli opäť vrátiť. Najprv si však museli poradiť so silným súperom, pretože na nich čakal majstrovský Eagles Banská Bystrica. Túžba po titule jesenného majstra doviedla Lavíny k úvodnému gólu, no kontra Eagles nenechala na seba dlho čakať. Keď v druhej tretine prestrelil brankára Lavín delovkou od modrej Tomek a neskôr využil svoj dôraz pred bránkou aj Michálek, so Žiarčanmi bolo zle-nedobre. Po chybnej rozohrávke Eagles vo vlastnom pásme predsa len vykresal iskierku nádeje pre Lavíny Marián Strohner. To už ale ostávalo príliš málo času na vyrovnanie, nedostali sa ani k hre bez brankára, takže s ligovým trónom sa nateraz museli rozlúčiť. Eagles stúpajú v tabuľke stále vyššie a vyššie. Nebyť dvoch odložených zápasov, možno by sme ich videli na tých najvyšších miestach.

Damix BreznoZubři Banská Bystrica sa nachádzajú v pokojných vodách stredu tabuľky. Priebeh duelu však naznačoval, že s umiestnením nie je spokojné ani jedno z mužstiev a pre tri body budú bojovať do poslednej sekundy. Naozaj sa hral útočný a agresívny zápas na oboch stranách. Zubři sa v úvodnej časti dostali do dvojgólového vedenia, no takmer s hvizdom rozhodcu znížilo Brezno na 2:1. V prostrednej pätnásťminútovke bolo hneď na začiatku vyrovnané. Na druhej strane Banskobystričania spálili nespočetne veľa šancí – buď sa zaskvel brankár Brezna, ktorý zneškodnil pokusy z bezprostrednej vzdialenosti, alebo im chýbalo šťastie, keď asi trikrát nastrelili žŕdku. Nepremenené príležitosti ich mohli poriadne mrzieť, no k zahadzovaniu šancí sa pridal aj súper. Zubrom sa ale podarilo opäť skórovať, čím sa dostali do vedenia. Napriek dvom presilovkám a hre bez brankára už hráči Damixu nedokázali gólovo odpovedať, takže tri body ostávajú v Banskej Bystrici.

Cocra Radvaň sa víťazstvom nad Bukovinkou Zvolen dostala z tretieho miesta až na prvé. Na rozdiel od svojich najbližších prenasledovateľov ale odohrala najviac stretnutí, takže až všetkých pätnásť kôl základnej časti ukáže, ako sú na tom jednotlivé tímy s majstrovskými ambíciami. Vedúca trojica – Cocra, Bukovinka, Lavíny – počas všetkých zatiaľ odohraných zápasov dokázala, že myšlienky na medailové umiestnenia nie sú vôbec prehnané. Prekvapením sezóny sú zatiaľ Monkeys, ktorí si so 17 bodmi držia výbornú štvrtú pozíciu. Určite nemôžeme zabudnúť na tradične silných Eagles, no hlavne na Plej Bojs, ktorí s dvojzápasovým mankom strácajú na lídra iba 5 bodov. Predposledné miesto tabuľky patrí trojbodovým kremnickým vlkom, Top-Point Extrem ostal v kolónke s bodmi na nule. Súťaž je však mimoriadne vyrovnaná, o miestenky do play-off bude veľký boj. No to všetko až na jar.

Výsledky dohrávaného 8. kola 1. SHbL – STRED 2011/2012:

TJ Kremnica Wolves – HbK Berserker Team 3:2 s.n.
HbK Krupina – HbK Knights Banská Bystrica 6:1
N-Sport Trend Zvolen B – HbK Plej Bojs 4:1
HbK One Taxi Banská Bystrica – HbK Monkeys 2:5
HbK Eagles Banská Bystrica – HbK Lavíny Žiar nad Hronom 3:2
HbK Damix Brezno – HbK Zubři Banská Bystrica 2:3
HbK Cocra Radvaň – Bukovinka Zvolen 3:2