Tento víkend sa konali záverečné súboje v najvyššej aj v druhej najvyššej lige. Boje v ostatných súťažiach sú ešte otvorené. Bližší pohľad na ne vám ponúkame v kompletnom sumári.

Fortuna liga – nadstavbová časť o udržanie sa – 10. kolo

Podbrezová ukončila sezónu domácim súbojom so Zlatými Moravcami. Ročník 2017/2018 uzavrela výhrou 1:0, o ktorej rozhodol Michal Breznaník už v šestnástej minúte. Železiari sa s prehľadom zachránili a obsadili konečné tretie miesto. Prešov priamo zostúpil do druhej ligy. Senica sa 22. mája predstaví na ihrisku Skalice v prvom zápase baráže o účasť vo Fortuna lige. Odveta bude na programe o štyri dni neskôr.

II. liga – 30. kolo

V druhej lige sa taktiež konali posledné súboje. Rezerva Podbrezovej získala bod za remízu s Liptovským Mikulášom a ostala na dne tabuľky. O priečku vyššie postavený Zvolen sa pokúsil prekvapiť na pôde majstra zo Serede, ale nepodarilo sa mu to. Posledný gól Lokomotívy v tejto sezóne zaznamenal Kristián Psársky. Pohronie sa lúčilo so sezónou v Bardejove. Ale ťahalo za kratší koniec. Sergey Glebko v závere prvého polčasu premenil penaltu a Bardejov si tesný náskok už udržal.

TIPOS III. liga Stred – 24. kolo

Náskok deviatich bodov má na čele tabuľky banskobystrická Dukla a všetko má vo svojich rukách. Šesť kôl pred koncom zavítala na pôdu poslednej Detvy, kde sa ujala vedenia už v štvrtej minúte zásluhou Mateja Staršieho. Bojovná Detva sa postarala o drámu, keď pokutový kop v 61. minúte premenil Miroslav Tužinský. Rozuzlenie ale prišlo o pár sekúnd neskôr z kopačky Nika Zumrovskiho, ktorý zaznamenal posledný gól zápasu a rozhodol o troch bodoch pre červeno-bielych. Najväčší rival v boji o titul je pre Duklu Rimavská Sobota, ktorá doma nezaváhala proti Liptovskému Hrádku a tak sa náskok Bystričanov nezmenil.

IV. liga JUH – 22. kolo

Dvadsiate druhé kolo odštartoval sobotný duel Rakytoviec s Tisovcom. Raky sa mohli dostať do vedenia v 33-tej minúte, to by však Daniel Kohút musel premeniť pokutový kop. Naopak, favorit rozhodol v 77. minúte o najtesnejšom víťazstve, konkrétne to bol Peter Pašák. Šalková chcela nadviazať na minulotýždňový debakel 6:0, ktorým pokorila Vinicu. Tornaľa však mala byť o niečo vyrovnanejším súperom. Aj bola, keď sieť brány Vernárskeho dvakrát napol Gejza Farkas. Šalková si ale udržala streleckú potenciu a opäť strelila pol tucta gólov. Poriadne sa blysol kanonier Miroslav Debnár štyrmi gólmi. Šalková naháňa o vyššie postavený Poltár a vedúci Medzibrod. Oba tímy tesne porazili svojich súperov. Futbalistov Medzibrodu v stretnutí s Pliešovcami spasil v 74. minúte jediným gólom Dávid Selecký. Po neúspešných výsledkoch prišla počas minulého víkendu vysoká výhra Jupie nad Revúcou 8:0. V Hriňovej to už také strelecké hody neboli, Jupie si pripísalo bod. O výsledku 1:1 sa rozhodlo za úvodných 33 minút, keď skóre otváral za hostí Erik Hudec a vzápätí vyrovnaním odpovedal Tomáš Pohorelec.

V. liga skupina C – 22. kolo

Do konca sezóny vo V. lige skupine C ostávalo päť kôl. Oko diváka sa v nedeľu uprelo na susedské derby Priechod – Sásová. Po zápase sa radovali futbalisti Sásovej, ich gólman Čavoj si dokázal udržať čisté konto. Dvomi presnými zásahmi prispel k triumfu 0:3 Peter Stacho, jedným René Turčan. Pre Sásovú sa nič nemení, čo sa týka bodov, ktoré strácajú na druhú Hrochoť a vedúcu Kováčovú. Oba menované mužstvá totiž tiež bodovali naplno. Selčania ťahali štvorzápasovú víťaznú sériu, ktorú dokázali natiahnuť na pôde OŠK Sása. Outsidera dokázali zlomiť už v prvom polčase, kedy strelili všetky štyri góly. Ich autormi boli postupne Smatana, Blaško, Kľačan a Sedláček.

I. Trieda – 22. kolo

Z prvej triedy odstúpila Pohorelá a tak sa jej súboj s Brusnom nekonal. Dvadsiate druhé kolo tak odštartoval sobotňajší súboj poslednej Šalkovej B s druhým Braväcovom. Po tomto súboji už neplatí, že Šalková je posledná, pretože sa postarala o prekvapenie. Cenný skalp v podobe výhry 2:0 zariadili presnými strelami Jaroslav Baran a Peter Dobrík. S nelichotivou sériou piatich prehier nastupovali Strelníky do zápasu s Hroncom. Favorizovaného protivníka dokázali Strelníky zdolať a ukončiť nepriaznivú šnúru. Strojcami trojbodového úspechu boli strelci Vratislav Debnár a Matúš Kováč. Suverénne Podkonice nestrácajú motiváciu, čo potvrdili na Osrblí. Podkonice malo dvoch dvojgólových strelcov, boli nimi Michal Rusnák a Milan Gregor, ktorí prispeli k deväťgólovej nádielke.

Ľubietová doma zvládla rolu favorita a porazila Horné Pršany

Aj v druhej triede sa odhlásilo jedno mužstvo a to Králiky, čo znamenalo, že líder Lučatín oddychoval. Pozornosť pútal súboj druhej Riečky s piatymi Starými Horami. Oba tímy majú na jar dobrú formu. Domáce Staré Hory využili výhodu domáceho prostredia a postarali sa o piatu prehru Riečky v sezóne. Základy úspechu postavili domáci v prvom polčase, ktorý ovládli pomerom 4:0. Staré Hory vyhrali napokon 5:1, dvomi gólmi sa zaskvel Haviar aj Ulehla, gól pridal Chovanec. Za Riečku čestný gól zaznamenal v závere Halupka z penalty. Dvomi víťazstvami po sebe sa môžu pýšiť Horné Pršany. Predposledný tím tabuľky si zmeral sily s kvalitnou Ľubietovou. Tomáš Riečan dvakrát dokázal dotiahnuť náskok Ľubietovej, ale ani jeho dva góly nestačili na zisk bodu. V 81. minúte totiž zariadil tri body Ľubietovej druhým gólom jej kapitán Frederik Sauka. Tajov nepripustil zaváhanie proti poslednému Hiadeľu a zdolal ho 7:1. Rovnakým pomerom sa skončilo stretnutie tabuľkových susedov zo spodku tabuľky. K výhre Harmanca nad Hronsekom prispel hetrikom Patrik Daubner. Selce B podľahli Mičinej 1:0, jej hrdinom sa stal v 69. minúte Peter Ursíny.

II. trieda skupina B – 16. kolo

Tri kolá pred koncom je už jasný majster súťaže. S nedostihnuteľným desaťbodovým náskokom sa ním stalo Jasenie. O druhé miesto bojuje Beňuš, ktorý mal voľno, Heľpa a Dolná Lehota. Práve tieto dva tímy na seba narazili v 16. kole. Heľpa naskočila do zápasu svižne a v 22-hej minúte vyhrávala gólmi Kukulu a Petriska už 2:0. O sedem minút sa ale nechal vylúčiť jej hráč Jankov a Dolná Lehota dostala príležitosť niečo so zápasom urobiť. Krok k tomu urobila až v 85. minúte, kedy znížil Kamenský. Hosťom už nezostal dostatok času a Heľpa si ustrážila tri body.

Banskobystrické futbalistky sa s domácim prostredím rozlúčili prehrou

Banskobystrické futbalistky sa v Radvani lúčili s domácimi fanúšikmi, jednalo sa o posledný domáci zápas sezóny. V sobotu poobede ale nevstúpili do zápasu dobre, keď v úvodných sekundách inkasovali z kopačky Košlabovej. Rýchlou reakciou sa ale prezentovala už v piatej minúte Natália Veselová, ktorá z priameho kopu vyrovnala na 1:1. V tomto meraní síl to ale bol posledný gólový počin od Sport Ladies. Filová ešte v prvom polčase poslala Nitru do vedenia a v dejstve druhom Kubátová a Poláčiková poistili zisk plného počtu bodov. Súboj bratislavských tímov vyšiel lepšie Slovanistkám, ktoré vďaka strelkyňám Hollej a Adameckej zvíťazili 0:2. Slovan naháňa vedúci Bardejov, no pred posledným kolom naň stráca tri body. V prekvapení kola posledné Prešovčanky prekvapujúco uchmatli bod z ihriska tretej Myjavy.

Sport Ladies Club Banská Bystrica vs. FC Nitra 1:4
Myjava vs. Prešov 3:3
Partizán Bardejov vs. ŠKF VIX Žilina 6:1
NMŠK 1922 Bratislava vs. Slovan Bratislava 0:2
Michalovce vs. Ružomberok 2:2

1. Partizán Bardejov 17 17 0 0 71:10 51
2. ŠK Slovan Bratislava futbal 17 16 0 1 68:9 48
3. Spartak Myjava 17 10 2 5 51:31 32