Banskobystrická Dukla zavítala v rámci 24. kola TIPOS III. ligy Stred na pôdu poslednej Detvy. Domáci futbalisti získali iba dvanásť bodov, no na jar podávali zlepšené výkony a výstrahou pre Duklu bol aj prvý vzájomný duel, kde sa zrodila iba tesná výhra červeno-bielych 3:2.

Už po 4. minútach hry poslal favorita do vedenia Matej Starší, ktorý prestrelil gólmana Trifunovića. Strelený gól zápasu skôr ublížil ako pomohol. Prítomných 200 divákov sledovalo medzišestnástkový futbal bez väčších príležitostí. Za zmienku stojí iba hlavička Laksíka, s ktorou si ale poradil domáci brankár. Do šatní tak odchádzali hostia s jednogólovým náskokom.

Po zmene strán prišiel rohový kop Detvy a ruka hosťujúceho Jakuba Tótha, za ktorú videl žltú kartu a domáci dostali výhodu pokutového kopu. Loptu na biely bod si postavil Miroslav Tužinský a vyrovnal na 1:1. Domáci sa však dlho z vyrovnania neradovali, pretože o necelé dve minúty to z spoza šestnástky skúsil legionár Zumrovski a lopta aj so šťastím skončila v sieti. Detva nemala na čo čakať a snažila sa vyrovnať. Hostia ale pozorne bránili a podnikali nebezpečné protiútoky, z ktorých mohli rozhodnúť zápas. Nepodarilo sa to však ani v tutových šanciach Lukáčovi či Laksíkovi. Duklu to napokon nemrzelo a po výhre 2:1 si udržala jarnú neporaziteľnosť a deväťbodový náskok pred druhou Rimavskou Sobotou.

TIPOS III. liga Stred – 24. kolo – Detva

MFK Detva vs. MFK Dukla Banská Bystrica 1:2 (0:1)

Góly: 61. Tužinský (11m) –  4. Starší, 63. Zumrovski. ŽK: Tóth (Dukla). Zápas sledovalo v Detve 200 divákov.

Zostava MFK Detva: Trifunović – J. Melich, Krtich, Sekereš, Michálik (74. Dianiška), Rapčan, Šulek, Tužinský (52. M. Melich), Plečaš, Čeprnja, Janjuz

Zostava FK Dukla Banská Bystrica: Krejčí – Herich, Gaško, Zumrovski, J. Tóth (76. Búry), Starší (77. Kovanič, 86. D. Urgela), Laksík, Ševčík (46. R. Valent), Snitka, Savič, Ďanovský (66. Lukáč)

Najbližšie privíta Dukla v nedeľu 27. mája na domácej pôde v Kremničke predposlednú Novú Baňu. Úvodný výkop je o 10.30 hod.