Predposledný augustový víkend priniesol plno zaujímavých výsledkov. Podbrezová doma hladko zvíťazila, Pohronie si poistilo vyššie pozície v tabuľke, naopak Dukla odohrala náročný zápas v Komárne.

V tretej lige vedie stále Fiľakovo a Zvolen si ponechal všetky body na domácej pôde. Tabuľkový súboj o prvé miesto prebieha medzi Kováčovou, Šalkovou a Rakytovcami. O dva body za nimi zaostáva Medzibrod. Kompletný sumár zápasov prinášame aj s fotogalériou zo zápasov Rakytovce – Nová Baňa, Sásová – Selce a Lučatín – Slovenská Ľupča.

Fortuna liga – 5. kolo

V našej najvyššej lige sa Podbrezová drží po piatich odohraných zápasoch na piatom mieste. V sobotňajšom zápase zdolala na svojom ihrisku Zlaté Moravce-Vráble ľahko 3:0 a pripísala si všetky tri body. Gólovo sa už v 14. minúte presadil Viazanko. Do polčasu už domáci gólovo nenadviazali. Po zmene strán poslal Podbrezovú do dvojgólového vedenia v 54. minúte Breznaník a v 70. minúte už viedli domáci 3:0 po druhom góle Viazanka. V ďalšom zápase bude Podbrezová cestovať na západ Slovenska do Serede v ktorom môže znova upevniť svoje postavenie.

II. liga – 5. kolo

V druhej lige sa lepšie darilo Pohroniu, ktoré na domácej pôde zvíťazilo vysoko 4:1 nad Bardejovom. Skóre otvoril po pokutovom kope Tesák v 25. minúte. O tri minúty neskôr však odpovedali aj hostia, keď sa gólovo presadil Lipták a vyrovnal na 1:1. Po zmene strán však už v 52. minúte viedli domáci znova po góle Pavúka. V 63. minúte poslal do dvojgólového vedenia Pohronie Ďungel a 80. minúte spečatil Ďungel druhým gólom dobrý výsledok domácich. Duklu naopak čakal zápas s druhým Komárnom. Do hry vstúpili oba celky s vysokým nasadením ale gólovo sa nedokázali presadiť. Po zmene strán vstúpilo Komárno aktívnejšie z čoho si dokázali vyprodukovať viacero nebezpečných akcií. Dukla nedokázala podržať loptu dlhšie na kopačkách a vypracovať si tak väčšiu šancu. V závere ešte domáci zovreli Duklu na ich polke ale po 90. minútach sa oba celky museli uspokojiť s jedným bodom.

TIPOS III. liga Stred – 3. kolo

V tretej lige vyzvala rezerva Podbrezovej zatiaľ stopercentné Fiľakovo. Lepšie vyšli zo zápasu Fiľakovčania, ktorí si domov odniesli tri body. Úvod začal lepšie pre hostí ktorí sa vedenia ujali už v 8. minúte. Domáci odpovedali desať minút neskôr, keď po pokutovom kope odpovedal Kopičár. O tesný výsledok sa postaral v 63. minúte Kniežević ktorý poslal Fiľakovo do vedenia. Zvolen si na domácej pôde ponechal všetky tri body, keď jednogólovým výsledkom zdolal Námestovo. O gól sa postaral v 45. minúte Slovák. Fiľakovo je po 4. kole stále na čele tabuľky za ktorým zaostáva o tri body Žarnovica.

IV. liga JUH – 3. kolo

V tomto kole sa najviac darilo Šalkovej, ktorá doma porazila Badín 4:1. Zápas sa nezačal vyvíjať v ioch prospech, keď už v 17. minúte si vlastný gól strelil Dobrík a Badín vyhrával. Potom však prišla rýchla odpoveď Vučkovića a do polčasu bolo vyrovnané. Druhý polčas už patril domácim, ktorí sa presadili trikrát a zaknihovali tretiu výhru v rade. Šalková sa delí o prvé miesto len o skóre. V tabuľke vedie predbežne Kováčová, ktorá brala z pôdy domácich všetky tri body. V zápase sa Tornaľa gólovo nepresadila, naopak gólovo sa do štatistík zapísal Bordun, Giertl a Kurta. Na treťom mieste v tabuľke sú Rakytovce, ktoré doma zvíťazili 2:1 nad Novou Baňou a od prvého miesta ju delí len horšie skóre. Štvrtý Medzibrod má ale sedem bodov a celkovo stráca na vedúcu pozíciu dva body. Na domácej pôde sa mu podarilo zvíťaziť 2:1 nad Hriňovou.

Rakytovce pokračujú vo výborných výkonoch

FK Rakytovce vs. MFK Nová Baňa 2:1

Tréner FK Rakytovce Andreja Dubovického:  „Chceli sme potvrdiť tri body z Badína, aby sme nestratili tri plusové body. Toto sa nám však prvý polčas nedarilo, lebo bez ochoty behať sa nedá zápas vyhrať. Prvý polčas sa zdramatizoval, lebo sme prvý krát v tejto sezóne prehrávali, no v druhom polčase sme zabrali a otočili sme výsledok v náš prospech. Som veľmi spokojný, lebo sme zaslúžene vyhrali. Čo sa týka nášho cieľa, tak určite nechceme vypadnúť, ale zachrániť IV. ligu v Rakytovciach. Ideme od zápasu k zápasu. Pevne verím a dúfam, že sa nám to aj podarí.“

Prvý gól dal Tomáš Považan: „Na 100% sme chceli vyhrať ja osobne, ale aj celý náš tím, keďže sa nám podarilo vyhrať už dva zápasy. Chceli sme pokračovať na tejto víťaznej vlne. S vývojom zápasu som chcel niečo urobiť, snažil som sa predvídať, čo Paťo Klačan urobí. Zbehol som k zadnej tyči. Paťo mi to tam kopol a ja som sa už len snažil to umiestniť. Snažím sa v každom zápase hrať čo najlepšie a podporovať spoluhráčov a keď zlepšíme možno medzihru a dopraje nám šťastie, tak môžeme vyhrať aj ďalšie zápasy.“

Druhý gól dal Michal Pavlík: „Pocity po víťaznom góle som mal dobré, nakoľko mám dnes narodeniny. Po prvom góle bolo naše herné predstavenie počas prvých 20-30 minútach dosť prispaté. Kopilo sa nám veľa chýb, strácali sme lopty. Víťazný gól vždy poteší, ale dôležité sú tie tri body, ktoré sme opäť získali. Málo ľudí by pred sezónou verilo tomu, že po 3. kole budeme mať na konte deväť bodov. Myslím si, že dlhodobé ciele nemáme. Musíme ísť krôčik, po krôčiku a snažiť sa v každom zápase bodovať.“

Sásová doma konečne bodovala naplno

Tretie kolo prinieslo duel medzi Sásovou a Selcami. Sásová si doma ľahko poradila a zvíťazila 3:0. Gólovo sa presadil Stacho, Turčan a Kapusta. Do polčasu to však bolo vyrovnané 0:0, nakoľko domáci René Turčan nepremenil pokutový kop. Podkonice si z Prenčova odniesli tri body, keď vylúpili domácich vysokým výsledkom 2:7. Prvýkrát v sezóne nebodoval Jakub, ktorý na pôde Ladomerskej Viesky prehral 0:2. V súboji prvých dvoch tímov zvíťazila Banská Štiavnica v Bacúchu 2:1 a upevnila si prvú priečku. Skóre síce otvoril v 23. minúte domáci Lapin. Hostia však duel otočili a dvomi gólmi Kminiaka si pripísali tretiu výhru v rade.

Slovenská Ľupča v Lučatíne strelila štyri góly a zaknihovala všetky body

Sedemgólovú nálož uštedril Priechod na domácej pôde Ponikom. Domáci už do polčasu viedli 3:0, keď sa presadili Štulajter a dvakrát Želiezka. V druhej časti sa pridali dvakrát Elek, Rakyta a skóre uzavrel z pokutového kopu Kulík. Priechod sa po treťom zápase drží na siedmom mieste v tabuľke. Tri body zo súpera ihriska si bralo Osrblie, ktoré zdolalo Nemeckú 3:1. Gólovo sa presadili Lokša za domácich, a za Osrblie Tešlár, Trnik a Bartoš. Nemecká tak stále ostáva na poslednom mieste bez bodu. Posledný duel sa odohral medzi Lučatínom a Slovenskou Ľupčou. V ňom sa lepšie darilo Slovenskej Ľupči, ktorá zvíťazila jasne 4:0. Dva góly zaznamenal Marek Vaňo.

II. trieda skupina A – 3. kolo

Po treťom kole sú na vedúcej priečke stále Staré Hory, ktorým však dýcha na krk Mičiná len horším skóre. Staré Hory v tomto kole len doma remizovali s Malachovom 0:0. O ďalšiu remízu sa postaral aj Hronsek, ktorý sa výsledkom 2:2 delil o bod s Mičinou. Gólovo sa presadili za domácich Piecka a Švidraň, a za Mičinú Mišáni a Binder. Harmanec doma taktiež ostal len s jedným bodom po bezgólovej remíze s Tajovom. Jedine Ľubietová doma zvíťazila nad Šalkovou 3:2. Až jedenásťgólová prestrelka bola vidieť v zápase Dúbravice so Selcami B. Šťastnejší nakonie codhcádzali domáci hráči, ktorí zvíťazili tesne 6:5. Hetrikom sa prezentoval kapitán Dúbravice Ján Dvorovenko.

II. trieda skupina B – 3. kolo

V tejto lige si najlepšie vedie Čierny Balog B, ktorý zvíťazil hladko 4:0. Polomka tak ostala doma bez bodu a naďalej ostáva na poslednom mieste. Gólovo sa v zápase presadil Kováčik, Kliment, Muránsky a striedajúci Ridzoň.

ŠK Heľpa vs. TJ Slovan Beňuš 2:3
TJ Slovan Michalová vs. TJ Mladosť Pohorelá 1:3
TJ Partizán Dolná Lehota vs. TJ Slovan Pohronská Polhora 6:2
TJ Tatran Polomka vs. TJ Tatran Čierny Balog B 0:4

1. TJ Tatran Čierny Balog B 3 3 0 0 13:2 9
2. TJ Slovan Beňuš 3 2 0 1 10:6 6
3. TJ Mladosť Pohorelá 3 2 0 1 5:3 6
4. TJ Partizán Dolná Lehota 3 2 0 1 7:6 6