Uplynulý víkend sa odohrali ďalšie stretnutia jesennej časti novej sezóny 2019/2020. Pozornosť pútali derby zápasy ako Sásová – Selce, či Podkonice – Medzibrod. Ani v tomto kole nechýbalo viacero zaujímavých výsledkov.

II. liga – 4. kolo

Zápas banskobystrickej Dukly v Púchove bol pre virózu v kabíne Bystričanov odložený a tak sa ako jediný regionálny zástupca v II. lige v tomto kole predstavila Podbrezová. Železiari hostili Liptovský Mikuláš, ktorý pred týmto stretnutím zaknihoval dve výhry v troch zápasoch. Domáci sa ujali vedenia v 21. minúte, keď sa v skrumáži v pokutovom území najlepšie zorientoval Jakub Hric a strelou prekonal Gábriša, čím poslal svoj tím do vedenia 1:0. V 54. minúte išli domáci do dvojgólového vedenia. Matúš Marcin vysunul v protiútoku za obranu Mejriho, ktorý na hranici šestnástky strelou vonkajškom prekonal vybiehajúceho brankára Liptákov. Od 62. minúty viedli domáci už 3:0, keď po centrovanej lopte od Nicolasa Mejriho presne hlavičkoval Dominik Straňák. Posledný gól Podbrezovej strelil v 75. minúte striedajúci Jozef Špyrka, ktorý sa presadil strelou zvnútra pokutového územia. Železiari si tak v 4. kole pripísali druhú výhru v sezóne.

TIPOS III. liga Stred – 2. kolo

Rakytovce vstúpili do novej súťaže prehrou, ktorú chceli odčiniť v 2. kole na domácej pôde, kde hostili Liptovskú Štiavnicu. Boli to práve Liptáci, ktorý dokázali streliť prvý gól. V 26. minúte sa lopta po štandardnej situácií odrazila k Adrianovi Praženicovi, ktorý si loptu posunul bližšie k bránke a spoza šestnástky poslal prudký plávajúci projektil, ktorý narobil problémy brankárovi Vaníkovi a nakoniec skončil v sieti. Domáci odpovedali ešte do prestávky. V 39. minúte sfauloval Dušan Kardoš v pokutovom území Lukáša Pšidu a hlavný rozhodca Holas nariadil pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Michal Konder a presnou strelou po zemi k ľavej tyčke vyrovnal na 1:1. V druhom polčase už gól nepadol a Rakytovce si za remízu 1:1 pripísali do tabuľky prvý bod.

Kováčová, ktorá zvíťazila v prvom kole v Rimavskej Sobote sa prvýkrát predstavila na domácom ihrisku. Na úvodný gól Bánovej ešte dokázala odpovedať v 10. minúte zásluhou Kurtu, ale vyrovnaný stav trval len dve minúty a hostia opäť viedli. Kováčovej sa už v druhom polčase vyrovnať nepodarilo, naopak boli to Bánovčania, ktorí pridali ešte jeden gól a odviezli Kováčovej tri body za výsledok 3:1. Zvolen zdolal v prvom kole Čadcu a tentokrát cestoval do Liptovského Hrádku. V tomto zápase gól nepadol a Zvolenčania si za remízu 0:0 odniesli z Liptova aspoň bod.

IV. liga Juh – 2. kolo

Šálková, ktorá zdolala rozdielom triedy v prvom kole Medzibrod chcela na domácej pôde proti Pliešovciam pridať ďalšie tri body. Prvý krok k ich zisku urobili domáci v 32. minúte. Kapitán hostí Marek Sýkora zahral v pokutovom území pri obrannom sklze rukou a hlavný arbiter nariadil pokutový kop, ktorý premenil Maroš Zimnikoval a poslal svoj tím do vedenia 1:0. O tri minúty na to sa po peknej kolmej prihrávke ocitol v dobrej šanci hráč Pliešoviec Dominik Kudlík, ktorý dokázal prekonať brankára domácich a vyrovnal na 1:1. V 42. minúte sa po predĺženej dlhej lopte ocitol na pravom krídle Pavel Vilhan, ktorý loptu naviedol smerom k bráne a presnou krížnou strelou k žrdi poslal Pliešovce do vedenia. V druhom polčase už gól nepadol a Pliešovce tak zdolali Šálkovú na jej ihrisku výsledkom 2:1.

Nováčik z Podkoníc vstúpil do novej súťaže parádne. Po výhre v Badíne privítali Podkonice na svojom ihrisku Medzibrod. Boli to práve hostia, ktorý otvorili skóre stretnutia a to v 22. minúte vďaka Tomášovi Martincovi. Podkonice po prvom polčase síce prehrávali, ale v tom druhom mali prevahu jasne na svojich kopačkách, čo sa prejavilo aj vo výsledku. O vyrovnanie sa postaral už v 50. minúte René Turčan. Obrat dokonal v 60. minúte Ján Kostúrik, ktorého o tri minúty gólom napodobnil aj Martin Sedliak a Podkonice vyhrávali už 3:1. Konečnú podobu dal výsledku svojím druhým gólom Ján Kostúrik. Podkonice vyhrali 4:1 a zvíťazili tak aj v druhom zápase sezóny.

V. liga skupina C – 2. kolo

V derby zápase privítala Sásová Selce. Domáci si chceli po remíze v prvom kole pripísať prvú výhru, ale s kvalitným súperom posilneným výhrou v prvom kole to mali ťažké. Prvý polčas sa niesol v znamení medzišestnástkového futbalu, ktorý výraznú príležitosť nepriniesol. Selčania cez prestávku prestriedali a postupne brali hernú iniciatívu na svoju stranu. Hostia zatlačili Sásovú najmä v závere stretnutia, kedy si dokázali vytvoriť viaceré príležitosti a dokonca trafili aj žrď. Gól však nedokázalo streliť ani jedno mužstvo a obe mužstvá tak môžu konštatovať, že v novej sezóne ešte neprehrali.

Až osemgólovú prestrelku priniesol súboj Banskej Štiavnice s Breznom. Domáci vyhrávali po góle Michala Kminiaka zo štandardky a dvoch presných zásahoch Richarda Chmelinu už 3:0. Po prvom polčase sa zdalo byť rozhodnuté, ale opak bol pravdou. Brezňania zdvihli hlavy a dvoma gólmi v rozpätí troch minút znížili na 2:3. Postarali sa o to Dominik Molčan a Ondrej Pribula. Hostia však o minútu neskôr schytali ďalšiu ranu v podobe druhého presného zásahu Michala Kminiaka, ktorý zvýšil na 4:2 pre Banskú Štiavnicu. Brezno sa ani napriek tomu nevzdávalo a išlo za vyrovnaním. V 67. minúte strelil kontaktný a zároveň svoj druhý gól Ondrej Pribula. Hektický zápas dostal svoju konečnú výsledkovú podobu v 88. minúte, keď skóroval za hostí Michal Caban a vyrovnal tak na 4:4. Hráči Brezna tak dokázali štyrmi gólmi v druhej 45-minútovke získať aspoň bod.

I. Double Star Bet trieda – 2. kolo

Po 2. kole nájdeme v tabuľke I. triedy tri bodovo stopercentné mužstvá. Slovenská Ľupča vycestovala do Hronca. V tomto zápase sa dlho držal bezgólový stav a vyzeralo to, že si mužstvá body podelia. Proti bol však Patrik Foltáni, ktorý v 87. minúte rozhodol zápas a zobral tri body na stranu Slovenskej Ľupče, ktorá tak má po dvoch kolách plný počet bodov a ešte neinkasovala. OFK Slovan Valaská hostila TJ Partizán Lučatín, ktorý dokázal v prvom kole zdolať Hronec. Hostia viedli po prvom polčase 1:0 zásluhou gólu Turčana. Valaská však išla v druhom dejstve za obratom, ktorý sa jej nakoniec podaril dokonať. V 48. minúte vyrovnal na 1:1 z bieleho bodu Radovič. O víťazstve 2:1 pre Valaskú rozhodol v 67. minúte Lukáš Švantner. Plný počet bodov po dvoch kolách má na svojom konte aj Osrblie, ktoré zásluhou gólu do šatne od Mateja Trnika vyhralo najtesnejším rozdielom na ihrisku Šajby.

II. Double Star Bet trieda skupina A – 2. kolo

Aj 2. kolo prinieslo dva vysoké debakle. Po výhre 7:1 s Mičinou v 1. kole deklasovali Staré Hory aj Hiadeľ. Hostia nedali svojmu súperovi žiadnu šancu a nastrieľali mu až 11 gólov, z toho päťkrát skóroval Pavol Haviar. Staré Hory sa tak s dvoma výhrami a skóre 18:2 po dvoch zápasoch dostali na prvú priečku v tabuľke. Svojho súpera nešetril ani Malachov, ktorý na svojom ihrisku privítal Dúbravicu. Domáci rozhodli o výsledku už v prvom polčase, kedy sa postupne presadili Kapusta, Dobrota, Sečkár a opäť Milan Kapusta. Hostia sa nevedeli dostať do zápasu ani v druhom polčase a piaty gól do ich siete si strelili sami. Za Malachov sa následne strelecky presadil aj Pikula a svoj druhý presná zásah pridal Peter Dobrota. Čestný gól strelil za Dúbravicu v závere stretnutia Pinka.

Zaujímavý zápas odohrali aj Horné Pršany s béčkom Šálkovej. Horné Pršany remizovali v 1. kole v Dúbravici, zatiaľ čo Šálkovčania nadelili 15-gólový debakel Hiadľu. Domáci otvorili skóre už v 8. minúte zásluhou Róberta Hejčíka, ktorý o 8 minút pridal aj druhý gól a zvýšil na 2:0. Hostia sa nevzdávali a ešte do polčasu stihli odpovedať rovnakou mincou, keď aj vo svojich radoch našli dvojgólového strelca. Marek Jobko v 19. minúte najprv vrátil Šálkovú do zápasu a následne gólom do šatne vyrovnal na 2:2. Horné Pršany išli opäť do vedenia v 51. minúte zásluhou Tomáša Tótha, ale už o dve minúty vyrovnal na 3:3 Jozef Paršo. Gól už v tomto stretnutí nepadol a mužstvá si tak v zápase, z ktorého vám prinášame aj fotogalériu body rozdelili.

II. Double Star Bet trieda skupina B – 2. kolo

Pre odstúpenie Pohorelej a voľnému losu Michalovej sa v 1. kole II. triedy skupiny B odohrali len dve stretnutia. B-tím Braväcova privítal na svojej pôde Partizán Dolnú Lehotu, pre ktorú to bol prvý zápas v sezóne. Hostia otvorili skóre zápasu v 42. minúte zásluhou Filipa Rybára. Braväcovo B, ktoré svoj prvý zápas prehralo sa snažilo so zápasom niečo urobiť a zaknihovať si prvé body. Odpoveď prišla v 74. minúte, kedy sa z pokutového kopu presadil Ľubomír Predajňa. Rozuzlenie zápasu prišlo v samotnom závere, keď zo štandardnej situácie skóroval Erik Hippík a získal tak na stranu Dolnej Lehoty prvé tri body v sezóne.

Gólovú prestrelku priniesol súboj Pohronskej Polhory s Čiernym Balogom B. Už v 9. minúte otvoril skóre hráč domácej Pohronskej Polhory Vlček. Za hostí odpovedal o 4 minúty neskôr Michal Muránsky. V 29. minúte poslal domácich opäť do vedenia zo štandardnej situácie Tyčiak. Čiarny Balog B otočil výsledok ešte do polčasu zásluhou dvoch gólov Muránskeho, ktorý tak zaknihoval hetrik. Mužstvá išli do šatní za stavu 3:2 pre hostí. Úvod druhého polčasu opatril Čiernemu Balogu. Svoj štvrtý gól pridal Muránsky, ku ktorému sa do streleckej listiny pripojili aj Štulajter s Belkom. Pohronská Polhora následne skorigovala výsledok gólmi Donovala a Goceliaka, ale posledné slovo mali hostia, za ktorých sa druhýkrát presadil Erik Belko a stanovil výsledku konečnú podobu 7:4 pre TJ Tatran Čierny Balog B.

FK Sokol Braväcovo B 1 : 2 TJ Partizán Dolná Lehota

TJ Slovan Pohronská Polhora 4 : 7 TJ Tatran Čierny Balog B

1 TJ Tatran Čierny Balog B 2 2 0 0 11:5 6
2 TJ Tatran Polomka 1 1 0 0 4:1 3
3 TJ Partizán Dolná Lehota 1 1 0 0 2:1 3
4 TJ Mladosť Pohorelá(odstúpené) 0 0 0 0 0:0 0
5 TJ Slovan Pohronská Polhora 1 0 0 1 4:7 0
6 TJ Slovan Michalová 1 0 0 1 1:4 0