Futbal - SK Zornicka Riecka - Tatran Harmanec, 08.06.2014, RieckaLigové súťaže sa nám blížia do svojho cieľa. Ku kompletnému sumáru z  predposledného hracieho týždňa Vám prinášame fotografie zo zápasu II. Triedy Skupiny A Riečka – Harmanec.

TIPOS III. liga – východ – 29. kolo

Vo východnej skupine tretej ligy vrcholí boj o prvé miesto. Tretí júnový deň dohrávala stretnutie Ružiná, ktorá sa mohla v prípade plného bodového zisku dostať na vedúcu pozíciu, na ktorej sa nachádzala s náskokom jediného bodu rezerva Žiliny. Avšak Ružinej sa nepodarilo v Martine získať prekvapujúco ani bod a pripísala si ešte len štvrtú prehru v sezóne. V predposlednom kole ale bodovala naplno, no takisto aj Šošoni a tí si tak pred posledným kolom strážia postupovú priečku. V 29. kole sa vedúcej Žiline postavil do cesty tím trénera Norberta Juračku, pričom to bol pre Kremničku posledný zápas v ročníku. V 18-tej minúte poslal prekvapujúco do vedenia hosťujúcu Kremničku Jozef Menich. Líder odpovedal až v druhom polčase. V jeho úvodnej 47. minúte skóroval Andrej Kadlec a o šesť minút poslal žlto-zelených do vedenia Michal Klec. Od 66. minúty hrali futbalisti Kremničky v početnej výhode, no napokon sa na vyrovnanie nezmohli. Taktiež neuspeli v predohrávke záverečného kola, keď o najtesnejšej výhre B-tímu Prešova rozhodol v 71. minúte Ľubomír Ivanko Macej. Pre Kremničku to teda nebola príliš úspešná sezóna, ani jej záver jej hráčom nevyšiel. Klubu budú odpočítané v závere 3 body za neplnenie si finančných záväzkov, no napriek tomu sa nachádza v bezpečí mimo zostupových vôd. Z tých sa už nepodarí vynoriť Bardejovskej Novej Vsi.

4 logoFK Poprad 29 13 7 9 42 : 31 46
5 logoFK Bodva Moldava nad Bodvou 29 13 8 8 51 : 34 47(-3)
12 logoMŠK Námestovo 29 9 8 12 32 : 31 35
13 logoTJ ŠK Kremnička 30 8 6 16 26 : 40 30(-3)
14 logoMFK Vranov nad Topľou 29 7 6 16 30 : 55 27
15 logoŠK Odeva Lipany 29 7 5 17 29 : 53 26
16 logoŠK Milenium 2000 Bardejovská Nová Ves 29 6 3 20 27 : 62 21

Majstrovstvá regiónu stred – 27. kolo

Vedúci Makov opäť vybuchol. Tentokrát v Novej Bani, kde dostal opäť štyri góly, podobne ako v minulom kole. Napriek tomu má pred záverečným súťažným kolom dvojbodový náskok pred Kalinovom. Predposledný Badín prehral v nedeľňajšom domácom súboji tesne s Krásnom nad Kysucou gólom z pokutového kopu. Rakytovce nenadviazali na jednoznačnú výhru so Závažnou Porubou a z Čadce odišli bez bodu. O výsledku bolo rozhodnuté v priebehu ôsmych minút. ,,Raky“ vyhrávali po štvrťhodine hry, keď sa presadil Filip Rafanides. Už o minútku ho nasledoval spoluhráč Peter Záhradník, avšak neprekonal súperovho, ale vlastného brankára. V 23. minúte prišiel ďalší úder, pretože domácich poslal do vedenia Patrik Jarabica. Následne sa výsledok už nezmenil, a napriek dobrému vstupu do zápasu to Rakytovciam nevyšlo, zo štvrtého miesta sa zosunuli na šieste. Darilo sa B-tímu Pohronia, ktorý v súboji tabuľkových susedov zdolal Liptovskú Štiavnicu. Na listine strelcov Pohronia boli Zdenko Kamas, Pavol Blaho a Miroslav Gregáň. Z posledného miesta sa už nevyškrabe Tisovec.

IV. liga JUH – 27. kolo

Definitívny postup si jedno kolo pred koncom zabezpečila Žarnovica, ktorá presnými zásahmi Lukáša Štefanku a Petra Mikušku zdolala zvolenskú Lokomotívu. B-tím Podbrezovej síce neuspel v Divíne, no stále mu patrí pekná tretia priečka. Jediný gól železiarov strelil v 77. minúte Filip Švéda, ktorý znižoval na konečných 1:2. Kováčová si hravo poradila s Veľkým Krtíšom, pričom sa presadili Martin Kucbel, Marián Koreň a na 3:0 upravil Peter Majerčík. Posledná Hnúšťa si pripísala štvrtú výhru v prebiehajúcej sezóne, keď prekvapujúco zdolala Vinicu. Hnúšťa ale zostane napriek úspešne zvládnutému zápasu posledná.

V. liga skupina C – 25. kolo

Hneď dva regionálne derby zápasy prinieslo predposledné kolo piatej ligy. V nedeľu hostil Jakub svojho tabuľkového suseda Podlavice. Prvý presný zásah priniesla až 44. minúta, o nepríjemný gól do šatne sa postaral Juraj Veselovský, ktorý poslal Jupie do vedenia. Domáci Tomáš Ondrejka dokázal vyrovnať, a v 67. minúte už Jakub vyhrával zásluhou Michala Čiefa. Už to vyzeralo tak, že Jakub pretrhne šesťzápasovú šnúru bez výhry, avšak v záverečnej 85-tej minúte sa podarilo vyrovnať na konečných 2:2 Ľubošovi Nemcovi. Podlavice neprehrali už štyri súboje v rade, záver sezóny im vychádza. Naopak Jakub dominoval v prvej polovici sezóny a ako sa blížil ročník ku koncu, išlo to s ním dolu vodou. V druhom derby privítala Šalková rivala zo Sásovej. Favoritom bol priebežný líder súťaže, no v 35-tej minúte skóroval Jozef Kubina a po polčase Sásovčania vyhrávali. V 85-tej minúte poistil ich vedenie kanonier Maroš Choma a hostia zdolali vedúci celok priebežného poradia. Šalková má napriek zaváhaniu istý postup, pretože jej najväčší súper v boji o postup zaváhal, teda Hriňová sa rozišla zmierlivo s Priechodom po bezgólovej remíze. Po súboji posledných Dudiniec s predposlednou Krupinou sa domáce Dudince mohli tešiť z druhého víťazstva vôbec, avšak už dávnejšie bolo jasné, že zostupu neuniknú.

I. trieda – 25. kolo

V predposlednom kole prvej triedy si Bacúch definitívne poistil postup, keď si poradil s Jasením. Braväcovo ho už nemôže dostihnúť, aj keď jeho silu a snahu dokumentuje jednoznačná výhra nad beznádejne poslednou Heľpou. Darilo sa Selciam, ktoré nadviazali na prekvapujúce víťazstvo s Braväcovom. V nedeľu na domácom trávniku roztrhali v zuboch Staré Hory.

2. trieda skupina A – 26. kolo

Futbal - SK Zornicka Riecka - Tatran Harmanec, 08.06.2014, RieckaNeohrozený líder súťaže Tajov cestoval na ihrisko posledných Horných Pršian a uštedril im šesťgólovú nádielku. Na druhom mieste sa umiestni Riečka, ktorá zdolala tretí Harmanec. Malachov si poradil s Králikmi. Fotogalériu zo zápasu Riečka – Harmanec nájdete pod článkom.

2. trieda skupina B – 26. kolo

Šalkovej sa podarilo stiahnuť náskok vedúcich Strelníkov na dva body. Strelníky len remizovali v Selciach a rezerva Šalkovej bodovala naplno v Dúbravici, aj keď sa vytrápila. Mičiná uspela v súboji s predposledným Hiadeľom.

2. trieda skupina C – 26. kolo

V C-skupine zdolalo vedúce Brusno tesne Polomku. Tesne to ale nebolo v Beňuši, ktorý rozniesol na kopytách Pohronskú Polhoru. V súboji predposledného s posledným bol úspešnejší domáci tím, Michalová napokon zdolala Šumiac.

Brusno B – Polomka 2:1
Beňuš – Pohronská Polhora 8:3
Michalová – Šumiac 3:2

1 FK 1934 Brusno „B“ 24 20 0 4 72:26 60
2 Slovan Beňuš 23 12 2 9 63:50 38
3 Partizán Dolná Lehota 23 10 2 11 57:55 32
4 Slovan Pohronská Polhora 23 10 2 11 55:54 32
5 Tatran Polomka 24 9 5 10 44:47 32