Futbalová sezóna 2020/2021 sa pre kluby z Banskej Bystrice a okolia definitívne skončila. Cez víkend sa odohralo posledné kolo v nižších futbalových súťažiach, z ktorého vám prinášame kompletný sumár s fotogalériou z derby stretnutia Šalková – Badín.

Rakytovce remizovali s Martinom, Kováčová zakončila sezónu víťazne

Rakytovce vycestovali do Žabokrekov, kde nastúpili na posledný zápas sezóny proti domácemu Martinu. Skóre stretnutia sa menilo už v 9. minúte, keď sa priamo z rohového kopu presadil Pollák, ktorý nezvyčajným gólom poslal Rakytovce do vedenia. Martinčania odpovedali už v 18. minúte, po tom čo brankár hostí Höger vyrazil loptu po nebezpečnom priamom kope a z dorážky vyrovnal Cvik. Stav 1:1 sa už do záverečného hvizdu nezmenil a Rakytovce sa tak rozlúčili so sezónou remízou na pôde piateho mužstva tabuľky. Zvolen už mal pred posledným kolom istotu vypadnutia do nižšej súťaže. S treťou ligou sa rozlúčil prehrou, keď doma podľahol Liptovskému Hrádku 0:3. Kováčová doma hostila predposlednú Čadcu, ktorá išla do vedenia v 12. minúte gólom Pohančeníka. Domáci ale zásluhou Reného Dudu a Adriána Šantu otočili výsledok ešte do prestávky a tesné vedenie udržali až do konca zápasu.

V derby sa zrodila remíza

Jedným z lákadlom víkendu bol sobotný súboj Šalkovej s Badínom. Vedenia sa takmer po polhodine hry ujali hostia, ktorým vyšiel protiútok zakončený presným centrom z ľavej strany a gólom Denisa Urgelu. Šalková dokázala na tento presný zásah odpovedať v 58. minúte, keď po rohovom kope z pravej strany hlavičkoval presne Maroš Zimnikoval. Ani jedno z mužstiev už nedokázalo strhnúť tri body na svoju stranu a za vyrovnaného stavu 1:1 sa tak zápas napokon aj skončil. Z tohto duelu vám prinášame aj bohatú fotogalériu.

Selce si schuti zastrieľali, Jakub remizoval v derby so Sásovou

Posledné kolo piatej ligy prinieslo derby Jakub – Sávová. Po polhodine hry išli do vedenia hostia po presnom zásahu Milana Gibalu. Jakubu sa po prestávke podarilo otočiť stav stretnutia v rozmedzí siedmich minút, keď najprv v 52. minúte vyrovnal na 1:1 Pavol Poljovka a v 59. minúte poslal domácich do vedenia Michal Čief. Sásová však napriek týmto dvom ranám dokázala aspoň vyrovnať, keď v 70. minúte premenil pokutový kop Andrej Dubovický. Derby tak víťaza nespoznalo. Hrochoť doma privítala lídra z Banskej Štiavnice, ktorý podľa očakávania dominoval a deklasoval domácich 0:5. Selce doma nedali šancu predposlednému Lieskovcu, ktorému uštedrili 8-gólový debakel. Na ňom sa hetrikom podieľal Matej Mesík. Priechod do Dobrej Nivy nevycestoval.