Cez víkend sa odohrali ďalšie súboje v nižších futbalových ligách. Súťaže Oblastného futbalového zväzu Banská Bystrica mali na programe posledné kolo, no o konečnom poradí na kľúčových priečkach sa rozhodovalo už aj v ostatných ligách. Prinášame vám kompletný sumár s fotogalériou zo stretnutí Rakytovce – Kováčová a Baláže – Ľubietová.

Rakytovce si zabezpečili druhé miesto, Zvolen vypadol

V súboji Rakytoviec s Kováčovou platil bezgólový stav až do 88. minúty. V nej zahrávali domáci rohový kop, po ktorom rozhodol o výhre svojho tímu presnou hlavičkou stopér Erik Gaško. Rakytovce najtesnejšie vedenie do záverečného hvizdu ubránili a pripísali si tri body, ktoré im zabezpečili konečné druhé miesto. Úplne iné emócie prevládajú vo Zvolene, ktorý sa minimálne na rok lúči s treťou najvyššou súťažou. Zvolenčania pritom vstúpili do priameho súboja o záchranu na pôde predposlednej Čadce dobre, keď ich v 6. minúte poslal do vedenia Adam Santoris. Čadca odpovedala po vyše polhodine hry vyrovnávajúcim gólom Kubaláka. Stav 1:1 platil až do nadstaveného času, v ktorom rozhodol o vypadnutí Zvolena do štvrtej ligy Práznovský.

Badín rozdrvil Hajnáčku, Podkonice vyhrali v Poltári

Badín otvoril skóre v súboji s Hajnáčkou už v 3. minúte, keď si Peter Výlupok našiel loptu v pokutovom území, dostal sa do zakončenia a zblízka prekonal brankára hostí. Strelec prvého gólu zdvojnásobil vedenie domácich tesne pred prestávkou z bieleho bodu. V úvode druhého polčasu sa do streleckej listiny zapísal aj Martin Giertl, ktorý hlavičkoval presne po rohovom kope. Badínčania ešte v záverečnej časti zápasu skóre prikrášlili. V 79. minúte zavŕšil hetrik po druhej premenenej penalte Výlupok a v 89. minúte spečatil stav na konečných 5:0 strelou k vzdialenejšej žrdi z priameho kopu Oto Malík. Líder z Podkoníc zavítal do Poltára, kde napriek istému prvenstvu zabral naplno a zdolal domácich rozdielom triedy. O všetky tri góly Podkoníc sa postaral Ján Kostúrik, pričom prvý gól strelil z pokutového kopu.

Sásová deklasovala Hrochoť po 9-gólovej prestrelke, Jakub zvíťazil v Lieskovci

Gólové hody prinieslo 12. kolo v piatej lige. Hrochoť išla na pôde Sásovej do vedenia už v 4. minúte po premenenej penalte v podaní Slávu. Domáci ešte do prestávky otočili stav na 3:1, keď vyrovnával Markovič a dvakrát sa presadil Ďurta. V úvode druhého polčasu sa do streleckej listiny zapísal aj Dubovický a v 53. minúte zavŕšil hetrik z bieleho bodu Ďurta. Následne sa pripomenuli aj hráči Hrochoti, ktorí po góle Michálika a druhom presnom zásahu Slávu znížili na 5:3. Posledné slovo však mala Sásová, keď v 89. minúte po druhýkrát v zápase rozvlnil sieť Dubovický. Deväť gólov padlo aj v Lieskovci, kam vycestovalo mužstvo Jakuba. Oba tímy sa striedali v strieľaní gólov, pričom do vedenia išli zakaždým hráči Jakuba, no Lieskovec dokázal na štyri zásahy hostí vždy odpovedať. Túto drámu rozlúskla kuriózna situácia z nadstaveného času, v ktorom stopér domácich Marko preloboval vlastného brankára a daroval Jakubu tri body.

Majster si schuti zastrieľal, Brusno porazilo Heľpu rozdielom triedy

Jasný víťaz I. triedy zo Slovenskej Ľupče privítal v piatok v poslednom zápase sezóny Lučatín. Líder tabuľky súperovi nič nedaroval a nadelil mu sedmičku. Na tomto debakli sa hetrikom podieľal Vladimír Giertl. V súboji Braväcova s Tatranom Čierny Balog sa všetko podstatné udialo už v prvom polčase. Druhý tím tabuľky viedol už v 19. minúte po góloch Kmeťa a Švantnera 0:2. Domácim sa v závere prvého dejstva podarilo znížiť zásluhou Gašperana, no stav stretnutia sa už do záverečného hvizdu nemenil. Sezónu zakončilo víťazne aj Brusno, ktoré si doma poradilo s Heľpou, pričom všetky tri presné zásahy strelilo v druhom polčase.

Baláže doma prekvapili lídra, v súboji B-tímov sa zrodil 10-gólový debakel

Ľubietová vycestovala na Baláže s istotou postupu a s cieľom bodovať naplno. Proti však bol B-tím Seliec, ktorý otvoril skóre v samom závere prvej 45-minútovky zásluhou Petra Ruska, ktorý premenil penaltu. Hráči Ľubietovej si vypracovali hneď niekoľko gólových príležitostí, no zlyhávali v koncovke a v 68. minúte trestali domáci po druhýkrát. Presná strela k žrdi v podaní Adriána Slobodníka nakoniec o výhre Balážov rozhodla, keďže Baník v 75. minúte znížil na 2:1. O jediný gól Ľubietovej sa postaral Marek Grofčík, ktorý upratal k žrdi center zo štandardnej situácie. Na lídra sa v poslednom kole bodovo dotiahla rezerva Tatrana Čierny Balog, ktorá doma nedala šancu B-tímu Šalkovej. Na výsledku 10:0 v prospech Tatrana bol prekvapivý najmä fakt, že proti sebe nastúpilo druhé a tretie mužstvo tabuľky.