Banská Bystrica pred niekoľkými rokmi zrušila polnočné silvestrovské oslavy na Námestí SNP pre malý záujem verejnosti. A zatiaľ čo sa v posledných rokoch takýchto osláv bavili v centre len desiatky ľudí, obnovené polnočné oslavy zaplnili banskobystrické námestie.

Na pódiu uprostred ešte stále sviatočnej atmosféry stánkov a vianočného stromčeka vystúpili od desiatej večer postupne Rock Reunion, kapela Metalinda či Duchoňovci. Mesto zároveň pripravilo oficiálny centrálny ohňostroj aj s úderom polnoci.

„Každý rok vnímame, že Banskobystričania sa rozdeľujú na dve skupiny. Rodinám s deťmi vyhovuje novoročný ohňostroj, iní sa chcú rozlúčiť so starým rokom na námestí tak, ako to bývalo kedysi. Myslím si, že do krajského mesta silvestrovské oslavy určite patria, preto sme sa ich tradíciu rozhodli oživiť,“ priblížil tento krok primátor mesta Ján Nosko.

Oslavy vítania nového roka zavŕši obľúbený novoročný ohňostroj, ktorý je na programe v pondelok 1. januára od 17.00, znovu na Námestí SNP. Už od 16.30 h mu bude predchádzať koncert vokálnej skupiny Otto Voce a Martina Vetráka.

Na novoročný program na Námestie SNP sa Banskobystričania dostanú v tento deň bezplatnou mestskou hromadnou dopravou, pričom viaceré jej linky budú v popoludňajších a podvčerných hodinách posilnené.