Festival Rockscape získal premiestnením z amfiteátra na Hornú ulicu jedinečnú atmosféru mestského festivalu a ducha, ktorý mu jednoznačne svedčí.

Keď unikátnu lokalitu doplnil aj výborne vyskladaný program, diváci nemohli odchádzať nespokojní. Priaznivcov tvrdšieho žánru potešil už piatkový večer v usporiadateľskom Klube 77, kde vystúpili viaceré slovenské kapely, ale aj českí Konfront či švédski Incarnit.

Hlavný hudobný program bol sústredený na sobotu, kedy sa Horná ulica uzatvorila a predelilo ju pódium. Na tom vystúpili obľúbené domáce koncertné kapely Helenine oči, Horkýže Slíže či Para, ktorej členovia na pódiu podporili aj vznikajúcu výzvu Spolu je nás viac iniciatívy Nie v našom meste. Večer na hlavnom pódiu zakončil koncert kapely Chiki Liki TU-A. Na striedačku však koncerty prebiehali aj v Klube 77. Tam sa predstavili viaceré kapely, vrátane  formácie N3O akustika či dua Malalata – Balkan beat party.

Pohodový nedeľný program festivalu začal rodinným piknikom v záhrade vily Dominika Skuteckého. S rozprávkou „Na paši“ vystúpilo Divadlo z pasáže a deti zaujal aj Braňo Jobus, jednak v rámci svojho povestného autorského čítania z kníh Jobusových, ale aj hudobnými nástrojmi Vrbovských víťazov.

Hudobný program sa podvečer opäť vrátil na obe scény. V klube 77 vystúpili kapely Peacock ball či bluesová kapela ZVA 12–28 Band, na hlavnom pódiu napríklad aj deti Hudobno-tanečného štúdia zo Zvolena.

Vrcholom nedeľňajšieho programu tohto ročníka festivalu Rockscape bol koncert českej legendárnej rockovej kapely Stromboli so speváčkou Bárou Basikovou. Nielen tá, ale aj skvelí hudobníci – gitarista Michal Pavlíček či bubeník Klaudius Kryšpín, ktorí sú známi aj z Pražského výberu, sa postarali o výborný hudobný zážitok návštevníkov festivalu.