Druhý aprílový týždeň priniesol pestrú ponuku futbalových súbojov v našom regióne. Dukla zavítala na ihrisko Pohronia, Rakytovce sa mohli v prípade výhry nad Príbelcami a zaváhania Kováčovej mohli dostať na čelo tabuľky IV. ligy JUH. Podkonice si chceli upevniť líderskú pozíciu, čakala na nich Hrochoť.

V II. triede skupine A bol ťahákom duel druhej Riečky s prvou Šalkovou B. Banskobystrické futbalistky zabojovali o body v Radvani proti košickej Lokomotíve. V nasledujúcom článku Vám ponúkame prehľad zápasov nižších súťaží, ktoré sa odohrali počas uplynulého víkendu. Na konci článku nájdete aj fotogalériu zo zápasov Rakytovce – Príbelce a Riečka – Šalková B.

Fortuna liga – nadstavbová časť o udržanie sa – 4. kolo

Železiari v boji o záchranu narazili tento raz na úradujúceho majstra Spartak Trnava. V sobotu v ZELPO Aréne sa tisícka divákov gólu nedočkala. Zisk bodu zo súboja s lídrom tabuľky má určite svoju hodnotu. Senica doma jednoznačne zdolala Nitru, no aj tak je posledná. Predposledné Zlaté Moravce tesne podľahli Trenčínu gólom Roguljića z posledných minút. Podbrezovú teda delí od barážovej priečky iba bod, od priameho zostupu dva body. Do konca zostáva šesť kôl, budúcu sobotu zverencov Vladimíra Veselého preverí AS Trenčín, opäť v ZELPO Aréne.

II. liga – 23. kolo

V piatok večer sa konalo v Žiari nad Hronom regionálne derby FK Pohronie – MFK Dukla. Hostia v úvode zaskočili domácich gólmi Patrika Vajdu a Mateja Staršieho. Od šiestej minúty, napriek snahe oboch tímov, gól už nepadol. Dukla neprehrala na jar už v šiestich meraniach síl. Vedúce Pohronie si skomplikovalo cestu za titulom druhou prehrou v rade. So štvorbodovou stratou je najbližšie k lídrovi Poprad, ktorý najtesnejším rozdielom uspel v Komárne. Tretia Skalica stratila dôležité body v boji i prvenstvo v Šamoríne, podobne Liptáci, ktorý doma podľahli Petržalke.

TIPOS III. liga Stred – 19. kolo

V domácom prostredí len raz pokorený Liptovský Hrádok privítal o priečku nižšie postavený Zvolen. V sobotu na štadióne pri Belej sa delili body, pretože gólmani Huszárik a na druhej strane Mráz, neinkasovali. O deň neskôr bol na programe duel Podbrezová B – Čadca. Domáci futbalisti potrebovali s nižšie postaveným súperom bodovať naplno. Základy trojbodového ťaženia postavili v prvom polčase Vodilka a Matalík. Po výborne zvládnutom úvode druhého polčasu definitívne potvrdili výhru z penalty Pavúk a Olatunji. Neskôr sa pridal Galčík a dvojgólový Olatunji. Čisté konto brankárovi Drobnjakovi prekazil v úplnom závere hosťujúci Jarabica a tak sa skóre zastavilo na číslach 6:1. Šláger kola bol zároveň debaklom kola, keď vedúce B-čko Ružomberku deklasovalo druhé Fiľakovo 7:1. Po polhodine hry svietil stav 1:1, ale následne to bol na umelej tráve strelecký koncert domácich.

IV. liga JUH – 17. kolo

Na čele tabuľky bola Kováčová, len o skóre pred Rakytovcami. Ani na jedného zo spomínaných nečakal ľahký súper. Raky si ale doma poradili s piatymi Príbelcami zásluhou Markoviča a Kondera. Fotogalériu zo zápasu nájdete na konci článku. Na ich neradosť ale bodovala naplno aj Kováčová a to po hladkom víťazstve na horúcej pôde Čierneho Balogu. Partizán až do 52. minúty vyhrával zásahom Auxta, druhý polčas bol už v réžii favorita. Ten si po výsledku 1:5 udržal miesto na pomyselnom ligovom tróne. Prekvapením 17. kola bola domáca prehra Šalkovej s poslednou Novou Baňou. Hrdinom hostí sa stal Andrija Ljubisavljević, ktorý sa ako jediný presadil v 20-tej minúte stretnutia. Postaral sa o prvé víťazstvo Novej Bane v prebiehajúcej sezóne. Badín cestoval na pôdu tabuľkového suseda do Slovenských Ďarmôt, na ktoré strácal dva body. Toto manko zmazal a po výsledku 1:3 preskočil spomínaného protivníka. Strojcami úspechu Badína boli Hudec, Rafanides a Ševčík. Tí museli od 29-tej minúty doháňať náskok domácich 1:0.

FK Šalková vs. MFK Nová Baňa 0:1
FK Rakytovce vs. “TJD Príbelce” 2:0 (fotogaléria na konci článku)

V. liga skupina C – 17. kolo

V Sásovej domáci len remizovali s Dobrou Nivou a na prvú jarnú výhru si musia počkať. Bod zachránil v 75. minúte Maroš Choma, ktorý nezaváhal a vyrovnal z pokutového kopu. Zaváhanie Sásovčanov využil Lieskovec, ktorý tesne zdolal Selce a takisto Jakub pri povinnej jazde 0:3 v Bzovíku. Tam dva góly strelil Tomáš Klinec, na 0:2 pomohol Jakubu ,,vlastencom” Hudec. Práve Jakub má bodovo najbližšie k Podkoniciam, ktoré o bodík navýšili svoj náskok na čele (9 bodov). Favorit totiž nedal šancu Hrochoti, keď v druhom polčase strhol tromi zásahmi víťazstvo na svoju stranu. Na 1:1 z penalty vyrovnával za Hrochoť ešte v 29. minúte Róbert Sláva. V súboji najslabších mužstiev Prenčov hostil Dobrú Nivu. Jej hráči dokázali na jar ukradnúť všetky body zo Sásovej, to sa im podarilo aj v sobotu v Prenčove. Bránková sieť sa napínala len v prvom polčase. Góly Krkoša, Cibuľu a Babiaka vytvorili už v 28. minúte dostatočný náskok, na čo reagoval len domáci Chovan.

I. Trieda – 17. kolo

Štvrtý pokus Priechodu o jarný plný bodový zisk nevyšiel. Takmer 150 divákov sa totiž gólu v súboji s Osrblím nedočkalo. Braväcovo si poradilo doma s Brusnom 5:1 a bodovo sa dotiahlo na druhý Priechod. Brezno taktiež štvorgólovým rozdielom pokorilo Lučatín aj zásluhou dvojgólového Olivera Trajteľa. Medzi ním a Priechodom či Braväcovom je už dvanásťbodová priepasť. Hronec dokázal získať tri body po výsledku 3:1 so Slovenskou Ľupčou. Jej gól zaznamenal Miroslav Bartoš, na druhej strane si hetrik pripísal Radoslav Kuzma. Hronec urobil jeden z krokov k záchrane. Podobne Jasenie, ktoré si rovnako ako Hronec pripísalo tretiu výhru v prebiehajúcom ročníku a to na úkor Poník.

II. trieda skupina A – 17. kolo

Pozornosť pútal najmä šláger Riečka – Šalková B. Líder súťaže vyhrával do 37. minúty 1:2, v 42. minúte ešte svietil remízový stav 3:3. Góly Tučeka, Šimčíka, Roška a Parša nestačili Šalkovej napokon ani na zisk bodu. Desaťgólová prestrelka skončila v prospech druhého tímu tabuľky. Strelecky najaktívnejší bol domáci kapitán Ivan Širka s dvomi strelenými gólmi. Fotogalériu zo zápasu nájdete na konci článku. Riečka znížila náskok Šalkovej z osem na päť bodov a má zápas k dobru. Staré Hory a Dúbravica sa aj po sedemnástom kole nachádzajú za Riečkou len vinou horšieho skóre. Obidva spomínané tímy presvedčivo zvládli svoje nedeľné súboje. Harmanec sa po troch jarných remízach dočkal trojbodového zisku. Jeho hrdinom sa stal Daniel Kiedžuch. Ten v rozpätí 32-och minút strelil všetky tri góly do siete Ľubietovej. Hronsek preskočil v tabuľke Selce B, keď ich zdolal 3:2. Dvomi presnými strelami k tomu prispel Martin Mlynárčik, jednou Marek Tupý. Za Selčanov sa presadili Peter Slobodník a Juraj Jablonovský.

ŠK Zornička Riečka vs. FK Šalková B 6:4 (fotogaléria na konci článku)

II. trieda skupina B – 14. kolo

V II. triede skupine B bolo na programe záverečné kolo. Beňuš mal náskok troch bodov pred druhou Heľpou. Tá v úvodnom zápase 14. kola hostila Čierny Balog B. Tatran prišiel o možnosť zabojovať o titul v minulom kole a tak chcel aspoň zmariť šance Heľpe na to, aby získala potrebné tri body. To sa mu však nepodarilo. Vydreté víťazstvo 1:0 zariadil Michal Martinec. O pár desiatok minút neskôr sa začal duel Beňuš – Dolná Lehota. Beňušu stačil bod na udržanie si prvého miesta, ale Ladislav Vlček zrejme nič nechcel nechať na náhodu. V ôsmej a následne 35-tej minúte skóroval a bolo to 2:0. V závere spečatil výhru 3:0 a zároveň zisk titulu z penalty Adrián Faško. Michalová nedala príležitosť Polomke vyhrabať sa z dna tabuľky a sezónu uzavrela výsledkom 5:0. Predposledná skončila Pohronská Polhora, ktorá si pripísala vo svojom záverečnom vystúpení bod za remízu s Pohorelou.

I. liga Ženy – 14. kolo

Futbalistky MFK Dukla pred dvomi týždňami nestačili na prvý tím tabuľky Bardejov. V nedeľu na ne čakal opäť domáci súboj a opäť súper z východu Slovenska. Strážkyňa bystrickej svätyne a zároveň kapitánka Petra Tišliarová si dokázala udržať čisté konto. To isté ale platilo aj o Lucii Beľušovej. Zopakoval sa výsledok 0:0 z jesennej časti. Lokomotíva sa pohybuje v hornej polovici tabuľky a tak bod za remízu je cenný. Bratislavský Slovan naďalej dýcha Bardejovčankám na chrbát, keď doma hokejovo zdolal Trnavu 5:0. Partizán ale potvrdil náskok na čele, keď si doma ľahko poradil s Nitrou.

MFK Dukla Banská Bystrica vs. TJ Lokomotíva Košice 0:0
Slovan Bratislava vs. Spartak Trnava 5:0
Partizán Bardejov vs. Nitra 3:0
NMŠK 1922 Bratislava vs. Žilina 4:1
Ružomberok vs. Myjava 0:5

1. Partizán Bardejov BŠK 11 10 1 0 33:5 31
2. ŠK Slovan Bratislava futbal 10 9 0 1 42:4 27
3. Spartak Myjava 11 9 0 2 36:17 27