Aj najnižšia oblastná futbalová súťaž prináša neraz zaujímavé merania síl amatérskych futbalistov z regiónu. Takýmto bol bezpochyby aj sobotňajší zápas B tímu Šalkovej s rezervným tímom Seliec z Balážov.

Vedúci tím súťaže prekvapivo od úvodu dovolil svojmu súperovi priveľa a hostia sa ujali vedenia už v 11. minúte po zásluhe Róberta Chabana. Domáci chvíľu museli hľadať recept na svojho súpera, ktorý si pred týždňom odniesol všetky body z Hornej Mičinej.

A ambície by hráčom z Balážov nechýbali ani tentokrát, lenže kvalita i potrebná šírka kádra boli na strane domácich. Jozef Mesík vyrovnal už v 25. minúte a ten istý hráč napokon aj v úvode druhého polčasu rozhodol o konečnom výsledku stretnutia, keď v 53. minúte zvýšil na 2:1 a stav už ďalší hráči na trávniku neupravili.

Na budúci týždeň sa Baláže (Selce B) predstavia na domácom trávniku v nedeľu dopoludnia od 10.30 proti Iskre Horné Pršany. Rovnako 30. septembra, ale od 15.30 h, čaká ďalší zápas aj rezervu Šalkovej, ktorá sa v zápase 9. kola predstaví v Hiadli.

FK Šalková B – ŠK Selce B – Baláže 2:1 (1:1)

Góly: 25. a 53. Mesík – 11. Chaban. ŽK: 52. Šimčík (Šalková B). Zápas v Šalkovej sledovalo 30 divákov.

Zostava FK Šalková B: Hrnčiar – Bartek, Miroslav Chovan, Kútik, Martin Chovan, Šimčík, Latta (46. Matúš Tuček (66. Šaling)), Tomáš Tuček, Roško (84. Mrváň), Mesík (53. Ursíny (89. Paršo)), Messerschmidt.

Zostava ŠK Selce B – Baláže: Styk – Jozef Chaban, Heric, Slobodník (25. Lasheen (37. Túry), Strečok, Róbert Chaban, Peter Rusko, Ján Gajdoš (70. Komora), Matonok, Marián Mesík, Boris Dian.

13 TJ Partizán Hiadeľ 8 1 0 7 13:34 3

Kompletný sumár víkendových zápasov v nižších futbalových súťažiach v regióne nájdete na BBonline.sk vždy v pondelok počas dňa v rubrike Šport v Banskej Bystrici.