Tridsať banskobystrických hokejbalistov v dňoch 27. a 28. augusta vytvorilo slovenský rekord v najdlhšom hokejbalovom zápase. Plánované 24-hodinové stretnutie sa však muselo predčasne skončiť, pre nepriazeň počasia bolo odohraných „len“ desať hodín.

Hokejbalové ihrisko pri Saleziánskom mládežníckom stredisku na Tatranskej ulici bolo v piatok, resp. sobotu miestom vytvorenia slovenského rekordu v najdlhšom hokejbalovom zápase. 27. augusta bolo o 16.00 h vhodené úvodné buly stretnutia, ktoré malo podľa počiatočných plánov organizátorov a hráčov trvať minimálne 24 hodín. Počasie však rekordmanom neprialo. Už v úvode stretnutia bolo na oblohe badateľných viacero mrakov a hrozba dažďa bola čoraz reálnejšia. Tá sa vo večerných hodinách naplnila, no 30 hokejbalistov sa nemienilo vzdať len tak ľahko a aj počas zápasu sa pokúšali vodu z ihriska za pomoci metiel odstrániť. Oblakov však pribúdalo a vytrvalý dážď neprestával ani v noci, ba dokonca pridával na intenzite. O 23.00 h bolo na ihrisku miestami už vyše troch centimetrov vody, čo začalo predstavovať vážny problém. Pohyb loptičky bol vrstvou vody značne obmedzený, rovnako  tak nebolo v silách brankárov v danom počasí podávať plný výkon. Aj napriek všetkému sa hralo ďalej. Definitívny koniec a záverečný hvizd zaznel až 28. augusta o 02.00 h, kedy už nebolo možné v hre pokračovať.

Doposiaľ však nebol evidovaný žiadny podobný výkon, takže aj napriek predčasnému koncu zápasu bol vytvorený slovenský rekord. Ešte raz pripomenieme, že stretnutie trvalo 10 hodín a jeho konečný výsledok bol 80:64. Hráči a organizátori sú však podľa vlastných slov odhodlaní tento rekord v budúcnosti prekonať a pokus o 24-hodinový zápas doviesť do úspešného konca.