Vo štvrtok 26. novembra v ranných hodinách, konkrétne o 6:25 a 6:30 h, došlo na rýchlostnej ceste R1 v smere od Žiaru nad Hronom na Žarnovicu k dvom dopravným nehodám, pri ktorých došlo k zrážke 7 motorových vozidiel.

DN 1 (2)Päťdesiattri ročný vodič vozidla Škoda Octavia z Banskej Bystrice dostal s vozidlom šmyk v zákrute, pričom sa vozidlo stalo neovládateľným a narazilo do zvodidiel vpravo a vľavo a zostalo stáť v ľavom jazdnom pruhu. Následne vodič automobilu KIA Sorento v snahe zabrániť zrážke strhol vedenie, v dôsledku čoho dostal šmyk a narazil do ľavých stredových zvodidiel a s vozidlom zostal stáť v ľavom jazdnom pruhu. Do vozidla Škoda Octavia narazili ďalšie dve vozidlá, a to Škoda Octavia a Citroen C5. Vodič vozidla Citroen C5 narazil aj do jazdnej súpravy idúcej v pravom jazdnom pruhu zloženej z ťahača zn. Volvo s návesom. Pri dopravnej nehode u vodičov alkohol zistený nebol. Dve osoby sa ľahko zranili a boli prevezené do nemocnice v Žiari nad Hronom. Škoda ktorá na vozidlách a zvodidlách vznikla je odhadnutá takmer na 42 000 eur.

Pri druhej dopravnej nehode došlo z doposiaľ nezistených príčin k zrážke 2 motorových vozidiel – vozidla Škoda Octavia (59-ročný vodič z Banskej Bystrice) a Jaguár S type (44-ročný vodič zo Slovenskej Ľupče). Pri dopravnej nehode nedošlo k žiadnym zraneniam a alkohol u vodičov zistený nebol. Škoda ktorá na vozidlách vznikla je odhadnutá na 7 000 eur.
Obidve dopravné nehody sú v štádiu objasňovania.

Počas dokumentovania dopravných nehôd došlo k dopravnému obmedzeniu. V čase od 6,25 do 8,30 hod. bola cesta uzavretá v oboch jazdných pruhoch. Od 8,30 hod. bola cesta prejazdná v jednom jazdnom pruhu a od 10,30 hod. bola prejazdná v oboch jazdných pruhoch.