V poradí 7. kolo hokejbalového Bystrického pohára znamenalo prvú výhru v sezóne pre Rangers. Naopak jediným mužstvom, ktoré ešte nestratilo ani bod, je One Taxi. Ku kompletnému výsledkovému sumáru vám prinášame aj fotogalériu zo zápasov, ktorú nájdete na konci článku.

Bystrický pohár – 7. kolo

Hokejbal - Banskobystricky pohar - 29.05.2016 - Banska Bystrica
Panthers v súboji so Žiarom neprekvapili a aj napriek dobrému výkonu brankára Števáka favoritovi podľahli 2:4

V 7. kole Bystrického pohára potvrdili papierové predpoklady favoriti. Prvý zápas priniesol bojovný hokejbal medzi Tigers a HbK Dredy. Tigers dokázali v tretej tretine vyrovnať dvoma rýchlymi gólmi, no v desiatej minúte mal posledné slovo Ivan Kováč a tri body si tak odniesli Dredy. Liptáci nastúpili proti One Taxi, tí im však nedali šancu, Babic už skoro tradične zaznamenal hetrik. V ďalšom súboji sa stretli bystrickí Worms s Vikingami. Druhí menovaní už desať tretín nevsietili žiaden gól a tak tomu bolo aj teraz. Worms tak celkom zaslúžene vyhrali, výkonom vynikal najmä Denis Čupka. Radvanská Cocra si pripísala víťazstvo nad Demons, tradične hviezdil Rastislav Gašpar ml., ktorý prekonal gólmana Sámela až šesťkrát z celkových deviatich gólov  v jeho sieti. Žiarska Paluba narazila na Panthers. Tí vložili do zápasu veľkú snahu, ale na víťazstvo to nestačilo. Za Palubu sa dvakrát presadil Mojžiš, Števák z Panthers kryl 27 streleckých pokusov. Od dna tabuľky sa odlepili Rangers, keď porazili Motyčky, ktoré sú tak jediným tímom bez výhry. Dobre naladení Foresters po úspechu z minulého kola chceli zopakovať triumf aj proti Victors. V tomto vyrovnanom zápase, kde sa bojovalo o každý kúsok ihriska, si všetky body nakoniec uchmatli Podbrezovčania. Šláger kola medzi Spartans a Eagle Sásová bol odložený.

HbK EAGLE Sásová – HbK SPARTANS – odložený

Tradične prinášame vyjadrenia kapitánov k projektu BP a k vytýčeným cieľom ich tímov:

Kapitán Hbk Medveď Motyčky Peter Kollár: „Pre Hbk Medveď Motyčky je Bystrický pohár veľká príležitosť ako nabrať nové skúsenosti od mužstiev z vyššej ligy, od ktorých sa máme čo učiť. Tie potom môžeme zužitkovať v druhej lige. A je to príležitosť, kde si môžu sily porovnať mužstvá prvej a druhej ligy. Dúfame, že sa nám podarí vyhrať aspoň jeden, dva zápasy.“

Kapitán HbK Paluba Žiar nad Hronom Peter Miškovský: „Myslím, že Bystrický pohár je vcelku dobrý nápad ako využiť voľný čas pred začiatkom súťaže a brať to ako prípravu na novú ligu. Škoda, že tie mužstvá, ktoré hrávali v minulosti Bystrickú ligu sa rozpadajú, alebo prešli do inej ligy, nakoľko vtedy tie zápasy boli vyrovnané a mali lepšiu úroveň. Teraz je to viac menej o štyroch až piatich vyrovnaných mužstvách a ostatné zápasy sú len o odohratí a tie výsledky sú dosť divoké. Dúfajme, že to bude len v súťaži Bystricky pohár a do ligy sa prihlásia lepšie tímy a úroveň zápasov stúpne. Ale v podstate tento pohár berieme ako dobrú prípravu na ligu a vyplnenie letnej prestávky.“