Aj tento víkend priniesol množstvo dôležitých či pútavých súbojov. Dukla chcela získať potrebné body v Lipanoch, Rakytovce vyzvali v boji o prvé miesto Šalkovú, Osrblie v domácom prostredí narazilo na Brezno. Pohľad na spomínané a ďalšie stretnutia vám ponúkame v pravidelnom sumári zápasov nášho regiónu. Vynecháme len II. triedu skupinu B, ktorá má už zimnú pauzu a pokračovať bude až koncom marca.

Veľké derby o vedenie v tabuľke IV. ligy juh bolo na programe v Rakytovciach, kde privítali Šalkovú.

Fortuna liga – 12. kolo

Po reprezentačnej prestávke pokračovala najvyššia súťaž dvanástym kolom. V ňom sa predstavila Podbrezová v Dunajskej Strede, ktorá doma ešte neprehrala. Vyše 7500 divákov v MOL Aréne potešil už v štvrtej minúte otváracím zásahom Bayo. V trinástej minúte sa ale začínalo takpovediac od nuly, keď bleskovo vyrovnal Obročník. Železiari sa v hektickom úvode dokonca dostali do vedenia zásluhou presnej strely Breznaníka z 21. minúty. Prvopolčasové vedenie 1:2 si udržali. Štyri minúty po začiatku druhého dejstva bolo skóre opäť vyrovnané. Na svedomí to mal dvojgólový Bayo. Na piaty gól duelu sa čakalo až do 85-tej minúty. Na radosť väčšiny divákov ho strelil Kalmár a železiari napokon nezískali ani bod.

II. liga – 14. kolo

V druhej lige pútal pozornosť súboj tretieho Komárna s druhým Pohroním. Na konci prvého polčasu udrel Daniel Pavúk a pohronský celok bol vo výhode. Tú zmazal v 72. minúte Samir Nurković vyrovnávajúc na 1:1. Ďalšieho gólu sa 652 divákov nedočkalo. Pohronie teda naďalej zostáva neporazené. Skalica si voči týmto dvom tímom zvýšila náskok na čele tabuľky, keď si doma poradila s Petržalkou. V Lipanoch sa predstavila v stretnutí trápiacich sa tímov banskobystrická Dukla. Obe mužstvá získali cenný bod za bezgólovú remízu.

TIPOS III. liga Stred – 12. kolo

V poslednom období sa nedarí Lučencu, čo sa potvrdilo aj v 12. kole. Zvolen si doma udržal čisté konto a zásahmi Lupča a Hrica ho zdolal 2:0. V nedeľu hostila Podbrezová B Žarnovicu a potrebovala bodovať. Prvý polčas gól nepriniesol. Zato dejstvo druhé bolo bohaté na plody futbalu. Hneď tri góly železiarov, dva Antalove a jeden Tereshchenka, ich výrazne priblížili k zisku potrebných troch bodov. V 84-tej a v 89-tej minúte ale úradoval Širáň a zrazu prehrávala Žarnovica len o jediný gól. Ďalšie prekvapenie už neprišlo a body zostali ,,doma”.

IV. liga JUH – 12. kolo

Fotogalériu zo Sápasu Rakytoviec so Šalkovou nájdete pod článkom.

Otvárací duel dvanásteho kola medzi Rakytovcami a Šalkovou bol zároveň ťahákom tohto víkendu v IV. lige juh. Mimoriadne dôležité meranie síl malo jedného hrdinu. Tým sa stal Mário Markovič, ktorý spasil raky ako sa hovorí v hodine dvanástej. V 89. minúte zaznamenal jediný a rozhodujúci gól tohto sobotňajšieho derby. Ako keby sa zopakoval zápas Rakytoviec s Kováčovou spred týždňa, keď raky vyhrali identicky 1:0 gólom z poslednej minúty. Po tomto úspechu sa Rakytovce usadili na špici tabuľky. Šalková padla z prvého na tretie miesto aj vinou jednoznačnej výhry druhej Kováčovej. Tá zdevastovala Hriňovú, pričom všetkých šesť gólov stihla nastrieľať už v prvom polčase. Najviac za ňu zažiaril Robert Greško, ktorý zaznamenal hetrik. Po výhre 6:0 z uplynulého kola sa hráči Badína predstavili v Detve. Na toto víťazstvo dokázali Badínčania nadviazať vďaka trefám do čierneho od Brašeňa a Veselovského, ktorými porazila Detvu tesne 1:2. Futbalisti Medzibrodu si chceli napraviť chuť po debakli 4:0, ktorý zaznamenali v Slovenských Ďarmotách. A to sa im podarilo proti Čiernemu Balogu, ktorý doma bez problémov zdolali 3:0. Strojcami pokorenia Partizánu boli strelci Martinec, Selecký a Samuelčík. Aj vďaka ním sa Medzibrod drží v tabuľke medzi poprednými tímami a dýcha Šalkovej, Kováčovej či Rakytovciam na chrbát.

V. liga skupina C – 12. kolo

Aj fotogalériu zo zápasu v Sásovej nájdete pod článkom.

Hrochoť motivovaná víťazstvom nad Sásovou hostila Jakub. Pozitívne naladená zostáva aj po dvanástom kole, pretože si so súperom poradila. Dva góly si pripísal Peter Zátroch, jeden Marek Prostredný. A to všetko v prvej 45-minútovke, ktorú domáci ovládli. Nepriaznivú bilanciu z ihrísk súperov si chceli vylepšiť Selčania v Lovči. Po úvodnom góle Krivjančina z desiatej minúty ale musela doťahovať manko. Rýchlo reagoval za sedem minút vyrovnaním na 1:1 Blaško. Mužom zápasu sa stal Peter Ondrejka, ktorý v 55. minúte rozhodol o troch bodoch Seliec. Sásová zvládla reparát pred vlastnými fanúšikmi po prehre s Hrochoťou z minulého týždňa. Aj napriek pomerne červenej karte Gibalu zo 48. minúty si poradila zásahmi Murína a Turčana s Lieskovcom tesne 2:1. Podkonice zakopli v Ladomerskej Vieske, a tak Sásovania na nich strácajú už len bod.

I. Trieda – 12. kolo

Zachraňujúci sa nováčik z Jasenia musí zbierať body všade kde sa dá. Braväcovo však bolo proti. Ľupták a Tešlár sa pričinili o jeho výhru 0:2. Šláger druhého s prvým sa konal v Osrblí, ktoré narazilo na Brezno. Mužom zápasu sa stal Oliver Trajteľ, ktorý ako jediný prekonal obranu súpera a zariadil neporazenému lídrovi súťaže Breznu najtesnejšie víťazstvo strelou zo 68-mej minúty. Osrblie padlo na tretiu priečku, druhý je Priechod so zápasom k dobru. Duel Priechod – Strelníky pripomínal exhibíciu. Trápiacich sa hostí deklasoval Priechod 9:0, Martin Štulajter dal o sebe vedieť štyrmi gólmi.

II. trieda skupina A – 12. kolo

V druhej triede skupine A sa oko diváka upieralo najmä na súboj o druhé miesto medzi Starými Horami a Riečkou. Z neho vyšla so vztýčenou hlavou Riečka, ktorá nad domácimi počas celého priebehu stretnutia vyhrávala a nedovolila im dotiahnuť sa. Petráň, Šimčík, Šimiak a Náčin boli strelcami štyroch gólov Riečky, ktoré jej bohate stačili na zisk troch bodov a na druhé miesto v tabuľke. O priečku vyššie vedúca Šalková B potvrdila rolu favorita už v sobotu doma proti Malachovu. Ako správny kapitán dopomohol výrazne k výhre lídra tromi zásahmi Ján Šimčík. Ešte len druhú výhru v sezóne si na svoje konto pripísali Horné Pršany, keď uspeli v Tajove. Predposledný tím ligového pelotónu rozhodol o svojej výhre až v posledných minútach zápasu. V 85. minúte ešte len vyrovnával Martin Riečan a v 89. minúte dokonal obrat z 2:1 na 2:3 Dávid Donoval. Sériu troch výhier Balážov v rade stopla Ľubietová. Menovite to boli Sauka, Štulrajter a Sobotník. Za Baláže už len kozmeticky upravoval na 3:1 Matonok.

I. liga Ženy – 8. kolo

V poradí ôsme kolo prinieslo samé výhry domácich celkov a vždy pomerom 2:1. Iba v súboji banskobystrických futbalistiek s Ružomberkom sa zrodil nerozhodný výsledok. V nedeľu doobeda v Radvani totiž gól nepadol. Duklistky sú stále posledné, avšak len o skóre, pretože sa bodovo dotiahli na Žilinu a Trnavu. Bardejovčanky sú novým lídrom najvyššej ženskej futbalovej súťaže, keďže gólmi Dimitrijevićovej a Tejovej zdolali dovtedy vedúci bratislavský Slovan.

10 MFK Dukla Banská Bystrica 8 1 2 5 5:15 5

Vo fotogalérii pod článkom prinášame zaznamenaný zápas Rakytoviec so Šalkovou a Sásovej s Lieskovcom.