Basketbalistky BK ŠKP 08 Banská Bystrica v sobotu privítali v športovej hale na Štiavničkách basketbalistky Ružomberka v rámci druhého zápasu semifinálovej série play-off Niké extraligy žien. Z tohto duelu vám prinášame aj bohatú fotogalériu.

Bystrickým pumám absolútne nevyšla prvá štvrtina, v ktorej favorizované Ružomberčanky jasne dominovali a po desiatich minútach viedli až o priepastných 23 bodov. Tento odstup sa po zvyšok zápasu ešte navyšoval, aj keď už nie tak výrazne, keďže Banskobystričanky už hrali od začiatku druhého dejstva vyrovnanejšiu partiu. Pumy prehrali druhú a štvrtú štvrtinu len o 3 body. V tretej 10-minútovke zaostali o 6 bodov. Ani v druhom stretnutí tejto semifinálovej série sa tak prekvapenie nezrodilo.

Najviac spomedzi púm, zhodne po 8 bodov, nastrieľalo duo Laura Van Dalen – Nina Janštová. Najlepšou strelkyňou zápasu bola s 18 bodmi Ružomberčanka Miroslava Praženicová. Tej sekundovala spoluhráčka Teodora Turudić, ktorá si pripísala 16 bodov. Ružomberčanky dominovali v streľbe za dva body, keď premenili 61% dvojkových pokusov, zatiaľ čo hráčky BK ŠKP 08 len 44%. Hosťujúcemu tímu sa darilo viac aj v streľbe spoza trojkového oblúka.

Miloslav Michálik, tréner BK ŠKP 08: „O osude zápasu rozhodla prvá štvrtina, ktorú sme absolútne nezvládli. Od nej sa odvíjal celý zápas. Ružomberok hral to, čo potreboval. My sme sa snažili vylepšiť pokazený dojem z prvej štvrtiny, čo sa nám aj podarilo. Máme dva dni voľna a dúfam, že to celému tímu pomôže nastaviť sa na stredajší zápas v Ružomberku.“

Alexandra Belušová, hráčka BK ŠKP 08: „Zlý zápas. Zlé prevedenie a zlý výkon. Opäť žiadna energia a nasadenie. Chcem rýchlo zabudnúť na tento zápas. Už by bolo na čase, aby sme sa v stredu prezentovali dobrým výkonom, ktorý vieme podať.“

Zuzana Vargová, hráčka BK ŠKP 08: „S dnešným zápasom vôbec nie sme spokojné. Prvá štvrtina bola z našej strany katastrofálna. Nemôžme si dovoliť vypustiť takto jednu štvrtinu. Mali sme veľa zbytočných strát, z čoho super ťažil a dával ľahké body. V najbližšom stretnutí sa budeme snažiť napraviť tento zlý dojem.“

Niké extraliga žien – semifinále play-off – 2. zápas – 3. 4. 2021 – Banská Bystrica

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – MBK Ružomberok 43:78 (6:29, 16:19, 10:16, 11:14)

Zostava BK ŠKP 08 a body: Van Dalen 8, Janštová 8, Oborilová 6, Matejčíková 5, Vargová 4, Žilinská 4, Holíková 4, Belušová 2, Mesárošová 2, Šimčíková, Mesíková, Kollárová.

TH: 5/8 – 12/16. Trojky: 2/17 – 6/17. Fauly: 14 – 12. Stav série: 0:2.

Ružomberčanky môžu rozhodnúť o svojom postupe do finále play-off Niké extraligy žien už v stredu 7. apríla, kedy o 17.00 h  privítajú Bystrické pumy v treťom zápase tejto semifinálovej série.