Napriek nedeľňajšej výhre nad slovenskou dvadsiatkou bolo na prvý zápas hokejistov HC ’05 v novej sezóne zvedavých len 778 divákov. Tí sa ale napokon mohli radovať z výhry baranov, aj keď cesta k nej bola poriadne kľukatá.

HC’05 Banská Bystrica – MsHK DOXXbet Žilina 4:3 pp (2:1, 1:1, 1:1, 1:0)

Góly: 1. Grman (Jabrocký), 12. Heizer (Kubka, Bambúch), 39. Hudec 64. Hudec (Grman, Ján Sýkora) – 14. Drevenák (Devečka), 28. Varga (Važan, Troliga), 59. Varga (Krajči, Troliga).

Zostava HC ’05: Dzubina – Kubka, Bambúch, Richter, Grman, Ketner, Styk, Predajniansky – Juraj Sýkora, Hudec, Ján Sýkora – Jabrocký, Češík, Hvila – Jankovič, Heizer, Lunter – Lamper, Zigo, Nemček.

Zostava Žiliny: Johanes – Devečka, Rúfus, Harant, Dlouhý, Sekáč, Brcko – Varga, Troliga, Važan – Lažo, Škoda, Horanský – Krajči, Valášek, Drevenák.

Prvý domáci zápas sezóny sa pre banskobystrických hokejistov začal famózne. Už v prvej minúte sa presadil Michal Grman, ktorý nastrelil puk do bránkoviska a možno i sám očakával, že sa k nemu dostane aj niekto ďalší, lenže Johanes v bránke Žiliny toho veľa nevidel a napokon sa čudoval inkasovanému gólu. Duel bol síce od začiatku vyrovnaný, ale v 12. minúte dorazil lietajúci puk do žilinskej siete Radomír Heizer a už to vyzeralo na jasnú dominanciu baranov. Lenže už v 14. minúte Drevenák prekonal nového gólmana Banskobystričanov Michala Dzubinu a hra pokračovala vo vyrovnanom priebehu. V posledných sekundách prvej tretiny mal ešte veľkú šancu hráč vlkov Miroslav Lažo, ktorý vlani obliekal dres Banskej Bystrice, prekonal Dzubinu no trafil len žrď a rozhodca údajný gól rovnako neuznal.

V úvode druhej tretiny boli v šanciach Ján Sýkora i Matej Češík, ale v 28. minúte skórovali Žilinčania, keď Dzubinu prekvapil Varga. Banskobystričania sa nechceli zmieriť s remízovým stavom a naopak mali chuť opäť strhnúť vedenie na svoju stranu, čo sa podarilo v 39. minúte Michalovi Hudecovi z trestného strieľania.

Keďže ani hostia nechceli odchádzať bez bodu, posledná tretina sa niesla v pomerne nervóznom duchu. Zverenci Vladimíra Országha sa ale snažili kontrolovať hru, čo sa im po väčšinu tretiny aj darilo. Zvrat nastal na začiatku 58. minúty, keď spomedzi kruhov vypálil Varga a puk bez problémov preletel až za Dzubinu. Hrdinom zápasu sa napokon stal Michal Hudec, ktorý v 4. minúte dokázal priniesť vytúžený gól domácich, keď prekonal Johanesa po spolupráci s Grmanom a Jánom Sýkorom.

 Ďalší domáci zápas čaká baranov už v piatok o 17.00 h, keď pod Urpín zavítajú hokejisti Nitry.