Na svoj štvrtý prípravný duel v rámci zimnej prípravy cestovali futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica do Tatranskej Lomnice, kde ich privítali hráči druholigového FK Poprad.

Zápas hraný na novej umelej tráve Národného tréningové centra v Tatranskej Lomnici prilákal takmer 50 výlučne popradských divákov. Tí sa už v druhej minúte tešili z aktivity svojho mužstva, keď sa domáci Kamil Zekucia pokúšal o gól z takmer tridsiatich metrov, no jeho strela krupinského rodáka Krejčího neohrozila. Popradčania mali v úvodnom dejstve častejšie loptu na kopačkách, no vážnejšiu príležitosť si nedokázali vypracovať. Hral sa medzišestnástkový futbal a domáci sa pokúšali o zdolanie súperovej obrany nakopávanými loptami, hlavne od Šestáka. V 28. minúte bol Josip Galić faulovaný a k lopte sa približne 25 metrov od súperovej brány postavil Robo Polievka. Výborne kopnutú loptu nezasiahol nik z brániacich hráčov a tá skončila až v sieti – 0:1. Po úvodnom góle Poprad zvýšil aktivitu, mal sériu rohových kopov, ktoré výborne riešila banskobystrická obrana a v dôležitom momente univerzálny hráč Maťo Starší. Najbližšie k druhému gólu však paradoxne boli  hostia. Róbert Polievka výborne umiestnenou centrovanou loptou našiel na vzdialenejšej tyčke Bogdanovského, no macedónsky útočník prekvapivo netrafil odkrytú bránu Jána Malca. V závere prvého dejstva sa o vyrovnanie pokúšal strelou z hranice pokutového územia Denis Jančo. Jeho strelu obetavým zákrokom zablokoval Migaľa a tak fortunaligový rozhodca Chmura ukončil prvý polčas s výsledkom 0:1, aj keď na tabuli svietilo 0:2.

Podtatranskí organizátori si zrejme chceli uľahčiť robotu, keďže už v tretej minúte druhého polčasu Dukla skutočne vyhrávala 0:2. Galićovou zásluhou mali výhodu rohového kopu. Zahrával ho Polievka, k odrazenej lopte sa na vzdialenejšej žrdi dostal Patrik Prikryl a sám pred Malcom rutinérsky skóroval. V 54. minúte Chmura posúdil diskutabilný zákrok na Polievku v blízkosti stredovej čiary ako dovolený a umožnil tak brejkovú situáciu Popradčanom. Ujčík nakopol loptu do pokutového územia a v ňom sa strelecky nemýlil Erik Streňo. Už o minútu mohlo byť 2:2, no Ujčíkov pokus zvnútra pokutového územia zneškodnil Krejčí. Ďalšiu príležitosť mali Banskobystričania v 68. minúte, kedy Polievku fauloval Viktor Maťaš a sám faulovaný Polievka chcel svojou typickou „obaľovačkou“ zvýšiť náskok, no jeho strela letela nad súperovu bránu. Tréner Varga spravil v 69. minúte šesťnásobné striedanie a do hry sa po zranení dostal opäť aj Patrik Vajda. V stretnutí sa však už nič vážnejšie neudialo a tak si Dukla spod Tatier odniesla prvé víťazstvo tohtosezónnej zimnej prípravy.

Prípravný zápas – Tatranská Lomnica

FK Poprad vs. MFK Dukla Banská Bystrica 1:2 (0:1)

Góly: 54. Streňo – 28. Polievka, 48. Prikryl.

Zostava Dukly: Krejčí – Starší, Prikryl, Kupčík (69. Gaško), Savić – Bogdanovski, Snitka (69. Willwéber), Migaľa (69. Vajda), Polievka (69. Malík), Tóth (69. Gregáň), Galić (69. Telúch)

Štatistiky:

FK Poprad                           –                         MFK Dukla
53%                            Držanie lopty                         47%
14                               Strely celkom                         8
6                                 Strely na bránu                      3
12                               Rohové kopy                          4

Séria prípravných zápasov Dukly pokračuje v utorok 29. januára o 17.30 hod na umelej tráve v Šali s domácim Slovanom Duslo.

Pozri aj…

FOTO: Dukla v príprave nestačila na Zlaté Moravce, prišla navyše o Kollátiho