Quantcast

Aj centrum Banskej Bystrice už pomaly chytá vianočná nálada. Námestím SNP už rozvoniava punč, pečené klobásky, lokše a ďalšie dobroty.

Od piatka zdobí námestie už aj centrálny vianočný stromček, ktorým je tento rok 17-metrov vysoký smrek s priemerom koruny až desať metrov. Postarali sa oň pracovníci Záhradníckych a rekreačných služieb, ktorí ho vyrúbali zo súkromnej záhrady jedného z domov v Rudlovej na ulici Pod Bánošom.

V utorok popoludní sa už otvorili aj prvé občerstvovacie stánky. Mnohí návštevníci však ostanú prekvapení, oproti minulému roku nám punč opäť zdražel. V niektorých stánkoch vyjde pohár nášho obľúbeného vianočného nápoja aj 2 eurá.

Od Mikuláša občerstvovacie stánky doplnia aj remeselné Vianočné trhy a s nimi začne aj kultúrny program Banskobystrických Vianoc, ktorý odštartuje mikulášskym programom s rozsvietením vianočného stromčeka od 17.00 h.

Mesto Banská Bystrica sa aj tento rok rozhodlo pre zvýšenie bezpečnostných opatrení. Jedná sa najmä o pridanie betónových zábran.

“Pre nás je aj v období adventu a Vianoc vysokou prioritou zabezpečiť aj v spolupráci so samosprávou miest a obcí priaznivú bezpečnostnú situáciu, či už pri ochrane života, zdravia, a majetku obyvateľov, ako aj v oblasti bezpečnosti a plynulosti dopravy a predchádzaniu kriminality,” priblížil riaditeľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Štefan Šurka.

Vianoce v Bystrici: Vianočné trhy sa otvoria 28. novembra, príchod nového roka oslávime dvomi ohňostrojmi