Mesiac pred štedrým dňom už aj banskobystrické námestie pripomína vianočnú atmosféru. V uplynulých dňoch inštalovali svetelnú výzdobu a v piatok napoludnie naň nainštalovali aj centrálny mestský vianočný strom.

Sedemnásť metrov vysoký Smrek obyčajný s priemer kmeňa 47 centimetrov a priemerom koruny až desať metrov pracovníci Záhradníckych a rekreačných služieb vyrúbali zo súkromnej záhrady jedného z domov v Rudlovej na ulici Pod Bánošom.

Následne ho previezli na banskobystrické námestie, kde ho krátko popoludní postavili do jeho pozície, v ktorej bude stáť až do januára. V nasledujúcich dňoch naň ešte pribudne aj svetelná výzdoba.

Vianočné trhy na banskobystrickom námestí odštartujú už na budúci týždeň, v utorok 28. novembra sa otvoria prvé stánky s punčom a vianočnými dobrotami. O rozsvietenie stromčeka sa aj tento rok postará 6. decembra Mikuláš, zároveň od tohto dňa až do Vianoc potrvajú aj rozšírené vianočné trhy so stánkami remeselníkov a ďalších predajcov vianočných ozdôb a rozličných darčekov.

Mesto zároveň počas Banskobystrických Vianoc pripravilo aj rozličné kultúrne programy a vystúpenia medzi ktorými nebudú chýbať folklórne vystúpenia či každoročný živý betlehem. Viac o tohtoročnom vianočnom programe a priebehu trhov nájdete v našom staršom článku.

Vianoce v Bystrici: Vianočné trhy sa otvoria 28. novembra, príchod nového roka oslávime dvomi ohňostrojmi