Na svoj štvrtý zápas v rámci skupiny A hokejovej ligy majstrov nastúpili barani na vlastnom ľade proti Salzburgu. Hokejisti spod Urpína stále čakali na svoj premiérový bod v tejto súťaži a v prípade ďalšej prehry by na vyraďovaciu časť už mohli zabudnúť.

Nedeľňajší popoludňajší boj začal na banskobystrickom zimnom štadióne, na ktorom sa znovu našlo množstvo voľných miest, skutočne zostra. Domáci hneď od začiatku držali puk na svojich hokejkách a po minúte hry ukázali, že na piatkové zahadzovanie príležitostí v zápase s Wolfsburgom chcú rýchlo zabudnúť. Pozorný Bortňák šikovne našiel Belluša, ten neváhal a otvoril skóre zápasu. Prevahu domácich na chvíľu zbrzdilo vylúčenie, no aj v oslabení nebezpečne dokázal ohroziť gólmana hostí Brittain, to sa však nepodarilo.

V ďalšom priebehu dostali domáci hneď dve príležitosti využiť početné výhody. Podobne ako v piatok, aj tentoraz ale na hru v presilovke viac doplácali a napokon, prekvapilo v nej aj inkasovali vyrovnávajúci gól. V dvanástej minúte dokonale využil chybu domáceho celku Raymond, ktorý si následne poradil aj s Lukášom v bránke baranov. Nasledovali ďalšie vylúčenia na oboch stranách a Országhovi zverenci dokázali podržať puk i tvoriť hru, efektivitu z úvodu už ale nepreukázali.

Ani v druhej tretine sa obraz hry príliš nezmenil. Obidvaja brankári mali práce viac než dosť, no na výraznejšiu príležitosť sa čakalo. Tá nakoniec ani neprišla a puk aj tak skončil v sieti. Obranca baranov Mihálik nahodil puk na Starkbauma a Matej Češík ešte pred ním dokázal čiernu gumu šikovne tečovať, čím poslal domácich opäť do vedenia. Banskobystrickí hokejisti sa následne museli brániť, pretože Salzburg dostal výhodu dvoch presilových hier. Oslabenia ale hokejisti spod Urpína zvládli a pred odchodom do šatní sa im podarilo ešte aj skórovať. Kapitán Ďatelinka našiel počas presilovej hry Hohmanna a ten prekonal Starkbauma po tretíkrát. Barani tak konečne prelomili smolu a presadili sa aj počas početnej výhody.

Hosťom z rakúska nezostávalo nič iné ako v poslednej dvadsaťminútovke pritlačiť na pílu. Už po necelých dvoch minútach mohlo byť znížené, avšak Ivan Ďatelinka v hodine dvanástej zabránil nájazdu Harrisa. Následne putoval na lavicu hanby Hochkofler a Banskobystričanom akoby zachutilo využívanie presiloviek. Využili aj druhú v rade, keď sa po peknej kombinácii z otočky presadil Lunter a prvé víťazstvo v lige majstrov mal úradujúci slovenský šampión na dosah.

Salzburg sa ale nevzdával a v 47. minúte sa vrátil späť do stretnutia. Rauchenwaldovu prihrávku spoza brány zužitkoval Aleardi – 4:2. V 51. minúte prišlo varovanie od Harrisa, no Lukáš svoj tím podržal. O pár okamihov už však puk v domácej bráne skončil. Barani zabudli na úplne voľného Schiechla a ten strelou zápästím nedal domácemu gólmanovi šancu. Veľa času na vyrovnanie však už nezostávalo a hostia tak v závere stiahli brankára Starkbauma. Tento ťah im nakoniec nevyšiel, pretože Bortňák strelou cez celé klzisko trafil odkrytú svätyňu a rozhodol o tom, že Banská Bystrica si pripíše svoje prvé víťazstvo v tohtoročnej Lige Majstrov.

Liga Majstrov skupina A – 4. kolo – Banská Bystrica

HC´05 iClinic Banská Bystrica vs. EC Red Bull Salzburg 5:3 (1:1, 2:0, 2:2)

Góly: 2. Belluš (Bortňák, Lamper), 27. Češík (Mihaík), 39. Hohmann (Ďatelinka), 44. Lunter (Faille, Dame-Malka), 59. Bortňák – 12. Raymond, 47. Aleardi (Rauchenwald, Raffl), 55. Schiechl (Huber, Cijan).

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Lukáš – Kubka, Lunter, Belluš, Sedlák, Gélinas, Brittain, Brejčák, Gabor – Faille, Ďatelinka, Bartánus – Dame-Malka, Lamper, Bortňák – Bubela, Mihalík, Hohmann – Češík, Tamáši, Róth

Zostava EC Red Bull Salzburg: Starkbaum – Raffl, Rauchenwald, Generous, Duncan, Pallestrang, Cijan, Wacher, Latusa – Aleardi, Brouillette, Heinrich – Welser, Harris, Trattnig – Schiechl, Raymond, Huber – Hochkofler, Viveiros, Baltram

Na zverencov trénera Országha čaká najbližší piatok 8. septembra už domáca súťaž, keď v rámci 1. kola Tipsport ligy v repríze minuloročného finále privítajú na vlastnom ľade hokejistov Nitry. Začiatok zápasu je naplánovaný na 17.30 hod.