Banskobystričania opäť nastúpili bez niekoľkých hráčov základnej zostavy, ktorých museli zastúpiť juniori. Tretie Košice chceli u nás bodovať naplno.

HC’05 Banská Bystrica – HC Košice 5:6 (1:2, 2:3, 2:1)

Góly: 3. R. Macík (Zigo, Melkumjan), 26. Češík (Styk, Lantoš), 37. Lunter, 51. Danton (Češík, Styk), 59. Lantoš (Danton) – 11. Jokeľ (P. Svitana, Marek Slovák), 20. Pašek (Marcel Haščák), 33. R. Jenčík (Pašek, Marcel Haščák), 36. Marcel Haščák (Pašek, R. Jenčík), 40. Pašek (Marcel Haščák), 53. Chovan (Matis, Boltun)

Zostava:
B. Bystrica: Chorošun – Kubka, Ketner, J. Predajniansky, Styk, T. Devečka, Janík, M. Mikuš, Rosandič – R. Macík, Zigo, Lunter – Danton, Češík, Lantoš – B. Jankovič, Šimun, Marcinek – Melkumjan, Majling, Michal Hlinka
Košice:
Riečický – Cebák, Macejko, Kolba, Štrbák, Michal Novák, Šeda, Deyl – Marcel Haščák, Pašek, R. Jenčík – P. Svitana, Marek Slovák, Jokeľ – Matis, Matúš Chovan, Boltun – Hinďoš, Mlynarovič, Martin Chovan

Zostava HC 05 sa proti košickému celku oproti zápasu so Skalicou riadne premiešala. Kvôli zdravotným problémom vypadol Hudec, do mužstva sa ale vrátil Danton a premiéru si odbil junior Matej Majling. Do zápasu nastúpili banskobystrickí hokejisti aktívne a už v druhej minúte mal šancu Marcinek. Jeho pokus nevyšiel, ale Macík o minútu na to obkorčuľoval brankára Košíc a otvoril skóre stretnutia. V siedmej minúte mohol zvýšiť Zigo, ale jeho strela skončila na brankárovi Riečickom. V 11. minúte Košice vyrovnali na 1:1. Jokeľ nevedel čo s pukom, tak vystrelil a Chorošunovi prešiel puk pomedzi betóny. Veľký tlak Bystričanov prišiel v 14. minúte. Pred bránkou Košíc neuspeli Danton ani Češík, následne strieľal od modrej Janík, ale udrieť mohli z následného protiútoku Košičania, keď takmer skóroval Matis. Ku koncu tretiny sa tempo hry zvyšovalo a obrovskú šancu dostať sa do vedenia mali Bystričania. V 19. minúte hrali minútovú presilovku o dvoch hráčov, ale nielenže neskórovali, naopak v pokračujúcej presilovke o jedného hráča inkasovali z hokejky Pašeka.

Úvod druhej tretiny začal trochu vlažne, ale na radosť domáceho publika už v 26. minúte vyrovnal stav stretnutia Češík, keď tečoval strelu Styka. Následne zabojovala aj tretia formácia, keď využila mierne zaváhanie košického brankára Riečického, ale puk sa Marcinekovi nepodarilo dotlačiť za jeho chrbát. V 32. minúte išiel na trestnú lavicu Danton a jeho vylúčenie potrestal Jenčík – 2:3. Tá istá formácia udrela aj o niekoľko minút na to, tentoraz si útočníci role vymenili a Haščákovi na gól prihrávali Jenčík s Pašekom. Neprešla však ani minúta a HC 05 zásluhou Luntera vsietili kontaktný gól. Ani nie dve minúty pred koncom tretiny sa nechal vylúčiť Predajniansky a Košičania hrali presilovku. Tú sa im podarilo 13 sekúnd pred koncom druhej tretiny využiť, keď sa opäť presadila trojica Pašek-Haščák-Jenčík, tentoraz skóroval prvý menovaný.

V tretej tretine došlo k výmene brankárov, keď neistého Chorošuna nahradil Dzubina. Už druhý zápas po sebe si tak zachytali obidvaja brankári. Dzubina sa hneď na úvod uviedol výborne a zabránil Pašekovi vsietiť hattrick. Následne sa hral aktívny hokej na oboch stranách. V 51. minúte potešil domáce publikum Danton, keď tvrdou strelou vrátil Bankobystričanov do hry. Obrana HC 05 však nepracovala stopercentne a už o niekoľko minút znova Košičania zvýšili na dvojgólový rozdiel. Školácku chybu spravil štyri minúty pred koncom zápasu domáci útočník Lunter, ktorý sa nechal za napadnutie vylúčiť na 2+2 minúty. Napriek tomu ešte Bystričania v oslabení znížili. Aj keď sa v závere pokúsili o hru bez bránkára vyrovnať sa im už nepodarilo.