Do zahájenia akcie Letný Big Air v meste, ktorý sa uskutoční v Kremnici, zostávajú posledné hodiny. Na kremnickom kúpalisku, ktoré žiaľ toto leto verejnosti na kúpanie neslúži, vrcholia prípravy na prípravy skoku či pódia.

Brány kúpaliska Katarína sa pre návštevníkov otvoria v piatok o dvanástej. Dovtedy však ešte treba pripraviť kopec vecí. Dobrovoľníci z OZ FRST Crew makajú na tom, aby všetko perfektne fungovalo, ale aj vyzeralo.

A tak postupne vyrástol nad plaveckým bazénom dvanásť metrový skok, na ktorom budú počas celého víkendu snowboardisti a freeskieri predvádzať tie najlepšie a najbláznivejšie kúsky. Tak neváhajte a príďte ich podporiť. Cestu do Kremnice budú merať jazdci zo Slovenska, Česka, Rakúska, Poľska, Fínska a Slovinska.

V areáli kúpaliska navyše počas dvoch dní vystúpia kapely Para, Billy Barman, Vec a Škrupo, Strapo, Medial Banana, Saténové ruky, Malalata, ale aj mnoho ďalších. Okrem toho si návštevníci budú môcť užiť sprievodné akcie aj bohatý výber vodných atrakcií. Vyskúšať si môžu napríklad stand-up paddleboarding, skimboarding, slackline, alebo aj zasúťažiť na indo boardoch.

Prvýkrát na Slovensku tiež v bazéne uvidia exhibíciu vo wakeboardingu. Pre najmenších bude pripravená aj veľká detská zóna.

Okrem súťaže a hudobných koncertov bude program plný sprievodných aktivít. V piatok si nenechajte ujsť POME Kvíz summer edition, v ktorom sa bude súťažiť o super ceny a okrem zábavy sa toho aj veľa dozviete.

Po zimnom 10. ročníku BAVM sa v apríli Big Air v meste dostal na televízne obrazovky. Organizátori čo to porozprávali o prípravách a histórii eventu v programe Extrémne v horách. Bola to len ochutnávka toho, čo návštevníkov čaká už tento piatok. V rámci sprievodného programu sa totiž odpremiéruje dokument 10. rokov BAVM. Určite si tento kinematografický zážitok z dielne Jakuba Lubellana o 21:30 nenechajte ujsť.

Hudobný program doplnia aj športové atrakcie, ktoré si budú môcť návštevníci odskúšať na vlastnej koži a pre najmenších bude pripravená detská zóna.

A aby všetko bez problémov šlapalo, tu je pár rád na záver. Permanentky si môžete kúpiť v predpredaji do 3. 8. na predpredaj.sk. Lístky budú dostupné do zaplnenia kapacity aj na mieste. V bazéne sa mimo vyhradených aktivít nesmie kúpať. Do areálu kúpaliska je zakázané vnášať sklenené nádoby a fľaše. Bankomaty sa v areáli nenachádzajú. Kúpalisko sa na noc zamyká. V blízkosti areálu bude možné stanovať.