Prinášame Vám pohľad na zápasy tímov nášho regiónu. Pozornosť pútalo napríklad derby Seliec s Priechodom, Podbrezová si zmerala sily s vedúcim Liptovským Hrádkom a druhé Rakytovce cestovali na zápas do dobre hrajúcej Tornale. Na konci článku nájdete aj forogalériu zo zápasu Selce – Priechod.

II. liga skupina západ o zotrvanie – 5. kolo

Dukla v sobotu hostila Martin, za trest hrala pred prázdnymi tribúnami. V prvom polčase gól nepadol, až v 62. minúte otvoril skóre a Bystričanov poslal do vedenia Radoslav Daňovský. V závere v 86. minúte poistil tri body červeno-bielym Belmin Vila. Dukla tak splnila úlohu favorita a posledný Martin zdolala. Motivácia jej nechýbala, aj keď už naisto zostúpi.

II. liga skupina o postup – 5. kolo

Ani dva góly nestačili zvolenskej Lokomotíve na zisk bodu v Šamoríne. Za predposledný tím skupiny o postup skóroval dvakrát Jan Staško, Zvolen vždy len doťahoval náskok súpera. Na samotnom konci zápasu rozhodol o výhre Šamorína Peterson Silvino Da Cruz. Vedúce VSS Košice opäť stratili body, na druhé miesto sa posunul Partizán Bardejov, ktorý s prehľadom zdolal FK Pohronie, pričom všetky štyri góly zaznamenal až v druhom polčase v rozpätí šestnástich minút.

TIPOS III. liga skupina STRED – 21. kolo

Rezervný tím Podbrezovej hostil v derby kola vedúci Liptovský Hrádok, ktorý mal pred ním na čele tabuľky veľký náskok. Tak aj vyzeral výsledok, keď už po prvej 45-minútovke bolo rozhodnuté. O tri góly do siete Kristiána Adamčáka sa postarali Kojnok, Otruba a Orolín. V druhom polčase debakel 0:5 dokonali dvojgólový Otruba a Orolín.

IV. liga skupina JUH – 19. kolo

Podlavicko-badínsky Jupie podľahol predposlednému Poltáru gólom z 56. minúty, hrdinom hostí sa stal Dávid Kamas. Rakytovce cestovali v stretnutí tímov bojujúcich o najvyššie pozície do Tornale. V prvom dejstve sa tri stovky divákov gólu nedočkalo, ale v tom druhom bol ústrednou postavou Gejza Farkas. Ten v priebehu 34-minút dokázal zaznamenať hetrik, takže ho nemuselo mrzieť, že nepremenil pár sekúnd po svojom treťom góle pokutový kop. Hráči Rakytoviec nedokázali prekonať gólmana Juhásza, ale prekonal ho nechtiac spoluhráč Adrian Molnár v záverečných minútach a paradoxne sa postaral aspoň o čestný gól Rakytoviec.

V. liga skupina C – 19. kolo

Selce v derby hostili Priechod a domácich divákov potešil už v piatej minúte otváracím gólom Filip Koctúr. Na druhej strane až v závere prvého polčasu vyrovnal Richard Slobodník a gólom do šatne psychicky vzpružil Priechod. Na ďalšie vlnenie siete sa ale čakalo až do 86. minúty, kedy domáci Serhiy Kurta nezaváhal z bieleho bodu a penaltu premenil. Už sa zdalo, že tri body ostanú v Selciach, avšak v 90. minúte dokázal vyrovnať na konečných 2:2 Peter Šulaj. Rovnakým výsledkom sa skončil aj duel Sásovej so Štiavnickými Baňami. Za Sásovčanov otváral strelecký účet v 33. minúte Michal Smekal, ale hostia otočili z 1:0 na 1:2 a tak musel René Turčan zachraňovať v 83. minúte z nariadenej jedenástky aspoň bod pre Selce. Jakub bodoval naplno v Hliníku nad Hronom, o výsledku sa rozhodlo už v prvom polčase. Strojcami víťazstva Jakubu boli Mišány, Pánik a Porubský.

I. Trieda – 21. kolo

V súboji Slovenskej Ľupče s Ponikami sa necelá stovka prítomných divákov gólu nedočkala. Prekvapením bol triumf Nemeckej nad Valaskou, ktorú zdolala 2:1 gólmi Patrika Ďurčíka, ktorý sa presadil rýchlo už v tretej minúte a Miroslava Bartoša, ktorý v 57. minúte dával na 2:0. A keďže za Valaskú dokázal znížiť v závere Marek Giertl, presný zásah Bartoša sa javil ako rozhodujúci. Jednalo sa ešte len o štvrtú výhru Nemeckej, ktorá sa posunula z predposledného miesta o jednu priečku vyššie.

II. trieda skupina A – 21. kolo

Vedúce Strelníky ukázali svoju silu aj v súboji s tretím tímom tabuľky, s Riečkou. Tú zdolali aj na hokejové pomery vysokým rozdielom. Z chuti si zastrieľal najmä Miroslav Trizna, ktorý zaznamenal hetrik, Ivan Kováč a Matúš Kováč dali po dva góly a jeden zásah pridal Ivan Majer. O čestný zásah Riečky sa postaral ešte v prvom polčase Adam Šimiak korigujúc na 1:4. Rovnakým pomerom 8:1 zdolali Staré Hory súpera z Horných Pršian, tam sa darilo strelecky najmä Marekovi Meňušovi, ktorý zaťažil konto súpera trikrát. V zápase Lučatín – Králiky diváci gól v prvom polčase nevideli, ale v tom druhom rozpútal Lučatín gólovú búrku a gólmi O. Turčana, Koseca, Zlevského a Kiša zdolal Králiky rozdielom triedy 4:0. V posledných minútach stretnutia sa bolo na čo pozerať. Domáci Vaník nepremenil pokutový kop, čo ho ale nemuselo mrzieť a z ihriska s po červených kartách porúčali hosťujúci Bednár a Kostúr. Tajov sa potrápil s posledným Hiadľom. Tajov viedol už šiestej minúte vďaka gólu Mareka Žabku, ale hostia presnými zásahmi Brnu a Balíka do polčasovej prestávky otočili z 0:1 na 2:1. Pomerne rýchlo sa ale Tajovu podarilo vyrovnať zásluhou Petra Ursínyho a ďalší ale posledný obrat v zápase, tentokrát v prospech Tajova, dokonal v 81. minúte Ivan Greško, ktorý rozhodol zápas.

II. trieda skupina B – 13. kolo

Braväcovo B si v nedeľu zgustlo na poslednom tíme tabuľky, na Sihle. Hetrikom sa blysol Peter Vaculčiak a kuriózne sa presadil dokonca aj brankár Braväcova Pavol Vaculčiak. Polomka si nečakane z Pohorelej odniesla bod za bezgólovú remízu. Líder súťaže nebodoval naplno len druhýkrát v priebehu tejto sezóny. Veľký rival Pohorelej v boji o prvenstvo – Heľpa, nezaváhala a gólmi Martinca a Melka zdolala ďalší silný tím Beňuš.

ŠK Heľpa – TJ Slovan Beňuš 2:0
TJ Mladosť Pohorelá – TJ Tatran Polomka 0:0
ŠKF Sihla – FK Sokol Braväcovo B 0:11